Kuidas teha kuupaistet

Kuupaiste valmistamine võib olla ohtlik ettevõtmine, kuid kui seda tehakse ettevaatlikult ja terve mõistusega, võib see olla huvitav väikesemahuline teaduseksperiment. Moonshine’i valmistamiseks on vaja USA luba, välja arvatud Missouris, ja lõpptoote joomine pole soovitatav.

1
Koguge varusid. Kuusära valmistamisel on oluline kasutada õigeid tarvikuid, sest valest materjalist varustuse kasutamine võib anda tagasilöögi – sõna otseses mõttes. Ohutuse ja tõelise kuusära tekitamise parima võimaluse huvides koguge kokku järgmised tarvikud: kiirkeetja. Kasutage sellist, mida te ei kavatse muuks otstarbeks kasutada, või ostke uus kiirkeedupott, mis on mõeldud spetsiaalselt kuupaiste valmistamiseks. Vasktorud. Teil on vaja umbes kaks jardi 1/4″ laiust toru. Seda saab osta riistvara või kodu- ja aiapoest. Vähemalt 1/4″ otsaga puur kaane sisse augu puurimiseks kiirkeedupott.15 galloni (56,8 l) metallist pott.Suur plastikust ämber.Juustukangas.10 naela maisijahu, 10 naela suhkrut ja 1/2 untsi pärmi.

2
Ehitage paigalhoidja. Puurige kiirkeedupotti kaanesse auk ja keerake see nii, et 1/4″ vasktoru oleks tihedalt vastu võetud. Sisestage 1/4″ vasktoru ots auku, jälgides, et see ei ulatuks läbi rohkem kui tolli. See on teie kondensatsioonitoru. Toru peaks olema piisavalt pikk, et minna pliidist kraanikaussi ja ulatuma kraanikausist kaugemale kuni põranda lähedale. Kui te ei soovi pliidi kaanesse auku puurida, võite selle keermestada. läbi õhutusava ja kinnitage see kleeplindiga.

3
Keeda 10 gallonit (37,9 L) vett. Täitke pott 2/3 ulatuses kraaniveega (10 gallonit ehk 37,8 L), seejärel asetage pott pliidile ja keerake põleti kõrgele. Laske veel keema tõusta.

4
Küpseta maisijahu. Lisage veele 10 naela maisijahu ja segage seda puidust laba või mõne muu instrumendiga. Laske paar minutit küpseda, kuni vesi seguneb maisijahuga ja pakseneb pastaks. Eemaldage segu tulelt ja laske jahtuda, seejärel valage see puhtasse ämbrisse.

5
Lisa suhkur ja pärm. Segage 10 naela suhkrut ja 1/2 untsi pärmi. Kasutage puidust laba või muud suurt vahendit suhkru ja pärmi põhjalikuks segamiseks meski. Kuivpärmi asemel võib käärimisprotsessi käivitamiseks kasutada leiba, õllepärmi, looduslikult esinevat pärmi või isegi juuretise juuretist.

6
Kääritage puder. Katke ämber lõdvalt marli riidega ja asetage see jahedasse pimedasse kohta, näiteks keldrisse või keldrisse, et saaks toimuda käärimine. Käärimine toimub siis, kui pärm metaboliseerib suhkrut ja maisi süsivesikuid ning toodab alkoholi. Pudruämbri peale ilmub pruun või helepruun vaht, mis tõuseb järk-järgult iga päevaga kõrgemale. Kui meski lakkab töötamast, on suhkrud “ära kasutatud” ja te märkate, et vaht või “pea” ei tõuse enam. Puder on järgmiseks etapiks valmis, kui see lõpetab mullitamise. Siinkohal nimetatakse seda “hapuks pudruks”.

7
Kurna hapu puder läbi marli. Asetage riie ämbri peale, seejärel kallutage ämber puhta ämbri või poti kohale. Pudru kurnamiseks võite kasutada ka sõelatraati või puhast valget T-särki.

8
Valage kurnatud pudruvedelik kiirkeedupotti. Kinnitage kaas ja asetage see pliidiplaadile. Võite marli abil välja kurnatud kuivained ära visata.

9
Kondensaatori loomiseks asetage vasest torud. Viige vasktorustik kiirkeetja kaanest (või õhutusavast) külma veega täidetud kraanikaussi. Keerake vasktoru keskosa külmas vees, seejärel tõmmake toru teine ​​ots üle kraanikausi serva puhta põrandal olevasse nõusse.

10
Lülitage kiirkeedukatla all olev põleti sisse. Laske sisul kuumeneda täpselt 80 °C (177 °F) ja mitte rohkem. See on teraviljaalkoholi ligikaudne keemispunkt. Kui kiirkeetja kuumeneb, muutub alkohol etanooliauruks, mis liigub läbi kondensatsioonitoru jahtuma. Saadud vedelik tilgub põrandal olevasse anumasse. See on kuupaiste. Vedelik, mis väljub vasktorust enne, kui pliidi temperatuur jõuab 80 °C (177 °F), sisaldab metanooli, mis muutub auruks madalamal temperatuuril kui etanool. See madalal keev vedelik tuleb ära visata. Metanool ründab tarbimisel nägemisnärve. Tõenäoliselt peate ära viskama vähemalt kaks untsi vedelikku, enne kui etanool, mida saab tegelikult tarbida, hakkab tekkima. Jälgige temperatuuri ja koguge alkoholi, kuni temperatuur tõuseb üle 80 °F (177 °F) või langeb alla selle. C). Peaksite suutma koguda umbes 2 gallonit (7,6 l) vedelikku.

11
Viige alkohol purkidesse. Valmis kuupaiste on vahemikus 180 kuni 190 proof (90 kuni 95%) – praktiliselt puhas teraviljaalkohol. Selle toote joogikõlbulikuks muutmiseks lõikasid vastutustundlikud õlletootjad selle puhta allikaveega segades pooleks.