Kuidas korjata kirsse

Kirsid on maitsev puuvili, millest saab valmistada moosi, pirukaid või isegi süüa iseseisvalt. Varasuvine aeg on tavaliselt siis, kui kirsid on nautimiseks piisavalt küpsed. Olenemata sellest, kas korjate neid viljapuuaiast, talust või oma tagaaiast, võite õrnalt haarata oma kirsid ja koguda need konteineritesse, et neid magusaid puuvilju kiiresti nautida.

1
Otsige umbes veerandi suuruseid kirsse. Kirsid on küpsed, kui need on umbes veerandi suurused. Mõned kirsisordid muutuvad sellest suuremaks, kuid enamik tavalisi kirsse jääb vahemikku 1 tolli (2,5 × cm). Väikesed kirsid ei ole tavaliselt veel küpsed. Kirsid ei saa pärast korjamist küpsemaks, nagu mõned teised puuviljad, seega tuleb neid korjata alles siis, kui nad on küpsed.

2
Valige kirsid, millel on täidlane ja rikkalik värv. Mida sügavam on kirsi värv, seda küpsem ja söömisvalmis see on. Oranžikamad kirsid pole tavaliselt korjamiseks piisavalt küpsed. Kirsid peaksid olema kas erkpunased või tumepunased, mis on peaaegu lillad, olenevalt sellest, mis tüüpi need on.Erinevad kirsisordid muutuvad küpseks saades erinevat värvi, seega proovige eelnevalt välja selgitada, millist sorti te korjate. kui korjate kirsse võõral kinnistul või talus, võite küsida omanikult, millised kirsid on küpsed.

3
Pigistage kirsse õrnalt, et kontrollida nende tugevust. Küpsed kirsid tunduvad tugevad ja mitte pritsivad. Suru kirsse õrnalt kahe sõrme vahel, et tunda, et need on tugevad ja nahk ei purune kergesti. Kui need on kõvad, on nad korjamiseks piisavalt küpsed.

4
Küpse maitse kontrollimiseks maitske kirsse. Enne suure hulga kirsside korjamist maitske ühte, et näha, kas see on küps. Sõltuvalt sellest, millist tüüpi kirssi te valite, on maitse kas magus ja maitsev eraldi või on see hapu ja hapukas ning võib koos suhkruga hästi maitseda. Proovige enne nende maitsmist välja mõelda, millist tüüpi kirsse te valite, et teaksite, mida otsida.

5
Vaata, kas varred jäävad korjamise ajal peale. Sõltuvalt sellest, mida kavatsete oma kirssidega teha, võite valida magusad, mis sobivad paremini otse söömiseks, või hapukad, mis sobivad paremini pirukates küpsetamiseks ja mooside valmistamiseks. Maguskirsid hoiavad korjamisel tavaliselt varred küljes, samal ajal kui hapukirsid kukuvad varre küljest kergemini maha. Kui korjate kirsse talus, oskavad nad teile tavaliselt öelda, millist tüüpi kirsse kus on.

6
Peidetud viljade kontrollimiseks eraldage puu lehed. Kirsipuudel on sageli suured lehed ja viljad võivad katta ka okste või okstega. Kui näete kirsipuud, millel ei tundu olevat palju kirsse, proovige lehti õrnalt liigutada, et leida need, mis võivad peituda võra taha.

7
Haara kirss oma esimese kahe sõrme ja pöidla vahele. Kirsid on tavaliselt piisavalt väikesed, et neist haarata vaid paari sõrmega. Kasutage oma pöialt, osutisõrme ja keskmist sõrme, et haarata õrnalt käes olevast kirsist. Ärge haarake sellest liiga kõvasti, vastasel juhul võite puuvilju kahjustada. Kui kirsipuu on eriti kõrge, peate võib-olla seisma redelil või trepiastmel, et viljani jõuda. Olge alati ettevaatlik ja olge teadlik teistest teid ümbritsevatest inimestest.

8
Tõmmake õrnalt, et kirss maha tõmmata, kui vars on endiselt kinnitatud. Enamik kirsse jätab oma varre alles, kui neid korjate. Kirsid püsivad kauem värsked, kui nende vars on veel küljes, nii et proovige võimalikult palju varre külge jätta. Kui vars tuleb maha ja kirss on küps, pole sellest midagi! Proovige kõigepealt süüa varreta kirsse, sest need lähevad tõenäoliselt kiiremini halvaks.

9
Korja mõlema käega kirsse, kuni hoiad mõlemas käes 4. Kirsid on väikesed, nii et saate neid korraga haarata. Korjamine läheb kiiremini, kui kasutate mõlemat kätt. Püüdke mitte ühtki kirssi kokku pigistada ega nende nahka märgistada. Kui teie käed on väiksemad või kirsid eriti suured, võite kummaski käes hoida vähem.

10
Asetage kirsid anumasse varju. Kirsside hoidmiseks võite kasutada korvi, kaussi või plastmahutit. Asetage oma peotäied kirsse ettevaatlikult konteinerisse, kui neid korjate. Ärge pigistage puuvilju ega proovige neid maha pakkida, kuna see võib teie kirsse kahjustada. Kui kirsid on konteineris, viige need päikesevalguse eest eemale, et need kauem värsked püsiksid. Kui korjate palju kirsse, peate võib-olla kasutama mitut konteinerit. Saate osta odavaid korve, et hoida oma kirsse enamikus kodus. kaupade kauplused.

11
Hoidke oma kirsse külmkapis perforeeritud kilekotis. Kui te ei kavatse oma kirsse kohe ära süüa, võite need panna väikeste aukudega kilekotti ja hoida külmkapis. Kilekoti augud hoiavad õhuvoolu kirssidele, hoides samal ajal nende nahka kaitstuna. Pange oma kirsid niipea kui võimalik külmkappi, et säilitada nende värskus. Proovige neid kasutada 2–4 ​​päeva jooksul pärast korjamist. Ärge peske oma kirsse enne, kui olete valmis neid kasutama. See hoiab neid kauem värskena. Jätke kirsside hoidmisel varred peale. Varred aitavad kirsse värskena hoida.