Kuidas teha jäätise tacot

Tacod üldiselt ei saaks olla geniaalsemad ja kergemini söödavad, kui kaasa tulid jäätised. Kuldpruun vahvlikoonus, mis on täiuslikult ümbritsetud värskendava külma jäätise hoidmiseks, millele on lisatud sulašokolaad ja puistad, on toiduauto vääriline. Jäätise tacode parim osa on aga see, kui lihtne on neid kodus valmistada.

1
Kuumuta pann keskmisele kuumusele ja sulata või. Kuumuta roostevabast terasest pann keskmisele kuumusele. Sulata pannil 2 supilusikatäit (30 mL) võid.

2
Pruunista jahutortilla kumbki pool. Soojendage väikese jahutortilla mõlemat poolt umbes kaks minutit, kuni need on kuldpruunid.

3
Kasta soe tortilla kaneeli ja suhkru sisse. Kata tortilla kumbki pool täielikult kaneeli ja suhkru seguga. Korjake iga tortilla metalltangidega või kasutage kahvlit ja katke iga külg taldrikule laiali laotatud kaneeli ja suhkruga.

4
Jahuta ja vormi koored. Vormi taco kestad, asetades soojad tortillad millegi vahele jahtuma. Kasutage muffinivormi tagakülge või kaardihoidjaid. Jahutage kestad 10 minutit täielikult maha.

5
Kasta tortilla servad sulašokolaadi sisse. Sulata 2 tassi (470  mL) poolmagusaid šokolaaditükke topeltpannil või mikrolaineahjus. Kastke iga moodustunud tortillakoore servad sulašokolaadi sisse. Kahekordse katlapanni kasutamisel veenduge, et ülemine pann ei puutuks kokku alumises pannil oleva keeva veega. Mikrolaineahju kasutamisel kuumutage laastud üks minut, segage ja kuumutada veel 30 sekundit. Vajadusel korrake veel 30 sekundit.

6
Kasta šokolaadiääred puistadesse ja jahuta. Kuni šokolaad on veel soe, kasta servad puistadesse. Lase šokolaadil 10 minutit jahtuda ja taheneda.

7
Kühvelda keskele jäätis. Täida iga tortilla kest kolme kulbikese vaniljejäätisega. Vajutage iga tortilla küljed kergelt kokku, et jäätist sees kindlalt hoida.

8
Asetage need 30 minutiks sügavkülma. Veenduge, et teie jäätise tacod oleksid täielikult külmunud ja tahked, külmutades neid vähemalt 30 minutit. Võtke need välja ja nautige.

9
Kuumuta vahvliraud. Lülitage vahvliraud sisse ja reguleerige temperatuuri vastavalt tootja juhistele. Täiuslikult pruunistunud tacokoore saamiseks kasutage keskmiselt kõrget kuumust.

10
Sega tainas kokku. Mõõda vahvlitaigna koostisosad pakendatud pannkoogi ja vahvli segu juhiste järgi. Võite ka ise vahvlitaigna nullist kokku vahustada.

11
Vala tainas ja pruunista vahvel kergelt. Valage vahvlirauda umbes 1–2 tassi (120 ml) tainast, olenevalt sellest, kui mahukas te olete. Küpseta ja pruunista vahvleid kergelt umbes 3 minutit või seni, kuni kuumast triikrauast ja taignast tuleb vaid väike kogus auru.

12
Vormi muffinivormide abil taco kuju. Oluline on alustada koore taco kuju moodustamist, kui värskelt valmistatud vahvlid on veel soojad. Kui olete vahvli kergelt pruunistanud, murdke see pooleks, kuni see on veel soe, ja hoidke kuju paigal tagurpidi muffinivormi külgede vahel. Korrake seda sammu vastavalt vajadusele, kui palju jäätise tacosid teete.

13
Krõbina vahvlid ahjus. Kui olete muffinivormide põhja täitnud nii paljude koortega, mida jäätise taco valmistamiseks vajate, asetage need umbes viieks minutiks 350 °F (177 °C) ahju. Kontrollige neid kolme minuti pärast ja võtke need välja, kui vahvlid on kuldpruunid ja krõbedad.

14
Laske koortel 10 minutit jahtuda. Et te ei peaks sulanud jäätisega tegelema, laske vahvlikoortel umbes 10 minutit jahtuda. Kiirendage jahtumist, asetades kestad sügavkülma.

15
Kühveldage kestadesse oma lemmikjäätis. Kui kestad on moodustunud ja jahtunud, kühveldage nendesse kõige maitsvamat jäätist, mis teile meelde tuleb. Iga vahvlikarp mahutab kaks kuni kolm kulbitäit, nii et soovi korral kasutage erinevaid. Suru koore küljed kergelt kühvliga jäätise sisse.

16
Lisa omal valikul lisandid. Jäätise tacod teeb suurepäraseks see, kui lõbus on neid süüa. Muutke need veelgi lõbusamaks, lisades neile niristatud karamelli, šokolaaditükke, purustatud küpsiseid või kummikommi. Valmista kunst-hapukoor, lisades kõige peale Cool Whip.

17
Kuumutage mittenakkuvat või malmist panni. Kasutage mittekleepuvat küpsetuspanni või malmpanni, et oma jäätise tacos kest ühtlaselt küpsetada. Kuumuta pann keskmisele kuumusele ja testi temperatuuri, piserdades pinnale veidi vett. Kui vesi hüppab üle panni ja aurustub, on pann hästi kuumenenud.

18
Sega tainas kokku. Sega koostisained kokku vastavalt poest ostetud pannkoogisegule või valmista taigen ise. Valmistage ka oma pannkoogisegu retsept nullist.

19
Vala tainas pannile ja pruunista pannkoogid. Valmistage õige suurusega pannkoogid, valades kuumale pannile 1–4 tassi (59 ml) tainast iga pannkoogi kohta. Pruunista pannkookide mõlemat poolt üks kuni kaks minutit.

20
Vormi koor, kuni pannkoogid on veel soojad. Teie pannkoogid on kuumad, kui olete nende küpsetamise lõpetanud, kuid peate alustama taco kesta moodustamist, kui need on kuumad. Vajadusel kasutage selleks spaatlit või paberrätikuid. Asetage iga pannkoogi keskosa 13×9-tollise (33×23 cm) koogivormi külgservadele, et moodustada taco kuju, ja jahutage neid 10 minutit.

21
Täida kestad jäätisega. Kalla jäätis jahtunud ja vormitud pannkoogikarpidele. Vajutage kergelt koore külgi, et oma lemmikjäätist hästi käes hoida. Aseta jäätisega täidetud kestad šokolaadikatte sulatamise ajaks sügavkülma.

22
Sulata mikrolaineahjus šokolaaditükid. Valage 2 tassi (470 mL) poolmagusaid šokolaaditükke mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi ja kuumutage neid üks minut kõrgel kuumusel. Sega ja kuumuta veel 30 sekundit. Sega uuesti ja vajadusel kuumuta veel 30 sekundit.

23
Vala sulatatud šokolaad jäätisega täidetud kestadele. Võtke pannkoogijäätise tacod sügavkülmast välja ja kühveldage neile sulanud šokolaaditükid. Kuna osa jäätisest hakkab soojast šokolaadist sulama, asetage oma jäätise tacod koheselt tagasi sügavkülma, kuni need on jälle külmad.