Kuidas teha kooki number 3

Sünnipäevad võivad olla suurepärane aeg lastega lõbusate mälestuste tegemiseks. Numbri 3 kujulise koogi küpsetamine on suurepärane viis selle põneva sündmuse tähistamiseks ja see muudab teie lapse end oma suurel päeval eriliseks. Saate hõlpsasti teha 2 kooki numbriga 3, kasutades kas tavalisi kihilisi koogivorme või ringikujulisi Bundti vormi. Lisage veidi glasuuri ja lõbusaid kaunistusi ning saate hetkega imearmsa sünnipäeva maiuspala!

1
Küpseta 2 ümmargust koogikihti, mille laius on 8 tolli (20 cm). Kasutage oma lemmikkoogiretsepti või koogisegu ja valage tainas kahte koogivormi, mille läbimõõt on 8 tolli (20 cm). Küpseta neid nii kaua, kui teie retsept või juhised soovitavad. Kui need on valmis, peaksite suutma hambaorki sisestada ja selle välja tõmmata, ilma et see taignast või puru välja tooks.

2
Lase kookidel 5 minutit oma vormides jahtuda. Kui eemaldate koogid liiga kiiresti, võivad need oma kuju kaotada või vormi külge kinni jääda. Laske neil 5 minutit seista, enne kui võtate need pannilt välja.

3
Tõsta koogid jahutusrestile. Lõika iga koogi väliskülg võinoaga ümber, et need ei kleepuks vormi külge. Pöörake pottide või kuumade padjakeste abil pannid jahutusresti kohal tagurpidi, et koogid välja kukuks.

4
Kasutage klaasi, et lõigata iga koogi keskelt ring välja. Seda saab teha kas vajutades klaasile nii, et see lõikab läbi koogi, või hoides klaasist kinni ja lõikades selle ümber noaga. Kui olete keskuse eemaldanud, pange see kõrvale. Võite selle salvestada, et seda hiljem süüa või isegi külmutada nagu koogikesi.

5
Lõika ¼ igast koogist ära. Kasutage leivanuga ja lõigake aeglaselt ja õrnalt, et kook ei lameneks ega muutuks valesti. Eemaldage ära lõigatud tükid ja salvestage need soovi korral hiljem söömiseks. Teie 2 kooki peaksid nüüd välja nägema umbes nagu C-kujulised.

6
Ühendage 2 kooki vähese glasuuriga, et moodustada 3. Määrige ühe C-kujulise koogi otsa veidi glasuurit ja ühendage jäätunud osa teise koogiga, et moodustada 3. Jäätus aitab sellel koos püsida ja vältige peal oleva härmatise kukkumist läbi prao.

7
Vajadusel tehke kaks kooki leivanoaga ühekõrguseks. Kihikoogid tulevad sageli veidi erineva suurusega ja kui olete kaks tükki kokku pannud, võite aru saada, et need on erineva kõrgusega. Kui see nii on, eemaldage lihtsalt kõrgeima koogi pealmine kiht, lõigates leivanoaga õrnalt küljele.

8
Küpsetage Bundti koogivormides 2 kooki. Bundti koogivormidel on rõngakujuline kuju, nii et neist saab ümmargused koogid, mida saab vormida numbriga 3. Võite kasutada Bundti koogiretsepti, kuid on võimalik kasutada ka kihilise koogi retsepti või koogisegu – pidage meeles, et selle küpsetamine võib võtta tunduvalt kauem aega kui kihilisel pannil.

9
Lase kookidel 5 minutit pannil ja 20-30 minutit restil jahtuda. Kui tõstate need jahutusrestile, keerake need välja nii, et lame osa puudutaks resti ja ümmargune osa oleks peal.

10
Lõika ära ¼ esimesest koogist, et saada 3 alumine pool. Lõika leivanoaga õrnalt ära veerand ühest Bundti koogist. Ülejäänud ¾ on teie 3 alumine pool ja see peaks välja nägema umbes nagu C.

11
Lõika ½ teisest koogist ära, et moodustada 3 ülemine pool. Seda kooki pööratakse nii, et see mahuks esimese koogi kohale, et saada 3-kujuline kuju. Pärast lõikamise lõpetamist pühkige kindlasti puru ära.

12
Asetage 2 kooki numbriga 3. ½ kook peaks olema peal ja üks lõigatud ots puudutab ¾ koogi väliskülge. Kui te ei ole oma 3-ga rahul, kasutage leivana, et vormida see oma maitse järgi. Salvestage kõik ära lõigatud koogijäägid, et soovi korral hiljem süüa.

13
Kasutage kahe koogi ühendamiseks veidi glasuuri. See aitab neil kokku jääda. Määri mõlemale koogile, kus need kokku puutuvad, veidi glasuuri ja suru need õrnalt kokku.

14
Määri glasuur võinoa või külmutuslabidaga. Kasutage oma lemmikkreemi retsepti või konserveeritud glasuuri. Lastele on suurepärased valikud šokolaadiglasuur või mis tahes muu erksavärviline. Määri glasuur võimalikult ühtlaselt kogu koogi välispinnale, alustades pealt ja liikudes kuni külgedeni.

15
Tasandage oma jäätumist vähese kuuma veega. Kui olete glasuuri pealekandmise lõpetanud, saate seda siluda, kastes noa või spaatli kuuma vette, pühkides selle rätikuga maha ja libistades õrnalt üle jääpinna. See sulatab härmatise veidi ja muudab selle siledamaks.

16
Erilise puudutuse saamiseks lisage sprinkle või sädelevat suhkrut. Lapsed armastavad erksaid värve ja sära. Kaaluge glasuurile mõne vikerkaarepuistuse, sädeleva suhkru või isegi väikeste kommide (nt Skittles või M&Ms) lisamist, et muuta kook eriliseks.

17
Kasutage hambaorke ja fooliumit, et kook jääks värskena ilma glasuuri puudutamata. Torka 6-8 hambaorki koogi peale, seejärel aseta foolium õrnalt hambaorkidele ja keera fooliumi servad ümber koogivormi serva. Hambaorkid ei lase fooliumil glasuuriga kokku puutuda ega jäta kooki nähtavaid auke. Suurema kaitse tagamiseks kleepige enne fooliumi lisamist hambaorkide otstele miniatuursed vahukommid. Nii ei torka need koogi teisaldamise ajal läbi fooliumi.