Kuidas teha Maroko teed

Müntide tee ei ole Marokos lihtsalt jook – see on märk külalislahkusest, sõprusest ja traditsioonidest. Kuna see jook on nii populaarne, serveeritakse seda kogu päeva, pärast iga sööki ja iga vestluse ajal. Marokolased tunnevad oma tee üle suurt uhkust ja küsivad sageli külastajalt, kes nende sõpruskonnast parimat piparmünditeed valmistab ning vähemalt kaks kuni kolm tassi tuleb ära juua, et võõrustajat mitte solvata. Maroko piparmünditee on oma pehme ja magusa maitse tõttu lemmik paljude inimeste seas ka väljaspool Marokot. Seda serveeritakse väga magusalt ja on tehtud vanamoodsalt püssirohurohelise teega.

1
Keeda 1 tass (240 ml) vett. Täitke teekann või väike kastrul 1 tassi vett ja laske pliidil keskmisel-kõrgel kuumusel keema tõusta. Selle etapi jooksul saate valmistada kogu veekoguse, kuid selleks kulub ainult 1 tass (240). ml) teelehtede aktiveerimisel. Ülejäänud vett võib olla vaja enne kasutamist uuesti soojendada. Pange tähele, et vee temperatuur peaks olema vahemikus 158–176 °F (70–80 °C).

2
Kuumuta teekann. Valage puhtasse teekannu 1/4 tassi (60 ml) keedetud vett. Poti loputamiseks ja soojendamiseks keerake vett veidi ringi. Võimalusel proovige kasutada Maroko teekannu. Maroko teekannud on erineva suurusega, kuid väikesesse potti mahub tavaliselt umbes pool liitrit (kuus klaasi) teed, suuremasse potti aga umbes liiter (12 klaasi); võite kasutada ka tavalist teekannu, kui teil pole Maroko oma. Leegikindlad teekannud on ideaalsed, kui need on saadaval.

3
Lisa lahtine püssirohutee. Asetage teelehed teekannu. Iga 177 ml kuuma vee kohta vajate umbes 1 teelusikatäit (5 ml) lahtist püssirohuteed. Kui järgite selles retseptis märgitud koguseid, lisage lehti täiskogus. Hiina püssirohutee on kõige tavapärasem, kuid kui te seda teed ei leia, võite valmistada sellest joogist sarnase versiooni, kasutades muid lahtisi rohelisi teelehti või rohelise tee kotid. Kui valite selle valiku, kasutage iga 1 spl (15 ml) lahtise tee kohta vähemalt 2 teepakki.

4
Valage ülejäänud 3/4 tassi (200 ml) vett. Lisage teekannu keev vesi otse parajasti potis olevate teelehtede peale. Keerake potti õrnalt, et teelehed soojeneda, loputada ja aktiveerida.

5
Lühidalt järsk. Laske teel umbes 30 sekundit kuumas vees tõmmata. Tugevama maitse saamiseks võiksite lasta sellel 1–2 minutit tõmmata.

6
Kurna vesi. Teelehtede pesemiseks ja loputamiseks keerake potti, seejärel kurnake vesi ettevaatlikult teekannu tila kaudu välja, hoides lehti potis. Kurnatud vedelik ei ole Maroko tee. See esialgne osa vett loputab ainult lehti. Mõnel teekannul on kurn; teised mitte. Kui teie potil pole oma sõela, valage sisu läbi eraldi sõela, et lehed kokku koguda ja potti tagasi viia.

7
Lisa teekannu järgmised koostisosad. See hõlmab piparmündilehti ja suhkrut. Lisage need otse potis olevatele märgadele teelehtedele. Proovige leida Lähis-Ida toidupood. Maroko mündil on teistsugune maitse kui enamikul teistel piparmündidel. Kui te ei leia Maroko piparmünti, kasutage rohemünti või piparmünti. Parim on roosuhkur. Dekstroos töötab ka siis, kui te ei soovi roosuhkrut kasutada, kuid magususe tagamiseks peate suhkru koguseid kahekordistama.

8
Täida pott ülejäänud veega. Kui keetsite vett eelnevalt ja see tundub endiselt piisavalt kuum, võite selle kohe lisada. Kui ei, siis keetke ülejäänud 4 tassi (1 L) enne potti lisamist. Laske teel tõmmata umbes 5 minutit. Kui teil on Maroko teekann või kuumakindel teekann, pange teekann leotamise asemel madalale kuumusele. ja keeda tee madalal kuumusel. Seejärel eemaldage kohe tulelt ja laske veel mitu minutit tõmmata.

9
Vala üks klaas teed. Valage see tagasi teekannu. Tehke seda kolm või enam korda. See aitab suhkrut lahustada.

10
Vala tee kaugelt. See aitab luua peal õhukese vahukihi. Valamisel jälgi, et teegraanulid jääksid teega potis. Täitke tass ainult kahe kolmandiku ulatuses; see võimaldab aroomil täielikult areneda.

11
Nautige! Pärast ülejäänud tee valamist kaunista tee ekstra piparmündiga (kui see on saadaval). See on valikuline samm, kuid muudab selle fantastiliseks, eriti kui teil on korralikud Maroko prillid.