Kuidas teha Long Islandi jääteed

Kuigi “jäätee” võib tunduda kohmetu, on Long Islandi jääteel teadaolevalt üsna hea mõju, kuna see ühendab 5 tüüpi alkoholi ja poole väiksemast kogusest mikserid. Kokteil on ka väga kohandatav – saate seda vähendada. alkoholi, proovige erinevaid kangete alkohoolsete jookide variatsioone või vahetage koks jõhvikamahlaga kergema suvejoogi vastu.

1
Täitke highball, collins või muu kõrge klaas purustatud jää või jääkuubikutega. Sellest saab teie serveerimisklaas. Ülikülma joogi saamiseks pane oma serveerimisklaas sügavkülma 1-2 tundi enne kokteili valmistamist ja välja võttes hoiab see joogi eriti külmana.

2
Lisage jääd kokteilišeikerisse, kui see on saadaval. Kui teil kokteilišeikerit pole, saate selle improviseerida, lisades müüripurki jääd ja kasutades seda joogi loksutamiseks. Vastasel juhul võid jooki lihtsalt pika lusikaga serveerimisklaasis segada.

3
Lisage šeikerisse kange alkohol ja sidrunimahl. Lisage 0,75 fl untsi (22 ml) heledat rummi, 0,75 fl untsi (22 ml) tequilat, 1,5  fl untsi (44 ml) kolmiksekundit, 0,75 ml , 0,75 fl untsi (22 ml) džinni ja 22 ml värsket sidrunimahla oma šeikerisse. Pange kokteilišeikerile või masonipurgile kork peale. Ärge veel šeikerisse lisage koolat. Kui raputada seda koos koolaga sees, siis see plahvatab!

4
Loksutage kokteilišeikerit tugevalt umbes 5 sekundit. Long Islandi jääteed tuleks võimalusel alati raputada, et lisada sidrunit ja suhkrut. Rusikareeglina proovige alati raputada jooke, mis on valmistatud tsitrusviljamahlaga.

5
Vala segu serveerimisklaasi. Kui kasutate kokteilišeikerit, kurna segu läbi kokteilisõela, et vältida mikserijää lisamist serveerimisklaasi. Vastasel juhul valage lihtsalt aeglaselt, et vältida jää sissevalamist.

6
Täitke kokteil koolapritsiga. Kasutage oma isikliku eelistuse alusel ehtsa suhkruga valmistatud Mehhiko koksi või Ameerika koksi. Võite kasutada tavalist 59 ml (2–2 untsi) koksi või täita klaasi lõpuni.

7
Kaunista klaas sidruniviiluga, et muuta see ilusamaks. See samm pole maitse jaoks vajalik, kuid see annab joogile kena suvise välimuse. Joogis on kogu vajalik sidrunimahl, seega püüdke vältida sidruni pigistamist joogi sisse.

8
Serveeri jooki ja naudi. Joo vastutustundlikult; Long Islandi jäätee sisaldab umbes sama palju alkoholi kui 5 õlut. Jooge seda aeglaselt ja näksige alkoholitarbimise tasakaalustamiseks.

9
Vaheta jõhvikamahl koola vastu. Kui kange alkohol ja sidrunimahl on serveerimisklaasis, lisage koksi asemel tilk jõhvikamahla. Jõhvikamahla annab joogile kerge, suvise maitse. Seda varianti tuntakse tavaliselt Long Beachi jäätee nime all.

10
Valmistage kergem jook, lisades rohkem koksi ja vähem alkoholi. Vähendage kangete alkohoolsete jookide ja segistite vahekorda, kasutades iga piiritust 0,5  fl untsi (15 mL). Kui olete joogi valanud, lisage täiendavalt koksi, kuni klaas on täis. Alkoholi tarbimise vähendamine annab Long Islandile tasakaalustatuma maitse ja võib olla hea mõte väiksematele inimestele või kergetele joomajatele.

11
Vahetage kolm sekundit brändipõhise apelsinilikööri vastu. Kangete alkohoolsete jookide segamisel kokteilišeikeris kasutage kolme sekundi asemel 44 ml brändipõhist apelsinilikööri (nt Grand Marnier). See kange alkohol on valmistatud brändi ja apelsini bitteriga, mis annab joogile märkimisväärse sügavuse võrreldes tavalise kolme sekundiga. See lihtne asendus võib muuta kogu joogi tasakaalustatumaks.

12
Kasutage koksi asemel musta tee lihtsat siirupit, et saada keerukat keerdumist. Pärast kangete alkohoolsete jookide ja sidrunimahla segamist Long Islandi jäätees lisage koksi asemel 59 ml külma musta tee siirupit. Nüüd saate oma Long Islandi jäätees maitsta tegelikke teenoote! Lihtsa musta tee siirupi valmistamiseks pange 3–4 teepakki 5 minutiks keevasse vette. 5 minuti pärast eemaldage teepakid ja asetage pott uuesti pliidile, lisades 1 tassi (200 g) suhkrut. Kuumuta kuni suhkur lahustub, seejärel vala segu pudelisse ja jahuta.