Kuidas teha manustatud

Embutido on Filipiinide stiilis lihaleib, mis on valmistatud sealihast, paprikatest, vorstist ja kõvaks keedetud munadest. Seda serveeritakse tavaliselt pühade ajal, kuid see on ka suurepärane eelroog aastaringseks pidudeks. Kuigi saate seda supermarketist osta, on omatehtud versioon palju parem.

1
Sega kõik kokku, välja arvatud täidised. Asetage kõik koostisosad, välja arvatud kõvaks keedetud munad ja Viini vorstid, suurde segamisnõusse. Voldi koostisosad puulusika või kummilabida abil kokku. Võite kasutada mis tahes vedelat maitseainet, mida soovite. Teriyaki või Worcestershire’i kaste on suurepärane valik. Segu peab olema kleepuv. Kui see on liiga kuiv, lisage kuni ¼ tassi (60 milliliitrit) piima.

2
Laota veerand kuni pool segust alumiiniumfooliumi tükile. Rebige ära 10 x 12-tolline (25 x 30 cm) alumiiniumfooliumi tükk. Kasutage kummist spaatlit, et hajutada veerand kuni pool segust fooliumitüki keskele ristkülikukujuliselt.

3
Asetage muna ja vorstid ristküliku keskele. Kui te pole seda juba teinud, keetke kolm muna oma eelistatud meetodil kõvaks. Koorige need ja lõigake seejärel neljandikku. Asetage munad ja vorstid vaheldumisi ristküliku keskele. Kasutage pool munadest ja vorstidest, kui teete kaks embutido palki. Kasutage veerand munadest ja vorstidest, kui teete neli embutido palki.

4
Kasuta fooliumit, et rullida segu ümber munade ja vorstide. Seda saab teha, hoides fooliumi käes ja rullides seda seni, kuni segu on ümber munade ja vorstide. Võid ka fooliumi otstest kinni hoida, seejärel rullida segu edasi-tagasi, kuni see katab munad ja vorstid.

5
Rulli foolium tihedaks palgiks. Plaanige teha palk umbes 1–2 tolli (2,5–5,1 cm) paksuseks. Keerake alumiiniumfooliumi otsad, et segu sees tihendada.

6
Korrake protsessi, et teha veel üks kuni kolm palki. Kui olete esimese logi teinud, korrake toimingut ülejäänud tegemiseks. Määri segu alumiiniumfooliumilehele, keera rulli ja mähki. Kui munad ja vorstid otsa saavad, keeda lihtsalt rohkem mune ja lõika rohkem vorste.

7
Valmistage auruti ette või soojendage ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Kui kasutate aurutit, täitke pott veega, seejärel sisestage auruti korv, jälgides, et põhi ei puutuks kokku veega. Kui kasutate ahju, asetage rest 5,1 cm (2 tolli) veega täidetud küpsetuspannile.

8
Asetage embutido aurutisse või küpsetuspannile. Kui kasutate aurutit, katke pott tihedalt suletava kaanega. Kui kasutate küpsetuspanni, katke pann alumiiniumfooliumiga, et aur kinni hoida.Jäta iga plaadi vahele kindlasti ruumi, muidu ei küpse need korralikult läbi.

9
Aurutage või küpsetage embutidot 1 tund. Kui kasutate ahju, asetage küpsetuspann kindlasti keskmisele restile. Embutido on valmis, kui torkate need kahvliga läbi ja mahlad jooksevad selgeks.

10
Enne lahtipakkimist laske embutidol 8–10 minutit jahtuda. Kui need on lahti pakitud, võite neid serveerida, lasta toatemperatuurini jahtuda või isegi külmikusse jahutada. Kui te ei kavatse embutidot kohe serveerida, hoidke neid fooliumisse mähituna ja külmikusse. või sügavkülma.

11
Prae embutido soovi korral õlis. Täitke pann 2,5 cm (1 tolli) õliga. Kuumuta õli, seejärel lisa embutido. Küpseta embutidot aeg-ajalt keerates, kuni need on igast küljest pruunid. Eemaldage need pannilt ja laske neil 3–5 minutit seista. Peate seda tegema pärast aurutamist/küpsetamist ja embutido lahtipakkimist. Ärge püüdke toorest embutidot praadida.

12
Tükelda ja serveeri embutido. Lõika embutido diagonaalselt rõngasteks terava noaga. Serveeri neid kuumalt, soojalt või jahutatult. Maitsevad suurepäraselt koos ketšupiga, aga võid serveerida ka teiste kastmetega. Pane ülejäägid külmkappi või sügavkülma. Embutido säilib külmikus paar päeva. Sügavkülmas säilivad need kuni kuu. Kui soovite külmutatud embutidot uuesti soojendada, laske sellel esmalt toatemperatuuril sulada.