Kuidas teha rukkiviskit

Et viskit saaks pidada rukkiviskiks, peab meski sisaldama vähemalt 51% rukist. Rukkiviskil on kuivem maitse kui teistel viskidel, nagu näiteks burbon, mis on valmistatud peamiselt maisist. Kui soovite rukkiviskit ise valmistada, on oluline protsessi põhjalikult uurida ja järgida hoolikalt kõiki ettevaatusabinõusid. Pidage meeles, et paljudes kohtades on oma alkoholi valmistamine ebaseaduslik. Järgige alati oma piirkonnas kehtivaid viski destilleerimise eeskirju ja eeskirju.

1
Täitke isoleeritud anum 5 galloni (19 l) 74 °C (165 °F) veega. Selleks sobib hästi 10  US gal (38 l) jahuti, kuna sellel on tihedalt suletav kaas ja see säilitab vee kuumuse. Enne isoleeritud anumasse lisamist võite vee suures potis pliidil soojendada. Veenduge, et vee temperatuur saavutaks 74 °C (165 °F), kuna terade leotamiseks on vaja soojust.

2
Lisage võrkkotti rukis, mais, linnaseoder, kips ja happesegu. Kasutage nailonist võrkkotti, millest vedelik võib välja imbuda. Täitke kott 6 naela (2,7  kg) helbestatud rukkiga, 3,5 naela (1,6 kg) helbestatud maisiga, 0,5 naela (0,23 kg) linnaseodraga, 1 tl (4,9 ml) kipsiga ja 1 teelusikatäis. (4,9 ml) happesegu. Segage koostisosad põhjalikult pika lusika või labaga. Kõik koostisained leiate nii veebist kui ka piiritusetehase või õlletehaste kauplustest.

3
Pange võrkkott anumasse ja laske sellel 60–90 minutit tõmmata. Seo võrkkoti ülaosa kinni, et koostisained välja ei valguks. Asetage kott anumas oleva vee sisse ja katke anum tihedalt suletava kaanega. Laske 60–90 minutit tõmmata. Soovi korral võid puderit aeg-ajalt segada. Seda vedelikku nimetatakse nüüd virdeks.

4
Pange virre kääritusnõusse ja lisage 1 supilusikatäis (14,8 ml) (14,3 g) pärmi. Sõltuvalt teie eelistustest ja olemasolevatest seadmetest saate teha avatud või suletud kääritamist. Iga 5 galloni (19 × l) virde kohta kasutage 1 supilusikatäis (14,8 × ml) (14,3 g) destilleerimispärmi.

5
Lase käärida, kuni see enam ei mullita. Virde ja pärmi kogus ning kääritusseadme temperatuur määravad, kui kaua virrel käärimine aega võtab. See võib kesta mõnest päevast üle nädala, kuigi kõrgem kuumus võib käärimisaega lühendada. Kui virre enam ei mullita, läheb see käärima.

6
Kurna vedelik. Suurte tahkete osakeste eemaldamiseks võib vedeliku kurnata läbi marli või isegi puhta padjapüüri. Kinnitage oma marli klambrite või kruustangiga suure puhta ämbri külge. Valage käärinud virre ettevaatlikult läbi marli. Selles protsessi etapis nimetatakse vedelikku nüüd pesuks.

7
Sifooni pesu destillaatorisse. Võite kasutada vasest destillaati või pidevat destillaati. Kaasaegsed destilleerijad eelistavad pidevat destillaatorit, Šoti viskit aga valmistatakse tavaliselt vasest destillaatoris. Pidevat stoppkaadrit, mida nimetatakse ka kolonni staadiumiks, saab pidevalt käivitada. Seevastu potti saab kasutada ainult väikeste partiide jaoks.

8
Kuumutage vedelik aeglaselt temperatuurini 120–140 °F (49–60 °C). Kasutage keskmist temperatuuri, et kuumutada pesu aeglaselt 30–60 minuti jooksul, kuni see saavutab soovitud temperatuuri. Hoidke tähelepanelikult silm peal kaadri küljel või ees asuval temperatuurinäidikul.

9
Lülitage kondensaator sisse. Kui temperatuur jõuab 49–60 °C (120–140 °F), lülitage kondensaator sisse. Kuumus muudab alkoholi auruks, jättes vee aga vedelaks. Alkoholi aur kondenseeritakse tagasi vedelikuks ja kogutakse vesijahutusega kondensaatorisse.

10
Viska pead välja. Pead viitavad esimesele mürgisele vedelikule, mis destillaatorist väljub. Pead sisaldavad ohtlikku metanooli, mis võib tarbimisel teid tõsiselt kahjustada. Visake ära esimene 1–4 tassi (59 ml) vedelikku. Ärge kunagi jooge päid! Võtke ühendust kohaliku omavalitsusega, et teha kindlaks, kas need on destilleerimisjäätmetega seotud konkreetsed kõrvaldamisnõuded.

11
Koguge südamed väikeste portsjonitena, igaüks 2 tassi (470  ml). Jätkake vedeliku kogumist kondensaatorist väikeste partiidena. Südamete või joogikõlbliku vedelikukoguse kogumise ajal peaks destillaatori temperatuur olema umbes 175–185 °F (79–85 °C). Kogute 1–2 gallonit (3,8–7,6).  l) südameid, visates välja umbes 1–2 tassi (120 ml) joogikõlbmatuid päid ja sabasid.

12
Viska sabad välja. Kui temperatuur jõuab umbes 96 °C (205 °F), visake viimane vedelik välja. Visake ära vähemalt viimased 1–4 tassi (59 ml) vedelikku, kuna need “sabad” sisaldavad ohtlikku õli. Ärge kunagi jooge sabasid! Sabad ei sisalda metanooli, nii et need saab ära visata. .Laske kõigel jahtuda, seejärel puhastage destilleerimisseade põhjalikult.

13
Laagendatud rukkiviski uutes, söestunud tammevaatides 1-3 aastat. Viige viski uutesse söestunud tammevaatidesse. Hoidke neid siseruumides kuivas jahedas keskkonnas. Rukkiviski laagerdamiseks pole kindlat ajavahemikku, kuid üldiselt on see laagerdunud 1–3 aastat. Rukkiks käsitlemiseks peab viski olema laagerdunud vähemalt 2 aastat. Tammevaadi saab osta piiritusetehase seadmete kauplustest või veebist.

14
Testige ABV-d ja vajadusel lahjendage viskit. Kui vananemisprotsess on lõppenud, kasutage viski alkoholisisalduse (ABV) mõõtmiseks hüdromeetrit. Kuna ABV on üsna kõrge, võite viski enne villimist lahjendada puhastatud veega. Rukkiviskiks nimetamiseks peab likööril olema vähemalt 80 proovikindlust, nii et ärge lahjendage seda sellest punktist kaugemale.

15
Villige viskit pudelisse. Viige viski vaatidest klaaspudelitesse, et maitse säiliks. Sulgege pudelid ja looge neile kuupäeva ja sisuga sildid. Nüüd saate nautida omatehtud rukkiviskit! Palun jooge vastutustundlikult.

16
Hoidke pudelisse villitud viskit pimedas, kontrollitava temperatuuriga keskkonnas. Suletud viskipudelid võivad õigel säilitamisel kesta lõputult. Valige tume koht, eemal otsesest päikesevalgusest. Temperatuuriga kodus asuv kapp või kapp peaks hästi töötama. Kuid selline ruum nagu köök, kus toiduvalmistamise tõttu on sagedased kõikumised, pole ideaalne.