Kuidas teha pirukakoori kirju

Sa ei pea Pinterestis kaua vastu, kui ei näe pirukat, mis paneb sind sülg jooksma. Eriti muljetavaldavad pirukad on aga need, mis tõmbavad südant või ajavad naerma küpsetatud kirjaga. Ärge unustage ka neid suhkrukristallidega kaetud pirukatähti, mis on kuhjatud aurava siidrikruusi kõrvale. Ükskõik, millist nutikat maiustust loodate luua, saate hõlpsalt lisada pirukakoore kirju. Lihtsalt ostke või vahustage tainas, meisterdage oma tähed hoolikalt ja küpsetage neid hoolikalt.

1
Kasutage pakendatud pirukatainast. Ostke kohalikust toidupoest eelvalmistatud pirukataignast, et kõige kiiremini ja lihtsamalt valmistada pirukakoorikukirju. Külmutatud tainaga on eriti lihtne töötada, kuid võite kasutada ka külmutatud tainast ja sulatada selle vastavalt pakendil olevatele juhistele.

2
Valmista pirukatainas nullist. Pirukakoorekihti on kurikuulsalt raske valmistada, kuid järgides tõestatud retsepti, saate ise valmistada maitsva pirukataigna. Umbes ühe piruka väärtuses taigna valmistamiseks koguge 2½ tassi universaalset jahu, ¼ teelusikatäit soola, 3 sl valget suhkrut, ¼ tassi taimset rasvainet, 12 sl külma, kuubikuteks lõigatud võid ja ¼ tassi jäävett. Kasutage köögikombaini vahusta jahu, sool ja suhkur segamini. Lisa tükid ja võid järk-järgult, kuni segu on murene. Kui protsessor töötab, lisage üks supilusikatäie kaupa jäävett, kuni saadakse kindel ja ühtlane tainas. Suruge tainas palli- või hokilitri kujuliseks. Kui valmistate tainast ette, mähkige see kilesse ja jahutage.

3
Veenduge, et teil oleks kõik, mida vajate. Kuigi taigna retseptis pole mune vaja, hoidke neid küpsetamisel käepärast. Võite munad lahti kloppida ja pintseldada need oma pirukakoore kirjadele, et sulgeda väikesed vahed ja hoida neid koos küpsetamise ajal. Pange tähele, et vajate ka küpsetuspaberit ja kondiitripintslit. Lööge munakollane teelusikaga vett täiusliku lahtiklopitud muna ekvivalendi saamiseks.

4
Rulli tainas lapikuks. Kui tainas on toatemperatuuril, alusta seda jahuga kaetud kätega tasaseks ja laota kahe küpsetuspaberi lehe vahele. Rulli tainas umbes â…› tolli (â…“ sentimeetri) paksuseks. Kui plaanid tähti koorele kleepida, tõsta oma pirukas ahju ja valmista kirjad valmis, kuni pirukas hakkab küpsema.

5
Minge küpsisevormidega lihtsale teele. Küpsiselõikurid on lihtsaim viis üksikute tähtede lõikamiseks pirukataignast. Tähekujulisi küpsisevormijaid leiate kõikvõimalike suuruste ja kirjatüüpidega kodukaupade poest või internetist. Kui soovite eelarvevalikut, vaadake, kas teie kohalikus dollaripoes on meisterdamiseks plastiktähti. Need töötavad tõenäoliselt sama hästi.

6
Kasutage pärgamendipaberi juhikut. Lõika küpsetuspaberist tükk, mis on ligikaudu sama suur kui teie lamestatud tainas. Joonistage paberile kõik vajalikud tähed, et teil oleks piisavalt ruumi. Kui olete lõpetanud, asetage küpsetuspaber taigna peale nii, et märgised jääksid ülespoole. Kasutage peenikese otsaga eset, nagu vardas või hambaork, et tõmmata tähed õrnalt paberi alla taignasse. Eemaldage paber ja lõigake iga tähe ettevaatlikult välja noaga. Samuti saate paberilehele printida mis tahes tähed, mida soovite, ja jälgige need küpsetuspaberile. Kasutage alati küpsetuspaberit tähtede tõmbamiseks taignale, kuna see kleepub taigna külge palju vähem kui muud tüüpi paberid. Lisaks ei jäta pärgamentpaber endast maha kemikaale ega muutu niiskeks ega rebene.

7
Kasutage ribatehnikat. Teine tähtede kujundamise viis hõlmab taignast â…“ tolli (veidi alla cm) paksuste ribade lõikamist. Lõika ribad väiksemateks tükkideks ja kinnita need üksteise külge, et moodustada tähti, või lihtsalt keerake ja painutage ribasid. Hoidke tähti pärgamendipaberil, kuni neid on nii palju kui vaja. Näiteks suure tähe “T” tegemiseks lõigake ribast ära kaks lühikest tükki, millest üks on teisest pisut pikem. Kasutage lühemat tükki rist pikema tüki ülaosa ja vioola. Mitme väikese taignatükiga tähtede tegemisel on tähtede lahtiklopitud munadega pintseldamine eriti oluline.

8
Valmistage kirju iseseisvalt. Pärast vajalike tähtede lõikamist ja vormimist lisa kondiitripintsliga igale üksikule kirjale kiht lahtiklopitud muna. Asetage tähed küpsiseplaadile ja küpsetage neid ahjus temperatuuril 450° Fahrenheiti (232° Celsiuse järgi). Kuus minutit peaks olema peaaegu täiuslik. Laske tähtedel restil jahtuda. Erineva konsistentsi saavutamiseks võite kirju küpsetada ka 10 minutit temperatuuril 350 °F (177 °C). Kaaluge tähtedele enne küpsetamist puistata kaneeli ja suhkrut, eriti kui kavatsete teenida neid üksi. Sel viisil magustatud pirukakoore kirjad sobivad eriti hästi kuuma õunasiidri kõrvale.

9
Küpseta koorikuga piruka peale kirju. Peal oleva koorikuga pirukate (nt klassikaliste puuviljapirukate) puhul soovite, et tähed küpseksid piruka ülemisele koorele. Näiteks võite pirukale kooriku lisamisel asetada tähed soovitud viisil ülemise kooriku peale. See võimaldab palju tähti hoolikalt paigutada. Teise võimalusena tõmmake pirukas ahjust välja pärast seda, kui pealmine koorekiht on mõne minuti küpsenud ja seejärel lisage tähed veel pehmele koorikule. See eristab tähed ülejäänud ülemisest koorest paremini, kuigi pärast esialgset paigutust on kirjade kohandamine raskem.

10
Aseta peale küpsetamist ilma pealmise kooreta magustoitudele tähed. Kui soovite lisada oma tähti sellise piruka peale, millel pole koorikut, küpsetage need eraldi ja lisage need juba küpsetatud pirukale. See pole mitte ainult ideaalne magustoitude jaoks, nagu kõrvitsapirukas, vaid ka teistele magustoitudele, näiteks porgandikoogile, lisada pirukakoore kirju.

11
Valmis.