Kuidas teha odavat kooki

Mõne lihtsa ja odava koostisosaga saate valmistada maitsva koogi, mis sobib sünnipäevaks või mõneks muuks eriliseks sündmuseks. Koogi nullist valmistamine säästab raha segu ostmisega võrreldes ja tulemus maitseb palju parem! Proovige valmistada šokolaadikooki, kollast kooki või puuviljamaitselist kooki.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 kraadi F / 176 kraadi C.

2
Määrige 9″ x 13″ küpsetuspann. Võite kasutada ka kahte 8-tollist koogivormi või koogivormi. Hõõru pannile kas või või kerge õliga, et kook ei kleepuks.

3
Sega kõik koostisosad suures kausis. Mõõda samasse kaussi jahu, suhkur, sooda, sool, kakao, vesi, taimeõli ja äädikas. Selle lihtsa ühe kausi retsepti jaoks ei ole vaja eraldada kuivaid koostisosi märgadest. Taimeõli on odav koostisosa, mis annab väga niiske koogi. Kui soovite, võite asendada sama koguse võid. Kui soovite rikkalikumat maitset, kasutage vee asemel piima.

4
Vahusta segu seni, kuni moodustub ühtlane tainas. Taigna hästi kloppimiseks kasutage visplit või elektrimikserit.

5
Valage tainas ettevalmistatud pannile. Kraapige spaatliga tainas kausi külgedelt pannile.

6
Küpseta kooki 25 kuni 30 minutit. 25 minuti pärast kontrollige, kas kook on valmis, torkades hambaorki keskele. Kui see tuleb puhtana, on kook valmis. Kui see on märg, küpseta kooki veel viis minutit ja katseta uuesti.

7
Jahuta kook enne külmutamist. See šokolaadikook sobiks suurepäraselt vaniljejäätise ja mis tahes glasuuriga, mis teile meeldib. Proovige ühte järgmistest odavatest glasuuride retseptidest, et valmistada maitsvat ja odavat kooki: vanilje glasuur Toorjuustu glasuur Šokolaadilaastud

8
Kuumuta oma ahi temperatuurini 375 kraadi F / 190 kraadi C.

9
Määrige 9 x 13-tolline küpsetusvorm. Kasutage võid või lahjat taimeõli, et määrida vormi põhi ja küljed, et kook ei kleepuks. Kui eelistate teha ümmarguse kihiga koogi, kasutage ühe suurema ristkülikukujulise vormi asemel kahte 8-tollist koogivormi. kasutage seda retsepti ka tosina koogikese valmistamiseks.

10
Sega omavahel kuivained. Sega väikeses kausis omavahel jahu, küpsetuspulber ja sool. Kõik need odavad koostisosad leiate oma toidupoe küpsetuskäigust. Kasutage kahvlit või visplit, et veenduda, et need on hästi segunenud.

11
Sega eraldi kausis suhkur ja või. Vahusta segu hästi, kuni suhkur ja või on täielikult segunenud. Segu näeb murene välja. Kui otsite veelgi odavamat varianti, võib või asendada margariiniga. Või asendage või sama koguse rapsi või taimeõliga.

12
Vahusta segusse 1/3 tassi piima. Kaabi kausi küljed ja jätka segamist.

13
Lisa muna ja vanill. Vahusta segu, kuni koostisosad on täielikult segunenud.

14
Sega hulka jahusegu. Kasutage spaatlit, et jahu õrnalt taignasse segada. Ärge segage selles etapis liiga intensiivselt, et kook oleks pehme. Kui jahu üle segada, tuleb kook tihe.

15
Valage tainas võiga määritud 9 x 13-tollisse küpsetusvormi. Kasutage spaatlit, et kraapida segamisnõu külgi.

16
Küpseta 25 kuni 30 minutit. 25 minuti pärast torgake hambaork, puidust varras või koogi tester koogi keskele. Kui see tuleb välja puhtana või ainult mõne väikese puruga, on kook valmis. Kui see on märg, pane kook veel 4-5 minutiks ahju tagasi.

17
Jahuta kook ja külmuta vastavalt soovile. Kollane kook on üksi suurepärane suupiste, kuid seda on mõnus süüa ka glasuuriga. Proovige oma koogi viimistlemiseks ühte järgmistest odavatest glasuuri retseptidest: Lihtne viieminutiline glasuur Šokolaadiga glasuur maasikaglasuur

18
Valmis. Koogile võid katteks panna ka vahukoort, see on sinu otsustada!

19
Kuumuta ahi temperatuurini 350 kraadi F / 176 kraadi C.

20
Määri 9-tolline koogivorm rasvaga. Hästi sobivad nii ümmargune kui ka kandiline küpsetusvorm. Seda kooki saab küpsetada ka sügaval malmpannil.

21
Sega väikeses kausis jahu, sooda ja sool. Kasutage visplit või kahvlit, et veenduda, et koostisosad on hästi segunenud.

22
Vahusta või ja suhkur eraldi kausis. Aseta need segamisnõusse ja klopi, kuni segu on kerge ja kohev.

23
Klopi sisse munad ja vanill. Jätke mikser käima, kuni kõik märjad koostisosad on hästi segunenud.

24
Sega hulka jahusegu. Segage jahusegu spaatliga taignasse, kuni te ei näe enam kuivi jahutükke. Olge ettevaatlik, et mitte üle segada.

25
Sega hulka puuviljad. Valage kaussi puuviljad, mida kasutate, olgu need mustikad, murakad, maasikad või hakitud õunad. Segage see taignasse, kuni see on lihtsalt lisatud. Värsked puuviljad maitsevad selles retseptis suurepäraselt, kuid külmutatud puuviljad on suurepärane asendaja, mis on sageli odavam kui värsked puuviljad. Või proovige kasutada konserveeritud puuvilju; lihtsalt veenduge, et tühjendaksite sellesse pakendatud siirupi enne kasutamist.

26
Valage tainas ettevalmistatud pannile. Kasutage spaatlit, et kraapida tainas kausi külgedelt.

27
Küpseta kooki 40–45 minutit. 40 minuti pärast kontrollige, kas kook on valmis, torgates keskele hambaorki. Kui see tuleb puhtana, on kook valmis. Kui see on märg, küpseta kooki veel viis minutit.

28
Enne serveerimist jahuta kooki 10 minutit. See on maitsev vaniljejäätisega või tuhksuhkruga üle puistatuna.