Kuidas teha Ricotta juustu

Ricotta juustu, mis on maitsev põhikoostisosa Itaalia roogades lasanjest cannolini, on lihtne oma köögis valmistada. Koduse ricotta juustu valmistamiseks on vaja vaid mõnda koostisosa ning tulemus on kergem ja värskem kui poe juust. Vaadake 1. sammu ja edaspidi, et õppida, kuidas täna partii teha.

1
Valmistage kurn ette. Vooderdage peene võrguga kurn suure marlitükiga ja asetage see mittereaktiivse kausi kohale. Seadke see vahend oma tööpinnale, et see oleks juustusegu jaoks valmis. Kui te ei kasuta marli, on raske juustukohupiima vadakust eraldada. Võite asendada kahekordse kihi paberrätikutega või õhukese puuvillase nõuderätikuga.

2
Kuumuta piim, koor ja sool. Valage kastrulisse piim, koor ja sool ning kuumutage segu keskmisel-kõrgel kuumusel. Laske sellel soojeneda, kuni see jõuab 200 kraadini F. Kui segu on piisavalt kuum, lülitage kuumus välja ja liigutage kastrulit, et piim saaks jahtuda. Õige temperatuuri saavutamiseks peaks kuluma umbes 5 minutit. Segage segu kuumenemise ajal, et see ei kõrbeks põhjas. Kasutage kommide termomeetrit või kiirloetavat termomeetrit, et teha kindlaks, kas segu on saavutanud õige temperatuuri. Kui te ei lase sellel piisavalt kaua küpseda, ei eraldu kohupiim vadakust. Kui üle küpsetate, läheb tekstuur rikutuks.

3
Lisa aeglaselt äädikas. Segage ühe käega pidevalt, samal ajal kui teine ​​käsi valab aeglaselt äädikat kuumutatud piima ja koore segusse. Äädikas põhjustab kohupiima hüübimist ja eraldumist vadakust. Näete, kuidas vedeliku ülaossa moodustuvad ja ujuvad tahked tükid. Jätkake segamist, kuni kogu äädikas on lisatud. Kalgendusaine on sel juhul äädikas, kuid mõned inimesed eelistavad kasutada muid aineid. Proovige 3 supilusikatäit (44,4 ml) sidrunimahla asendada mõne muu maitsega. Traditsioonilisema maitse saamiseks proovige koagulandina kasutada loomset laabi. Segage 1 tl laabi 1/4 tassi külma veega, seejärel segage see piimasegusse.

4
Laske segul seista, kuni see on paks. Oodake umbes 10–20 minutit, kuni koagulant hakkab tööle ja kohupiim vadakust eraldub. See on valmis, kui kohupiim on peal hõljunud, moodustades paksu kihi, jättes alla vedela vadaku.

5
Vala kohupiim sõela sisse. Kühvelge välja paks pealmine kohupiimakiht ja valage need marliga kaetud sõelale. Jätkake kohupiima vahustamist, kuni kastrulisse on jäänud vaid vadak. Siinkohal võite vadaku ära visata.

6
Lase ricottal nõrguda. Oodake vähemalt tund, kuni viimane vadak ricottast läbi marli kaussi nõrgub. Ricotta täielikuks nõrgumiseks kulub umbes pool tundi. Ärge püüdke seda segada ega suruda läbi marli, kuna see surub kohupiima lihtsalt riide sisse. Kui soovite kreemjamat lõpptoodet, lõpetage ricotta nõrutamine 5–10 minuti pärast. Kuivema lõpptoote saamiseks oodake tund aega, kuni see nõrgub.

7
Tõsta ricotta lusikaga kaussi. Valmis ricotta on nüüd teie lemmikretseptis kasutamiseks valmis. See on maitsev soolase roa või magustoidu osana. Ricotta säilib külmkapis umbes nädala.

8
Hoidke juustu valmistamisel tekkinud vadak mittereaktiivses potis. Kodujuustu tehes on poti põhjas kohupiim ja vadak kallata ära. Filtreerige välja võimalikult palju kohupiimaosakesi, sest muidu moodustaksid need lõplikus ricottas sitked “helmed”. Katke vadak kaanega ja laske sellel vähemalt 12 tundi toatemperatuuril seista, et tekiks piisav happesus. Hapendatud vadak toimib oma koagulandina, mistõttu ei ole vaja äädikat või sidrunimahla lisada kohupiima eraldamiseks.

9
Kuumuta hapendatud vadak. Vala see kastrulisse ja kuumuta segades, vältides kleepumist ega kõrbemist. Kuumutage, kuni temperatuur on tõusnud umbes 175 kraadini Fahrenheiti ja pinnale ilmub valge. Jätkake kuumutamist ja segamist, kuni temperatuur jõuab 200 kraadi Fahrenheiti järgi. Pange tähele, et vaht koguneb mõnevõrra. Ole ettevaatlik. Kui keeb, võib üle keeda.

10
Eemaldage vadak tulelt ja oodake, kuni see taheneb. Katke see ja laske sellel segamatult jahtuda, kuni see on puudutamisel mugav. Kohupiim näib peagi nagu vadakus hõljuv pilv, vadak on aga selge ja kollakasroheline.

11
Kurna ricotta. Ärge segage kohupiima. Selle asemel seadke üles vastuvõtupott, mille peal on suur kurn ja peen puhas riie. Valage kohupiim riidesse, jättes vadak kastrulisse. Visake vadak ära. Võtke kohupiim kindlasti ettevaatlikult välja. Kuna kohupiim on väga peen ja õrn, võib see riide kergesti kinni hoida. See põhjustab väga aeglase äravoolu, kui need purunevad.

12
Nõruta vadak läbi riide. Vadaku täielikuks äravooluks võib kuluda 2–3 tundi. Soovi korral võid kurna külmkappi panna ja lasta üleöö nõrguda.

13
Eemaldage ricotta riidest. Pakkige see anumasse, katke see ja hoidke külmkapis. Kasutage seda kohe pärast valmistamist. Ricotta säilib külmkapis kuni nädala. Teise võimalusena külmub ricotta väga hästi.