Kuidas teha Midori hapu

Mõned kokteilid on tuntud oma hõrgu maitse poolest, teised aga oma erilise välimuse poolest. Midori hapukas ühendab endas parima mõlemast maailmast – magusa, puuviljase maitse ja lõbusa rohelise värvi, mis võib lisada pidulikku hõngu igale peole. Mis kõige parem, te ei pea olema miksoloogiaekspert. Ükskõik, kas soovite lihtsat Midori haput ainult melonilikööri ja mõne segistiga või eelistate joogile veidi viina lisada, on selle valmistamiseks vaja ainult klaasi ja kokteilisegajat. Värskeima maitse saavutamiseks võiksite aga likööriga kombineerimiseks oma hapu segu kokku segada.

1
Täida klaas jääga. Tavalise Midori hapu jaoks on parim valik Old Fashioned või on the rocks klaas, mis tavaliselt mahutab umbes 8 untsi (237 ml). Asetage klaasi täitmiseks piisavalt jääd. Soovi korral võite segada kõik Midori hapu koostisained kokteilišeikeris jääga ja seejärel klaasi valada.

2
Lisage kõik koostisosad, välja arvatud sooda, ja segage. Kui olete klaasile jää lisanud, valage klaasi 1 ½ untsi (44 ml) melonilikööri, 2 untsi (59 ml) haput segu ja 1 ½ untsi (44 ml) värsket laimimahla. Kasutage kokteilisegajat, et kõik koostisosad hästi kokku segada. Midori on tuntuim melonilikööri bränd ja see on ilmselgelt see koht, kus kokteil oma nime saab. Joogi valmistamiseks võite aga kasutada mis tahes melonilikööri. Kokteili valmistamiseks võite kasutada poest ostetud hapu segu. Küll aga saate värskema maitsega joogi, kui segate kokku oma hapu segu.

3
Täitke klaas soodaga ja kaunistage apelsiniga. Kui kõik muud koostisosad on segatud, lisage sidruni-laimi soodat. Ujutage apelsiniviil kokteilis lisandina ja serveerige. Soovi korral võite apelsini asendada sidruni- või laimiviiluga. Selle asemel, et apelsiniviilu klaasis hõljuda, võite asetada servale viilu, kui soovite. eelistada.

4
Kombineerige kõik koostisosad, välja arvatud soodavesi ja jää, klaasi. Kõrges õhukeses klaasis segage 1 unts (30 ml) melonilikööri, 1 unts (30 ml) viina, ½ untsi (15 ml) sidrunimahla ja ½ untsi (15 ml) laimimahla. Kasutage kokteilisegajat või pikka lusikat, et koostisained omavahel hästi segada. Collinsi klaas, mis mahutab umbes 355 ml, on kokteili jaoks hea valik. Soovi korral võite koostisained segada ka kokteilišeiketis. parima maitsega Midori hapu, kasutage värskelt pressitud sidruni- ja laimimahla. Kuigi Midori on klassikaline meloniliköör, sobib kokteili jaoks iga kaubamärk.

5
Lisa klaasile jää. Kui olete kõik koostisosad seganud, pange segusse peotäis jääd, et see jahutada. Segage kokteili uuesti kokteilisegaja või lusikaga, et jää oleks ühtlaselt jaotunud. Kui olete kokteili šeikeris seganud, täitke klaas esmalt jääga ja seejärel valage jook sellele.

6
Vala klaasi soodavesi ja kaunista kirsiga. Kui jää on klaasile lisatud, valage kokteil peale soodaveega. Järgmiseks ujutage joogi sisse maraschino kirss ja serveerige. Soodavee puhul sobib tavaline seltser või sooda. Soovi korral võite joogile lisada ka apelsiniviilu.

7
Kuumuta pannil suhkur ja vesi ning lase keema. Lihtsa siirupi valmistamiseks lisage väikesesse kastrulisse 1 tass (200 g) suhkrut ja 1 tass (240 ml) vett. Kuumutage segu keskmisel kuni kõrgel kuumusel ja laske segul keema tõusta. Segage segu kindlasti küpsemise ajal, et suhkur ei jääks pannile kinni.

8
Hauta segu, kuni suhkur on lahustunud. Pärast segu keemist alandage kuumust keskmisele tasemele. Laske sellel podiseda umbes 7 minutit või kuni suhkur on täielikult lahustunud. Siirupi keemise ajal segage seda regulaarselt, et suhkur lahustuks.

9
Tõsta siirup tulelt ja lase jahtuda. Kui suhkur on täielikult lahustunud, tõsta pann tulelt. Laske lihtsal siirupil täielikult jahtuda, selleks peaks kuluma 15–20 minutit.

10
Kurna sidruni- ja laimimahlad pudelisse. Siirupi jahtumist oodates asetage kurn uuesti suletava pudeli ava kohale ja valage sinna 1 tass (240 ml) värskelt pressitud sidrunimahla ja ½ tassi (120 ml) värskelt pressitud laimimahla. Visake ära kõik seemned või viljaliha. Hapu segu hoidmiseks võite kasutada mis tahes õhukindlat anumat, kuid kõige parem on kasutada pudelit, et saaksite selle hõlpsalt oma kokteilidesse valada.

11
Valage siirup pudelisse ja loksutage hästi, et see seguneks. Pärast sidruni- ja laimimahla pudelisse lisamist valage sellele jahutatud lihtne siirup. Sulgege pudel ja raputage seda tugevalt, et kõik koostisosad seguneksid.

12
Kasutage siirupit koheselt või jahutage. Niipea kui olete koostisosad kokku seganud, on hapu segu valmis kasutamiseks teie Midori hapu- või muus kokteilis. Kui te ei kavatse seda kohe kasutada, veenduge, et pudel on tihedalt suletud ja hoidke seda külmkapis. Kodune hapu segu peaks külmkapis säilima üks kuni kaks nädalat.