Kuidas teha Jolly Ranchers

Jolly Ranchers on teatud tüüpi “klaaskommid”, mis on valmistatud suhkru ja maisisiirupi segust. Selle retsepti järgi saate kohandada maitseid ja värve. Pakkige või katke kommid eraldi tuhksuhkruga, et serveerida, ilma et käed kleepuksid.

1
Määrige oma küpsiseleht taimeõliga. Asetage see pliidiplaadi lähedale tasasele pinnale.

2
Asetage oma põletile raske kastrul. Lisage granuleeritud suhkur, maisisiirup ja vesi. Lülitage põleti keskmisele kuumusele. Kui teie põleti jahtub, kasutage keskmist kõrget kuumust.

3
Kinnitage kommide termomeeter kastruli külge. Ots tuleks sukeldada siirupisegu sisse.

4
Segage pidevalt. Suhkrusegu peaks jõudma keemiseni.

5
Jätke segu keema. See peaks keema, kuni see jõuab 310 kraadi Fahrenheiti (154 Celsiuse järgi). Olge kannatlik, kuna selle temperatuuri saavutamine võib veidi aega võtta. On oluline, et kommid jõuaksid 300–310 kraadini, mida peetakse “kõvaks pragunemiseks”. Sel hetkel muudab suhkur konsistentsi.

6
Eemaldage põletilt. Hoidke käepidemest kinni ja jätkake segamist.

7
Valage oma maitseekstrakt. Jolly Rancheri maitsete hulka kuuluvad kirss, õun, sidrun, arbuus, maasikas ja viinamarjad, nii et saate teha mitu partiid, et saavutada segatud komme.

8
Lisage mitu tilka toiduvärvi, et see sobiks teie maitseekstraktiga. Näiteks roheline õun peaks olema roheline, kirss aga punane.

9
Jätkake segamist, kuni keemine peatub ja mullide moodustumine pinnale lakkab. Tänu täiendavale segamisele on teie kommide tekstuur sujuvam; küpsetusplaadile valades peaks see siiski väga kuum olema.

10
Valage kuumad kommid võiga määritud ahjuplaadile. Laske sellel tasasel pinnal jahtuda, kuni saate seda kergelt puudutada. Katsetage seda oma sõrmega. See peaks olema veidi tugev, kuid elastne.

11
Pöörake pann lõikelauale. Proovige seda teha ühe kiire liigutusega, et see ei veniks

12
Lõika kommid noaga 2,5 cm (1 tolli) kaupa ridadesse. Pöörake lõikelauda 90 kraadi ja lõigake see iga poole tolli (1,3 cm) järel vastassuunas. Sellest saab ristkülikukujulisi Jolly Rancheri komme.

13
Lõika teist korda lõpuni läbi. Mähi iga komm vahapaberisse või tsellofaani, kuni see on veel soe. Püüdke hoida kommid eraldi ja õhukindlalt, et see ei ima õhust liiga palju niiskust.