Kuidas teha õitsvat sibulat

Blooming Onion on mõnes restoranis serveeritud eelroog. See koosneb ühest suurest praetud Vidalia sibulast, mis on lõigatud lille sarnaseks. Roa nimi pärineb selle menüünimest Outback Steakhouse’is (“Blooming’ Onion”), mis väidab end olevat roa leiutaja, kuigi on konkureerivaid väiteid. Kes iganes selle välja mõtles, see maitseb maitsvalt ja teeb fantastilise peo keskpunkti. Sellest artiklist saate teada, kuidas seda kodus valmistada.

1
Lõika sibulal pealt ära ja eemalda nahk. Lõigake sibula sisse “X” muster, jälgides, et mitte sibulat lõpuni läbi lõigata. Jätke 1/2″ sibula põhjast puutumatuks. Jätkake “X” mustrite lõikamist sibulasse, keerates sibulat 90 kraadi, seejärel lõigake teine ​​”X” kuju. Jätkake seda, kuni lõikate vähemalt 10-14 korda risti sibulaga. Ärge unustage jätta sibula põhi terveks, vastasel juhul lill hävib. Pärast “X” mustrite lõikamist sibula ülaosasse lõigake välja või tõmmake sibula keskosa välja.

2
Pane sibul 2 minutiks jääveevanni, aja sibula kroonlehed ettevaatlikult laiali ja keskelt eemale.

3
Vala keedunõusse õli. Õli peaks olema nii palju, et see kataks kogu sibula. Eelsoojendage õli keskmisel kuni kõrgel kuumusel.

4
Kasta sibul muna sisse (või soovi korral määri sibul munaga). Kui sibul on munaga kaetud, kasta kogu sibul jahusegusse. Veenduge, et kõik kroonlehed oleksid täielikult kaetud – võib-olla peate kõvasti katvatele kohtadele pisut jahu tupsutama. Hoidke muna- ja jahusegu eraldi. See aitab panna need eraldi kaussidesse, mis on piisavalt suured, et saaksite sibula sisse kasta. Kuiva jahu kasutamisel võib sibula täieliku katte tagamine osutuda keeruliseks. Kui jah, proovige maisijahule lisada veidi kuuma vett, kuni jahu muutub poolvedelaks, ja seejärel valage sibul sellesse. Abiks võib olla väike pintsel bassimiseks.

5
Prae sibul sügavuti. Alguses peab õli olema piisavalt kuum, et sibula kate kinnituks, kuid 20 sekundi jooksul keera kuumus madalaimale tasemele, muidu läheb sibul kõrbema. Prae sibulat 8-10 minutit.

6
Kui sibul muutub sügavpruuniks, võtke see üles ja keerake kuumus tagasi kõrgeimale kuumusele. Kui õli on piisavalt kuum, pange sibul tagasi mitte rohkem kui 20 sekundiks. Kõrgem kuumus võib aidata sibulalt ja selle kattelt liigset õli välja pressida.

7
Eemaldage sibul õlist. Lase praetud sibulal puhata mitmel paberrätikul, et liigne õli imenduks. Soovi korral raputa praetud sibulale maitsestamiseks soola ja pipart.

8
Pane dipikaste väikesesse nõusse. Asetage see roog õitseva sibula keskele. Serveeri kohe.