Kuidas teha kaneeli teed

Kaneeli on traditsioonilises Ayurvedas ja Hiina meditsiinis kasutatud paljude haiguste, sealhulgas külmetuse ja seedehäirete raviks. Lisaks tervisele kasulikele omadustele on kaneelil loomulikult magus maitse, mis muudab selle ideaalseks koostisosaks tassi tee jaoks.

1
Täida pott vee ja kaneelipulgaga. Valage keskmisesse kastrulisse 1 ½ tassi vett. Lisa 1 kaneelipulk ja kata pott enne pliidiplaadile asetamist kaanega. Soovi korral võid kastruli asemel kasutada klaasist teekeetjat. Kui soovid kangemat teed, murra kaneelipulk mitmeks tükiks.

2
Kuumuta pott aeglaselt keema. Kaneeli maitse tuleb pulgast välja, kui see on aeglane keetmine, nii et seadke pliidi põleti keskmisele madalale. Laske sellel keema tõusta, mis peaks kestma umbes 15–25 minutit. Ärge kartke, kui vesi on ainult kahvatukollast värvi isegi siis, kui see täielikult keeb. Tee tumenemine võtab veidi aega.

3
Laske teel 15 minutit tõmmata. Kui vee ja kaneeli segu on täielikult keenud, eemaldage see põletilt. Tee peab veidi jahtuma, et ülejäänud kaneel pulga küljest lahti pääseks, seega lase teel umbes 15 minutit tulelt tõmmata. Tee tõmbumisel hakkab see tumenema, muutudes kuldpunaseks.

4
Kurna tee kruusi ja serveeri. Kui olete lasknud teel mõnda aega tõmmata, valage see läbi väga peene sõela kruusi. Kurn eemaldab kaneelipulgast kõik tükid, mis võisid keetmise ajal ära murduda. Serveeri või joo tee kohe. Leotamise ja kurnamise ajal tee jahtub. Kui see pole lõppedes nii kuum, kui soovite, valage kurnatud tee uuesti potti ja soojendage uuesti.

5
Ühendage kaneelipulk ja keev vesi kruusis. Asetage kaneelipulk kruusi või teetassi. Seejärel valage pulgale 1 tass (237 ml) keevat vett, nii et see oleks täielikult vee all. Filtreeritud vee kasutamine annab tavaliselt parema maitsega tee.

6
Katke segu ja laske tõmmata. Kui kaneelipulk ja vesi on kruusis ühendatud, katke see alustassiga. Laske segul 10 minutit tõmmata, et kaneelipulk hakkaks oma maitset vabastama. Kui teil pole kruusi katmiseks alustassi, võite kasutada fooliumitükki.

7
Lisa teekott ja hauta veel mitu minutit. Kui kaneelipulk on vees leotamise lõpetanud, lisa 1 kott musta teed. Laske teepakil veel kaks kuni kolm minutit kaneeliga kruusis tõmmata. Olenevalt eelistustest võite kasutada tavalist või kofeiinivaba musta teed. Kui te ei ole musta tee fänn, võite selle asendada rooibose tee või kofeiinivaba teega. meepõõsa tee.

8
Sega hulka magusainet ja serveeri. Kui teekott on mõne minuti leotanud, eemaldage see ja kaneelipulk kruusist. Soovi korral lisage suhkur, stevia või teie valitud magusaine ja jooge kohe. Kui tee on tõmbumise ootamise ajal jahtunud, soojendage seda mikrolaineahjus. Kuumutage seda kõrgel temperatuuril 10-sekundiliste intervallidega, kuni see saavutab soovitud temperatuuri.

9
Sega potis kaneel, ingver ja vesi. Lisage suurde kastrulisse 3 liitrit (2,8 l) vett, 2 kaneelipulka ja ¾ tassi (40 g) tükeldatud, kooritud ingverit. Katke pann ja asetage see pliidiplaadile. Tugevama kaneeli maitse saamiseks purustage pulgad mitmeks väiksemaks tükiks.

10
Lase segul podiseda. Lülitage poti all olev põleti keskmisele madalale ja keetke tasasel tulel. Laske segul podiseda vähemalt tund, et kogu kaneeli ja ingveri maitse eralduks. Teate, et tee keeb, kui näete potis õrnalt mullitavat. Jälgige seda hoolikalt, et tee täielikult keema ei läheks.

11
Kurna tee. Kui tee on tund aega podisenud, tõsta pott pliidilt. Järgmisena kurna peene sõela abil teest välja kaneeli- ja ingveritükid.

12
Serveeri meega. Retsept teeb 3 liitrit (2,8 l) teed, nii et valage see serveerimiseks üksikutesse kruusidesse või teetassidesse. Segage maitse järgi veidi mett ja serveerige. Kaneeli-ingveri teed võite valmistada mitu tundi enne tähtaega, kuid kindlasti soojendage seda enne serveerimist.