Kuivpärmi kasutamine

Kuivpärm on üherakuline seen, mida kasutatakse tavaliselt leiva valmistamiseks. Saate osta tavalist pärmi, mis tuleb enne selle kasutamist aktiveerida, või juba eelaktiveeritud kiiresti kerkivat pärmi. Teine kuivpärmi tüüp on toitev pärm, mida kasutatakse tavaliselt maitseainena selle toiteväärtuse ja juustulaadse maitse tõttu. Olenemata sellest, kas küpsetate leiba või valmistate oma lemmiktoitu, on oluline teada erinevaid kuivpärmi liike ja nende kasutamist.

1
Kontrollige pakendil olevat aegumiskuupäeva. Kuivpärmi aktiveerib elusseen, nii et kui see on aegunud, ei aktiveeru elusseen täielikult või ei tööta üldse. Pärmi saate siiski kasutada, kui selle kehtivusaeg aegub samal kuul, kui seda kasutate. Parem on aegunud pärmi loopida, kui teisi koostisosi raisata, kui avastate, et see ei tööta.

2
Asetage pärm kaussi sooja-kuuma veega. Kuivpärm on tavaliselt ¼ untsi (7 grammi) pakkides ja ühes pakis on kuni 4 tassi (960 grammi) jahu. Nii et olenevalt retseptist vala ½ või 1 täis pakk pärmi 2 °C (16 ° Fl untsi) klaasist mõõtetopsi. Lisage retseptis nõutud kogus vett ja veenduge, et vesi ei oleks kuumem kui 115 °F (46 °C). Näiteks tavalise leiva jaoks kasutage 1 pakki kuivpärmi ja 2,25 tassi (530 °C) sooja veega.Vesi ei tohiks olla nii kuum, et sa ei saaks näppu itaimi kasta, et seda leigest veidi kuumemaks soojendada. Kui te pole kindel, kasutage termomeetrit.

3
Segage pärmi aktiivseks muutmiseks veidi suhkrut. Kuivpärmis leiduvad seened toituvad suhkrutest ja kiirendavad aktiveerumisprotsessi. Sõltuvalt sellest, mida teie retsept nõuab, kasutage umbes ½ tl (2,5 grammi) kuni 1 teelusikatäis (5 grammi) suhkrut. Segage seda lusikaga veidi, et suhkrud leviksid. Tavalise leiva jaoks lisage ½ tl (2,5 grammi) suhkrut.

4
Oodake kuni 15 minutit, enne kui lisate pärmi oma retsepti. Sõltuvalt teie maja temperatuurist ja kasutatavast pärmi kogusest võib see kesta 5–15 minutit. Kui segu hakkab mullitama ja ülaossa ilmub vaht, lisage see oma retsepti teiste koostisosade hulka. Alustuseks segage see esmalt vedelate koostisosadega, nagu munad ja õli, seejärel segage kuivained, nagu jahu ja söögisooda. Kui 15 minuti pärast ei teki ikka vahtu, võib vesi olla liiga kuum. Proovige aktiveerida mõni muu pakett madalama temperatuuriga veega.

5
Hoidke kasutamata pärmi sügavkülmiku tagaküljel. Tõsta pärm õhukindlasse anumasse ja hoia sügavkülmas. Asetage see tagaosa lähedale, et see ei puutuks kokku ukse avamisest tulenevate temperatuurimuutustega. See säilib külmutatuna 6 kuud. Kuivpärmi võib ka külmkapis hoida, kuid säilib vaid 4 kuud.

6
Sega kuivained kaussi. Valage 4 tassi (544 grammi) jahu suurde kaussi koos 2 7-grammise paki kiirelt kerkiva pärmiga. Kui teie pärmipakkides on sellest kogusest rohkem või vähem, mõõtke välja 2 supilusikatäit (28,3 grammi) pärmi. Kiirpärm on eelaktiveeritud ja võimaldab teil vahele jätta taigna esimese tahkumise, mis on vajalik tavaliste pärmitaignate puhul. See tähendab, et vajate tainast ainult üks kord lühikese aja jooksul.

7
Lisa kaussi suhkur ja sool. Lisage mõõteriistaga 2 teelusikatäit (8,4 grammi) suhkrut ja 1 tl (4,2 grammi) soola. Segage kuivained sõrmedega ühtlaseks jaotumiseks. Kuigi pärm on juba aktiveeritud, toitub see suhkrust, võimaldades leival kiiremini kerkida.

8
Valage 2 tassi (470 mL) kuuma vett ja 1–4 tassi (59 mL) õli. Veenduge, et vee temperatuur oleks vahemikus 110 °F (48 °C) kuni 115 °F (46 °C). Testige seda oma käega, see peaks olema veidi kuumem kui vannivesi, kuid mitte liiga kuum, et seda käsitseda. Kombineerige oma käsi märgade ja kuivade koostisosade vahel, kuni tainas muutub kleepuvaks. Rapsi- või taimeõli sobivad suurepäraselt leiva jaoks, kuid katsetage maitset, kasutades seesami-, küüslaugu-, avokaado- või pähkliõli.

9
Lisage ülejäänud 1 tass (128 grammi) jahu. Segage kätega ülejäänud jahu korraga umbes 2 või 3 supilusikatäit (16 või 24 grammi). Liigutage käsi ringikujuliste liigutustega kausi ümber ja ülalt alla. Kraapige kausi külgedelt kindlasti maha kõik jahu või kleepuvad tükid. Tainast saate segada ka taignakonksu kinnitusega statiivimikseri abil. Lülitage see madalale kiirusele 3 minutiks või seni, kuni tainas konksu külge jääb.

10
Sõtku tainast 5–10 minutit, kuni see on ühtlane ja elastne. Laota tainas tasasele, kergelt jahuga kaetud pinnale (nagu lõikelaud) ja vormi sellest küngas. Seejärel suru peopesade kannad ette ja alla tainasse. Tõstke tainas sõrmedega kaugemast otsast üles ja keerake poolel teel enda poole kokku. Korrake seda sõtkumisliigutust umbes 5–10 minutit. Taigna sõtkumine on oluline gluteeni tugevdamiseks, mis annab leivale selle struktuuri ja padjalise tekstuuri. Võib-olla peate taignale sõtkumise ajal puistama paar näpuotsatäis jahu, et seda säilitada. et see ei kleepuks pinnale.

11
Katsetage, kas tainas on kerkimiseks valmis. Tainas on täielikult sõtkutud, kui see on ühtlane ja tundub kergelt kleepuv. Kui torkate sõtkutud tainast, peaks süvend kohe tagasi põrkuma. Kui ei, siis jätkake sõtkumist veel minut või kaks ja katsetage uuesti. Tehke aknaklaasi test, tõmmates lahti väikese taignapalli ja sirutades seda sõrmedega. Kui tainas on kerkimiseks valmis, venib tainas õhukeseks kileks ega lähe katki. Kui see puruneb, jätkake sõtkumist.

12
Asetage tainas kaussi ja katke see 30 minutiks niiske rätikuga. Kasutage kaussi, mis on piisavalt suur, et hoida tainas, mis paisub umbes kaks korda suuremaks. Katke see niiske käterätikuga, et hoida kinni kuumusest ja niiskusest, kiirendades selle tõusu. Asetage kauss sooja kohta, et kerkimist veelgi kiirendada. Torkage leiba sõrmega, et kontrollida, kas see on küpsetamiseks valmis. Süvendus peaks umbes poolel teel tagasi põrkuma. Kui see täielikult tagasi põrkub, vajab see rohkem proovimisaega. Kui see üldse tagasi ei põrka, on see üle pingutatud. Kui see juhtub, püreestage kogu õhk sellest välja ja laske sellel uuesti taheneda, kuni see tõuseb tolli võrra kausi servast allapoole. See on hea aeg ahju eelkuumutamiseks temperatuurini 400 °F (204 °C).

13
Jagage tainas kaheks osaks ja asetage need õliga määritud vormidesse. Jagage tainas kätega kaheks osaks ja rullige iga tükk silindriliseks. Proovige teha iga tükk ühtlane, et neil oleks sarnane küpsetusaeg. Määrige iga leivavorm kergelt õliga ja asetage kõik taignasilindrid nende keskele. Laske tainal vormidel seista, kuni iga taignatükk on kerkinud.

14
Sisestage pannid kuuma ahju ja seadke taimer 40 minutiks. Asetage leivavormid ülemisele ahjurestile, kui soovite, et leival oleks röstitud pealispind. Alumise resti kasutamisel pruunistub pätsi põhi rohkem. Leib on küpsenud, kui pealmine osa on kuiv, kõva ja omandanud sügava kuldpruuni värvuse. Pöörake pätsid 20 minuti juures, et tagada ühtlane küpsemine. Küpsuse kontrollimiseks võtke leib ahjust välja pärast 40. minutit ja sisestage keskele kiirloetav termomeeter. Temperatuur 87 °C (190 °F) on hea märk sellest, et leib on küpsetatud. Samuti võite iga pätsi keskele torgata vardas, et kontrollida, kas leib on valmis. Puhas varras tähendab, et leib on täielikult küpsenud.

15
Kasutage ahjukindaid, et tõsta iga päts 1 tunniks jahutusrestile. Jahutusrest hoiab pätsi ümber õhu ringlemas ja hoiab ära koore märjaks muutumise. Iga pätsi eemaldamiseks keerake iga vorm aeglaselt restile ümber. Kui mõni osa kleepub panni külge, kiilu päts kahvli või lusikaga ettevaatlikult vormist välja ja restile. Laske igal pätsil 1 tund või kauem jahtuda, enne kui lõikate need sakilise noaga viiludeks. Kontrollige iga pätsi valmisolekut uuesti, koputades sõrmedega põhja. Õõnes heli näitab, et leib on täielikult küpsenud, samas kui tuhm ja tihe heli tähendab, et see tuleb tagasi ahju minna. Säilitage küpsetatud leiba toatemperatuuril pruunis paberkotis. Ärge pange seda külmkappi, kuna see põhjustab tärkliste kristalliseerumist, mille tulemuseks on aegunud leib.

16
Asendage juust erinevates roogades toitainepärmiga. Paljud veganid lisavad mitmesugustele roogadele toitainepärmi, et jäljendada Cheddari juustu maitset. Piserdage seda popkorni, salatite, friikartulite, riisikausside, pastade, suppide ja tofuroogade peale, et oma eine maitset tugevdada. Valmistage vegan india quesot, segades seda leotatud india pähklite, salsa, kurkumi, soola ja mis tahes muuga. lisandid, mis teile suplusse meeldivad.

17
Paksendage supid ja kastmed toitainepärmiga. Väikesed helbed imavad endasse niiskust, paksendades suppe ja kastmeid ilma koort, jahu või muid tärklisi lisamata. Pange tähele, et see mõjutab supi või kastme maitset, andes sellele pähklise ja juustuma maitse. Lisage tärklisepaksendajate asemel 1 supilusikatäis (14,3 grammi) kastmetele, juustule, kreemjastele salatikastmetele ja kartulipudrule.

18
Kasutage B-12 allikana toitepärmi. Kangendatud toitepärm sisaldab vitamiini B-12, vajalikku toitainet, mida on taimse dieediga raske saada. Pange tähele, et pärmi etiketil peab olema tekst “rikastatud”, kuna rikastamata toitepärmis ei ole B-12. Veidi vähem kui 1 supilusikatäis (14,3 grammi) annab B-12 soovitatava päevakoguse. Kui ostate toitainet pärm toidupoe hulgikastidest, kontrollige juhilt või mõnelt töötajalt, kas see on rikastatud.

19
Poe toitepärm on kuiv õhukindel anum. Igasugune niiskus võib põhjustada toitepärmi hallituse või bakterite kasvu, seega veenduge, et see oleks kaitstud klaas- või plastmahutis. Saate seda hoida külmkapis või sahvris kuni 2 aastat (kuigi parima maitse saavutamiseks on parem kasutada seda kuu aja jooksul). Kui toitev pärm maitseb kibe või linnaseline, visake see minema. Kokkupuude veega võib põhjustada hallitust. ja muud bakterid kasvama