Kuidas teha päev pärast tänupüha Türgi võileiba

Mõned inimesed ütlevad, et tänupüha parim osa on meie elu keskendumine või pere ja lähedaste lähedus või isegi vaikne mõtisklemine kõigi elu õnnistuste üle. Teiste jaoks on tänupüha parim osa aga ülejäägid. Tänupüha annab meile palju põhjusi tänamiseks, kuid eriti liha ja lisandid, mis lähevad tõrgeteta maitsvatesse kalkunivõileibadesse.

1
Kääri varrukad üles. Esimene ülesanne on eemaldada kalkunirümbalt lihajäägid. Noaga lõikamine toimib punktini, kuid selle meetodiga kaotate lõpuks ka üsna palju liha. Saate käsitsi töötada palju suurema täpsusega. Kalkuniliha eemaldamine on räpane töö, seega käärige käised üles. Soovite ka põlle kanda või kenad riided välja vahetada. Töö ei võta kaua aega, kuid on seda vaeva väärt. Sõltuvalt teie linnu suurusest jääb teil piisavalt liha, et jätkuks vähemalt mitmeks päevaks. Sageli saate täita ühe või kaks suurt mahutit.

2
Visake nahk, luud, kõhred ja rasv ära. Kalkunirümbast jääkide eemaldamine on suuresti sorteerimise küsimus. Soovite leida söödavad lihatükid, samal ajal vabanedes mittesöödavatest tükkidest, nagu luud, kõhred ja rasv. Kui olete lõpetanud, peaks lind olema veidi rohkem kui paljas rinnakorv. Kuigi mõned tükid on lihtsad, näiteks kintsude eemaldamine liha jaoks, on hea liha puhul linnul vähem nähtavaid kohti. Vaadake tähelepanelikult ja töötage süstemaatiliselt. Eemaldage kalkuni rinnalt kogu valge liha. Tiivad võivad tunduda väikesed, kuid sisaldavad ka söödavat liha. Kui olete kalkuni esiosa puhtaks valinud, pöörake see ümber ja alustage tagumise küljega töötamist. Reie ja tagakülje lähedal on palju maitsvat tumedat liha, kui eemaldate naha ja rasvakihi. Murdke rinnakorv lahti. Mõnikord on sees päästetav liha. Mõnes peres on kaelaluu ​​kalkuni hinnatud tükk ja see süüakse kiiresti. Kui teie perele see aga nii väga ei meeldi, siis tea, et kaelaluu ​​peal on natuke liha. Sõrmi kasutades saad liha maha kraapida.

3
Koguge liha plastmahutisse. Võtke kogu eemaldatud liha ja asetage see plastnõusse. Seejärel hoidke seda kindlasti külmkapis või muus jahedas kohas. Proovige töö lõpetada kahe tunni jooksul pärast sööki, et minimeerida bakterite kasvu. Ülejäänud kalkunit tuleks hoida külmkapis 3–4 päeva. Kui te ei kavatse toidujääke kohe ära süüa, kaaluge nende külmutamist. Nii säilivad nad kauem.

4
Viska luud välja või soovi korral keeda puljongiks. Nüüd visake see ära, mis jääb oma “viskamishunnikusse”. Võite selle ära visata või kui soovite linnult võimalikult palju läbi sõita, kaaluge puljongi valmistamist. Rümba varuks keetmine annab rikka puljong suppide või muu toidu jaoks ning vabastab rasvajäägid, maitsed, väikesed lihatükid. Puljongi valmistamiseks võta rümp ja luud ning kata need supipotti umbes 10-12 tassi veega. Haki 3 sellerivart ja ühe sibula, lisades need potti. Soovi korral võid lisada ka porgandit, mitu oksa peterselli ja umbes ½ tl jahvatatud musta pipart.Keeda pott ja seejärel alanda kuumust keemiseni. Jätka keetmist. rümpa, kuni vedelik on vähenenud umbes 1/3 võrra, mis peaks võtma umbes 3 ½ tundi. Kui olete lõpetanud, kurnake puljong ja visake ära kuivained. Laske vedelikul mõnda aega jahtuda ja seejärel kas külmkapis või külmutada puljong.

5
Valige leib. Kui kalkuniliha on päästetud, peaksite saama peene võileiva kokku panna. Esimene ülesanne on valida leib. Kuigi kaks viilu on standardne, võivad ambitsioonikamad või näljasemad valida kolme viilu, et luua kahekorruseline võileib. Kuigi valge või täisteraleib sobib hästi, ei pea te end piirama. Kerge rukki ja juuretise maitse võib lisada ka võileiva üldisele maitsele.

6
Määri majoneesiga. Nüüd võtke kaks (või kolm) leivaviilu ja asetage need taldrikule või hakkimisplokile. Määri leivanoaga iga leivaviilu ühele poolele oma valitud maitseainet. Majonees on mitmeaastane võileibade lemmik. Siiski on palju alternatiive. Hummus, pesto, sinep ja püreestatud avokaado on kõik tahked maitseained. Üks väga alahinnatud võileivamääre on mädarõikakaste või sellega tihedalt seotud majoneesil põhinev mädarõikakreem. Mädarõigas on mõnusa, veidi terava maitsega. Olge siiski ettevaatlik, et mitte liiga palju kasutada, kuna see võib teie ninakõrvalkoopaid ärritada.

7
Maitsesta võileib. Kui oled maitseaine laiali määrinud, võta soola ja pipart ning maitsesta kergelt leiba ja määri. Värskelt jahvatatud pipar maitseb kõige paremini, kuid eeljahvatatud pipar toimib sama hästi ka näpuotsaga.

8
Lisa liha. Valige ülejäägist kalkuniliha ja asetage see ühele leivaviilule. Kui ehitate kahekorruselist võileiba, kasutades kolme viilu, lisage liha kahele leivaviilule. Proovige kasutada valge ja tumeda liha segu. Valge liha on rasvasem ja lahjam, kuid see võib olla kuiv.

9
Lisa jõhvikakaste. Kinnitused on need, mis eristavad tavalist kalkunivõileiba tänupühajärgsest kalkunivõileivast ja tõstavad selle toidukaanonis erilisele kohale. Alustuseks võta mõned järelejäänud jõhvikad. Lisa leivaviilule aseta viil kas tarretatud jõhvikaid või lusikatäis kastet. Seejärel määri peale. Kui tunned nälga, pane jõhvikakastme peale veel kalkuniliha.

10
Lisa täidis ja muud meelepärased jäägid. Võtke täidis teistest ülejääkidest ja kandke see ohtra kihina jõhvikakastmele. Soovi korral saate seda lisada ka mõlemale poolele. Mõnele inimesele meeldib lisada ka köögiviljajääke, nagu herned, sibulad või maisiterad. See on teie otsustada. Proovige kasutada mis tahes ülejääke, mis teil on käepärast ja mis teile sobib. Mõned inimesed kasutavad võileibadel ka kartulipüree, ahjuube, maisivormi või muid roogasid.

11
Kogu kogu võileivaks. Kui oled liha ja kinnitused peale kuhjanud, pane leivatükid üksteise peale kokku, et võileib valmiks. Olete nüüd söömiseks valmis. Teie võileib võib nüüd olla pooleks lõikamiseks või ülesvõtmiseks liiga suur. Kui see nii on, sööge seda kahvli ja noaga. Soovi korral soojendage võileiba mikrolaineahjus umbes 15-30 sekundit. See maitseb veelgi paremini. Kaaluge ka kastmejääkide kasutamist täiendavaks täiustamiseks, muutes sellest kuuma kalkunivõileiva.

12
Valmis.