Kuidas teha Michelada

Michelada on populaarne Mehhiko kokteil ehk cerveza preparada (valmisõlu), mis sai Mehhikos populaarseks 40ndatel, kui inimesed hakkasid õlut segama kuuma kastme või salsaga. Nüüd on see hakanud levima ka mujal maailmas ja seda saab võrrelda Bloody Maryga. Selleks, et seda saaks pidada tõeliseks Micheladaks, peab see sisaldama laimi, soola ja Worcestershire’i, Maggi või sojakastet. Klassikaline Michelada maitse peegeldab selle nime, mi chela helada ehk “minu külm, hele õlu” tõelist päritolu.

1
Lõika üks laim pooleks. Kasutage puhast nuga ja lõikelauda.

2
Kasutage äärest mahla tegemiseks ühte poolt laimist. Veenduge, et klaas oleks eelnevalt külm, nii jääb sool sinna külge.

3
Asetage klaasi serv soolasalve. Vajutage õrnalt, kuid kindlalt serv soola sisse, keerates klaasi nii, et sool koguneks servale. Proovige seda esitluse huvides teha võimalikult ühtlaselt. Kui teil pole soolaproovi, haarake väike taldrik. Kui olete jäätmete pärast mures, ei pea te soola välja viskama.

4
Täitke tühi soolaklaas jääga. Kuigi klaas on külm ja õlut saab juua ka ilma jääta, lisab see joogile elu ning muudab maitse kargemaks ja puhtamaks.

5
Pane kumbki laimipool käsimahlapressi ja pigista nii, et mahl oleks jääst üle. Kui teil pole käsimahlapressi, tehke laimidega mano-a-mano ja pigistage jää kohal nii palju mahla kui võimalik, jälgides, kas seemned välja hüppavad.

6
Lisa maitse järgi Clamato ja kastmed. Ärge minge liiale – need täiendused on päris võimsad. Kui teil on õrnem maitse, võiksite Tabasco kastmega leebedaks võtta – isegi paar tilka võib olla üsna maitsev.

7
Vala õlu klaasi, jää peale, laimimahl ja kastmed. Selle kokteili jaoks sobivad kõige paremini kõik paremad Mehhiko sordid. Traditsiooniliselt soovite selle versiooniga heledat õlut, nagu Corona.

8
Sega pika lusikaga korralikult läbi. Või saate ühe suutäie õlut ja ühe suutäie Tabascot ja laimi – see pole ilus vaatepilt!

9
Lõika laim neljandikku. Kasutage veerandit klaasi ääre vooderdamiseks, et sool järgmises etapis kinnituks. Jätke ülejäänud laim mahla jaoks alles ja lisage, kui olete lõpetanud.

10
Vooderdage klaasi äär soolaga. Haara soolakandik või väike nõu ja keera klaas tagurpidi. Pöörake seda aeglaselt, vooderdades ettevaatlikult kõik küljed ühtlase koguse soolaga. Kui märkate, et seal on osa, mis ei kleepu, lisage rohkem laimimahla. Kui see nii on, võiksite haarata salvrätiku ja alustada otsast peale (ja te olete mures maitse ja välimuse pärast).

11
Haara kauss. Klopi kokku tilk Tabascot, kaks tilka Worcestershire’i kastet, üks tilk sojakastet, laimimahl ja näpuotsatäis musta pipart. Lisa õlu kaussi. Vala aeglaselt – see võimaldab segul kogu ulatuses seguneda ja muudab õlle tavapärasest tugevamaks (hea asi!). Klopi kergelt läbi.

12
Valage segu ääristatud klaasi. Olge soolaga ettevaatlik! Lisa kaunistuseks laimiviil ja naudi.

13
Valmis.