Kuidas teha Kweki Kweki

Kwek kwek on populaarne tänavatoit, mida Filipiinidel nauditakse, kuid õigete koostisosade ja tarvikutega saate ise oma versiooni valmistada. Kõvaks keedetud vutimunad kaetakse oranži taignaga ja praetakse krõbedaks, seejärel serveeritakse magushapu stiilis dipikastmega.

1
Keeda munad. Asetage munad keskmisesse kastrulisse. Lisage vett, kuni vee pind on munade tipust 2,5 cm (1 tolli) kõrgem. Kuumuta kastrulit kõrgel kuumusel, kuni vesi hakkab keema. Lülitage kuumus välja, katke pann ja laske munadel kuumas vees veel 5 minutit küpseda. Üldiselt soovitatakse vesi ja munad temperatuurini viia samal ajal. Kui tilgutate külmad munad keevasse vette, võite mõne koore lõhki minna. Et munad oleks kergemini kooritavad ja et munakollased ei saaks ebameeldivat rohelist tooni, loputage munad kohe pärast eemaldamist külmas vees. neid kuumast veest. See peatab küpsetusprotsessi ja tekitab munavalge ja koore vahele aurutõkke, mistõttu on koort selle tulemusena lihtsam eemaldada. Võite mune loputada külmas voolavas vees või kasta need jääveega kaussi.

2
Jahuta ja koori kestad ära. Laske munadel seista toatemperatuuril või külmas vees, kuni need on puudutamisel jahedad. Kui need on piisavalt jahtunud, eemaldage kestad sõrmedega. Kui see on valmis, peaks teile jääma kümmekond kõvaks keedetud vutimuna. Koori koorimiseks koputage seda kõvale pinnale, kasutades selleks piisavalt jõudu, et tekiks pragu. Koorige kest sellest praost tükkideks. Pange tähele, et saate seda teha kuni kaks päeva ette. Kui te ei kavatse keedetud vutimune kohe kasutada, hoidke need kaanega anumas külmkapis, kuni olete valmis. Siiski ei tohiks neid säilitada kauem kui kaks päeva.

3
Kastke munad jahusse. Puista 1 tass (250 ml) jahu väikesesse madalate külgedega nõusse. Veeretage värskelt kooritud vutimune jahus, kuni kõik on korralikult kaetud. Pange tähele, et nisujahu asemel võite munade süvendamisel kasutada ka maisijahu. Maisijahul on madalam gluteenisisaldus, kuid muidu toimib see samamoodi nagu nisujahu ja kleepub sama tõhusalt.

4
Sega annatto pulber ja soe vesi. Lahjendage annatto pulber, segades seda 3/4 tassi (185 ml) sooja veega. Segage vispliga kuni lahustumiseni.Annatto pulbrit kasutatakse enamasti värvainena ja õigesti kombineerides peaks see andma sügavoranži värvi. See annab taignale siiski veidi maitset. Kui teil pole annatto pulbrit, võite selle asemel kasutada oranži toiduvärvi. Asetage paar tilka oranži toiduvärvi või paar tilka punast ja kollast toiduvärvi sooja vette ja segage, kuni saate sügavoranži värvi. Toiduvärv ei anna taignale täpselt sama maitset kui annatto pulber annab, kuid värvus peaks olema umbes sama.

5
Sega taigna koostisosad. Sega suures kausis vispliga veel 1 tass (250 ml) jahu, küpsetuspulber ja lahjendatud annatto. Segage hoolikalt, kuni tükke ei teki. Taigna kvaliteedi parandamiseks asetage see enne munade katmist umbes 30 minutiks kõrvale. Taignal seista laskmine laseb jahul põhjalikumalt hüdraatuda, luues tulemuseks paksema ja rikkama taigna. Puhkeaeg annab ka küpsetuspulbrile rohkem aega aktiveerumiseks. Olge siiski ettevaatlik, sest kui lasete taignal seista kauem kui 30 minutit, võivad mõned küpsetuspulbri tekitatud mullid välja pääseda, mille tulemusena tekib tihedam ja vähem õhuline tainas. Pange tähele, et söögisooda ei ole absoluutselt hädavajalik koostisosa. Mõned retseptid jätavad selle täielikult välja. Selle võiks ka ära jätta ja tulemuseks on lihtsalt veidi tihedam taigen.

6
Määri munad taignaga. Viska munad taignasegusse. Keerake neid õrnalt ringi, kuni kõik küljed on taignaga kaetud. Kui te ei soovi, et sõrmed kleepuksid, kasutage munade katmise ajal metallist vardast või kahvlit. On ülioluline, et iga muna kõik küljed oleksid kaetud.

7
Kuumuta sügaval pannil õli. Valage laiale kõrgete külgede ja paksu põhjaga pannile 2,5 cm (1 tolli) taimeõli. Kuumutage õli pliidi kohal kõrgel temperatuuril, kuni see saavutab temperatuuri 350 kraadi Fahrenheiti (180 kraadi Celsiuse järgi). Kontrollige õli temperatuuri õli- või kommitermomeetriga. Kui teil pole termomeetrit, kontrollige õli temperatuuri. tilgutades sellesse väikese taignanuki. Kui õli on valmis, peaks tainas kohe särisema ja praadima.

8
Prae munad. Tõsta kaetud munad neli kuni kuus korraga õlisse. Küpsetage lusikaga õrnalt segades, kuni tainas muutub kuldpruuniks ja krõbedaks. Selleks võib kuluda vaid mõni minut. Et vältida taigna sattumist sõrmedele, võiksite kaetud munade kuuma õli sisse viimisel kasutada varda. Kasutage teist varrast või kahvlit, et kraapida muna vardast ja kuuma õli sisse. Töötage ettevaatlikult, et vältida kuuma õli pritsimist munade kukkumisel. Võtke arvesse, et õli temperatuur kõigub nii munade sisse laskmisel kui ka üks kord. eemaldate need. Jätkake munade praadimise ajal õlitermomeetri jälgimist. Reguleerige oma pliidi kuumuse regulaatorid vastavalt vajadusele, et hoida temperatuuri umbes 350 kraadi Fahrenheiti (180 kraadi Celsiuse järgi).

9
Nõruta ja jahuta veidi. Vooderda taldrik mitme kihi puhta paberrätikuga. Eemaldage kwek kwek kuumast õlist ja asetage munad paberrätikutele. Laske üleliigsel õlil paberrätikutesse imbuda. Paberrätikute asemel sobib soovi korral puhaste paberkottidega vooderdatud taldrik. Teise võimalusena võite asetada praetud munad metallsõelasse ja liigse õli nõrutada, mitte kasutada. paberrätikud. Kwek kwek on kõige parem nautida, kui see on veel veidi kuum. Taigen on värskelt süües krõbedam, kuid pärast jahtumist võib see märjaks muutuda. Kwek kwek ei kuumene hästi, kuna tainas kipub külmutamise ja kuumutamise ajal märjaks minema.

10
Sega koostisosad kastrulis. Sega väikeses potis riisiäädikas, pruun suhkur, ketšup, sojakaste ja must pipar. Sega ühtlaseks massiks. Kui soovid vürtsikamat kastet, tükelda üks kuum tšilli ja sega see teiste koostisosadega. Kui eelistate siiski ühtlasemat kastet, võite saavutada sama kuumuse, lisades 1 spl (5–15 ml) tšillikastmele 1 tl. Valmistage see kaste munade nõrgumise ja jahutamise ajal. Kastme valmimise ajaks peaks olema piisavalt õlist nõrgunud ja munad piisavalt jahedad, et neid hammustada. Siiski ei tohiks te lasta munadel täielikult maha jahtuda, sest nii läheb tainas märjaks. Pange tähele, et kastme võiks isegi ette valmistada. Hoidke seda õhukindlas anumas ja külmkapis kuni kasutusvalmis. Küpsetage seda mikrolaineahjus 30–60 sekundit või soojendage seda õrnalt pliidil, et see veidi soojeneda.

11
Kuumuta läbi. Hauta segu keskmisel kuumusel pliidil, kuni suhkur on täielikult lahustunud. Segage kastme küpsemise ajal sageli. Kui see on valmis, eemaldage dipikaste kohe kuumuseallikast. Laske sellel jahtuda, kuni see on piisavalt jahe, et seda puudutada, ilma et see põleks.

12
Serveeri koos munadega. Tõsta dipikaste väikesesse kaussi. Serveeri seda koos värskelt praetud vutimunadega ehk kwek kwek.