Kuidas teha Jellot

Jello on kiirelt ja lihtsalt valmiv magustoit. Võite kasutada pulbrilist tarretist või isegi nullist oma jellot teha. Želatiin on tervislik nii nagu see on, kuid magustoidu saate veelgi tervislikumaks muuta, lisades sellesse värskeid puuvilju.

1
Vahusta suures kausis 1 tass (240 milliliitrit) kuuma vett 1 paki tarretisega. Jätkake vahustamist, kuni pulbrilisi graanuleid enam ei jää, umbes 2–3 minutit. Kui kasutate suuremat, 170 grammi kaaluvat tarretise pakki, kasutage selle asemel 2 tassi (475 milliliitrit) kuuma vett. Selles retseptis kasutatakse magustatud, maitsestatud jello pakid. Kui töötate tavalise želatiiniga, klõpsake siin, et õppida, kuidas želatiini nullist valmistada.

2
Lisage segule 1 tass (240 milliliitrit) külma vett. Kui soovite tarretise kiiremini tarduda, kasutage 1 tassi (240 milliliitri) täitmiseks piisavalt jääkuubikuid. Pidage meeles, et tarretis hakkab kiiresti paika sättima, nii et peate kiiresti töötama. Kui kasutate suuremat, 6 untsi (170 grammi) tarretise pakki, kasutage 2 tassi (475 milliliitrit) külma vett.

3
Vala segu soovitud vormi ja soovi korral lisa puuvilju. Kui olete puuvilja lisanud, segage marmelaad kiiresti, et puuviljad hajuksid. Võite kasutada küpsetuspanni, kaussi või isegi uhket tarretisevormi. Võite kasutada ka mis tahes tüüpi puuvilju, mida soovite. Viinamarjad, marjad ja apelsinitükid on suurepärased valikud! Kui kasutate küpsetuspanni, valige 9 × 12 tolli (22,86 × 30,48 sentimeetrit) või 8 × 8 tolli (20,32 × 20,32 sentimeetrit) see. See on suurepärane, kui kavatsete želee küpsisevormide abil lõbusateks vormideks lõigata. Kui kasutate uhket tarretisevormi ja soovite lisada puuvilju, täitke vorm esmalt ½ tolli (1,27 sentimeetrit) tarretisega ja seejärel lisage oma soovitud puuvili. Täida vorm ülejäänud tee rohkem jelloga; ära sega puuvilju. See annab teile vormi ülaosas ilusa kujunduse.

4
Asetage külmkappi ja oodake, kuni see hangub, vähemalt 2–3 tundi. Olenevalt sellest, kui külm on teie külmik ja kui palju tarretist te valmistasite, võib selleks kuluda üle öö. Kas jello on valmis, saad testida, kui vajutad selle vastu sõrme. Kui tarretis jääb sõrme külge, pole see valmis. Kui see sõrme külge ei jää, on see valmis.

5
Võta jello vormist lahti ja tõsta see serveerimistaldrikule. Kastke vorm kuni servani sooja vette. Oodake 10 sekundit, seejärel keerake tarretis vormist välja ja asetage taldrikule. Kui see ei tule kergesti välja, kastke vorm veel 10 sekundiks sooja vette. Kui valasite tarretise üksikutesse kaussidesse, ei pea te seda vormist lahti võtma. Kui valasite tarretise küpsetuspannile, võite selle lõigata kuubikuteks või kasutada lõbusate kujundite tegemiseks küpsiselõikureid. Kui teil on raskusi kujundite väljavõtmisega, kastke panni põhi 10 sekundiks sooja vette. Kui valasite tarretise suurde kaussi, saate selle melonikulbiga väikeste tarretisepallide valmistamiseks välja võtta. Serveeri jellopallid eraldi kausis.

6
Serveeri jello. Saate seda serveerida nii, nagu see on, või kaunistada vahukoore või puuviljatükkidega.

7
Piserdage želatiin ¼ tassi (60 milliliitri) külma veega ja segage. Vala mõõtetopsi külm vesi, seejärel puista peale želatiin. Sega hoogsalt, kuni želatiin pakseneb. Kui oled vegan/taimetoit ja soovid tihkemat tarretist, kasuta 2 tl agaripulbrit. Selle asemel võite kasutada ka 2 untsi karrageeni.

8
Segage ¼ tassi (60 milliliitrit) kuuma vett. Vesi peaks olema väga kuum, kuid mitte veel keema. See pehmendab želatiini ja muudab selle vedelamaks. Ärge muretsege, tarretis pakseneb uuesti.

9
Lisage 1½ tassi (350 milliliitrit) puuviljamahla. Unikaalsema maitse saamiseks võite kasutada ainult ühte tüüpi puuviljamahla või kahte erinevat tüüpi puuviljamahla. Õuna-, viinamarja-, apelsini- või ananassimahl on kõik suurepärased võimalused. Olge ananassimahla kasutamisel ettevaatlik. Mõned inimesed leiavad, et selles sisalduvad ensüümid takistavad tarretistel õiget tardumist.Andke jellole maitsta. Kui see pole teie jaoks piisavalt magus, lisage magusainet, näiteks agaavi, suhkrut või steviat.

10
Vala segu soovitud vormi ja soovi korral lisa puuvilju. Tarretisse sobivad hästi peaaegu kõik puuviljad, sealhulgas mustikad, apelsiniviilud, ananass ja maasikad. Pärast puuvilja lisamist segage see kiiresti. Kui soovite želee lõigata kuubikuteks või lõbusateks vormideks, valage tarretis mõõtmetega 9 x 12 tolli (22,86 x 30,48 sentimeetrit) või 8 x 8 tolli (20,32 x 20,32 sentimeetrit) ) küpsetuspannil. Kui soovite uhkesse vormi lisada puuvilju, täitke vorm esmalt ½ tolli (1,27 sentimeetrit) tarretiseguga ja seejärel lisage puuviljad. Täida vorm ülejäänud tee ülejäänud želee seguga; ära sega. See aitab luua ilusama kujunduse.

11
Kata tarretis kaanega, seejärel jahuta vähemalt 2–3 tundi. Võid selle sinna ka ööseks jätta. Saate testida, kas jello on valmis, vajutades sõrme õrnalt vastu. Kui tarretis jääb sõrme külge, pole see valmis ja seda tuleb kauem külmkapis hoida. Kui sõrm tuleb puhtana, on tarretis valmis.

12
Võta jello vormist lahti ja serveeri. Jellot võid serveerida nii, nagu see on, või koos vahukoorega. Saate seda ka kaunistada täiendavate puuviljadega. Kui jahutasite tarretise küpsetuspannil, lõigake see kuubikuteks või kasutage lõbusate kujundite tegemiseks küpsiselõikurit. Kui jahutasite tarretise kausis, kaaluge melonikulbi kasutamist. väikeste jello-pallide valmistamiseks. Kui jahutasite tarretise uhkesse vormi, kastke vorm kuni servani sooja vette. Oodake 10 sekundit, seejärel keerake tarretis tassile. Kui see ei libise kergesti välja, korrake.