Kuidas teha hapnemata leiba

Pärm, söögisooda, küpsetuspulber ja munavalged on kõik traditsioonilised juuretised. Kui te ei soovi nendega küpsetada usulistel põhjustel või ajapiirangute tõttu, võite siiski hapnemata leiba vahustada. Rulli lahti õhuke mats, mis ahjus küpsetades krõmpsub, või tee pliidil õhukeseks rullitud taignakettaid tehes painduvaid lehtleibu.

1
Asetage tagurpidi küpsetusplaat ahju ja lülitage ahi 260 °C (500 °F) juurde. Küpsetate matsot küpsetusplaadil ja selle kuumutamine tagab, et mats muutub krõbedaks. Kui soovite, kasutage küpsetusplaadi asemel pitsakivi.

2
Sega kausis jahu, sool, oliiviõli ja vesi. Valage segamisnõusse 2 tassi (240 g) universaalset jahu ja lisage 1/2 teelusikatäit (2,5 g) koššersoola, 2 supilusikatäit (30 ml) ja 1 tl (4,9 ml) oliiviõli. Segage sõrmede või lusikaga 1–3 tassi (79 ml) pluss 3 supilusikatäit (44 ml) vett. Võite kasutada neitsi- või ekstra-neitsioliiviõli või asendada mõne muu õliga, näiteks rapsi-, kookos- või õliga. taimeõli, kui soovite.

3
Sõtku matzo tainast 4–5 minutit. Kasutage sõrmi, et voltida ja venitada tainas kausis, kuni see kausi külgedest eemale tõmbub. Jätkake tainast voltimist ja venitamist, kuni see on pehme ja kergesti sõtkutav. Kui tainas on endiselt liiga kuiv, segage korraga 1 supilusikatäis (15 ml) vett.

4
Jaga tainas 4 tükiks ja rulli igaüks võimalikult õhukeseks. Jaga tainas võrdseteks tükkideks ja tõsta jahuga ülepuistatud tööpinnale. Võtke taignarull ja rullige iga tükk välja, nii et see oleks võimalikult õhuke. Kui saate, rullige matsud nii õhukeseks, et saaksite neid üleval hoida ja näha nendest läbi tulevat valgust. Rullige matsid mis tahes soovitud kujundisse, et nende läbimõõt oleks vähemalt 6 tolli (15 cm). Proovige näiteks lihtsaid ovaalseid või ristkülikuid.

5
Torka matsude pind kahvliga ja pintselda neid soovi korral õliga. Lükake kahvli piid iga matsotüki pinnale, et need küpsemise ajal liigselt ei paisuks. Kui soovite, et matsud oleksid pealt kuldsed, kastke kondiitripintsel taime- või oliiviõlisse ja pintselda sellega iga matso peal.

6
Laota 1 või 2 matsot kuumale ahjuplaadile. Kui teie leht on piisavalt suur, võite lehele mahtuda 2 tükki. Kui see pole piisavalt suur, peate küpsetama 1 matso korraga. See on hea, kui asetate matsid küpsetusplaadile lähestikku, kuna need ei laiene küpsedes. Lihtsalt veenduge, et tükid ei puutuks kokku.

7
Küpseta matzosid 3–4 minutit ja keerake need poole küpsetusaja jooksul ümber. Laske matsidel küpseda, kuni need on krõbedad ja pruunid. Et need ühtlaselt küpseksid, keerake need poole küpsetusaja jooksul tangidega ettevaatlikult ümber.

8
Jahutage matsid restil ja hoidke neid toatemperatuuril kuni 1 nädal. Aseta matsid ühe kihina jahutusrestile. Serveerige matsid, kui need on täielikult jahtunud, või pange need õhukindlasse säilitusnõusse ja kasutage neid ühe nädala jooksul. Matsud pehmenevad, mida kauem neid hoitakse, nii et sööge need kiiresti, kui teile meeldivad krõbedad.

9
Sega kausis täisterajahu, sool ja õli. Valage 3 tassi (390 g) täistera nisujahu suurde segamisnõusse ja lisage 1 tl (5,5 g) koššersoola ja 2 supilusikatäit (30 ml) taimeõli. Segage sõrmi või lusikat, kuni õli on jaotunud ja segu on murene. Soovi korral asendage taimeõli sulavõi või ghee-ga.

10
Segage 1 tass (240 ml) vett, et moodustada pehme tainas. Valage 1 tass (240  ml) vett ja pange ülejäänu kõrvale, kuna te ei pruugi seda kõike vajada. Segage segu sõrmede või lusikaga, kuni jahu imab kogu vee ja hakkab kausi küljelt eemalduma. Kui tainas on liiga kuiv, et koos püsida, segage aeglaselt juurde ülejäänud 1 „. 2 tassi (120  ml) vett. Vältige kogu vee korraga sissevalamist, sest muidu võib tainas töötamiseks liiga kleepuvaks muutuda.

11
Sõtku roti tainast 10 minutit. Venitage ja voltige tainas kausis, kuni see on sile ja elastne. Taigna sõtkumine muutub seda jätkates lihtsamaks. Taigna sõtkumiseks pole õiget viisi, seega proovige tainast voltida ja venitada, kuni leiate endale sobivaima meetodi. Ärge puistake taignale rohkem jahu, muidu võib see muutuvad rullimiseks liiga kuivaks.

12
Kata tainas kaanega ja lase 20–30 minutit toatemperatuuril seista. Laota taignale niiske lapp, et see ära ei kuivaks. Jätke tainas 20–30 minutiks toatemperatuurile, et gluteen tainas lõdvestuks. Taigna katmiseks võite kasutada ka ümberpööratud kaussi.

13
Kuumuta pann või tawa keskmisel kuumusel. Asetage pliidile rasvata või nakkumatu pann ja keerake põleti keskmisele kuumusele. Kui teil on India pann, kasutage seda. Laske pannil või tawa-l kuumeneda, kuni hakkate roti välja rullima.

14
Jagage tainas 12 tükiks ja rullige iga tükk palliks. Tõmmake tainas 12 võrdseks osaks. Seejärel rullige tükk peopesade vahel ühtlaseks palliks. Asetage pallid tööpinnale ja asetage neile niiske riie. Soovi korral lõigake tainas 12 võrdseks tükiks.

15
Rullige iga pall 6–8 tolli (15–20 cm) ringiks. Vajutage 1 pallile, et see kergelt lamedaks. Kastke see vähesesse täisterajahusse ja asetage tasasele pinnale. Seejärel rullige pall õhukeseks ringiks. Keerake taignaringi lahtirullimise ajal, et see ei kleepuks tööpinna külge.

16
Asetage 1 ring pannile ja küpseta seda 1 minut. Laske aeglaselt üks rullitud taignatükk kuumale, määrimata pannile. Laske rotil 1 minut küpseda, et see hakkaks keskelt paisuma.

17
Pöörake roti ümber ja küpseta seda veel 1 minut. Roti ümber pööramiseks kasutage tange või spaatlit. Küpseta seda seni, kuni see mõne koha peale villid tekivad ja ei tundu enam kummaltki poolt taignana.Jätkake pannil pannil ühekaupa küpsetamist.

18
Pintselda roti sulavõi või ghee-ga. Tõsta keedetud roti serveerimistaldrikule ja määri peale veidi sulatatud võid või gheed. Asetage keedetud rotid üksteise peale ja asetage neile puhas kuiv rätik, et neid soojas hoida. Säilitage järelejäänud roti õhukindlas anumas toatemperatuuril kuni 2 päeva.