Kuidas teha Roti elektroonilise Roti Makeriga

Roti on pehme, lame ja maitsev India leib, mida serveeritakse sageli roogade, näiteks kana tikka masala või kana korma kõrvale. Traditsiooniliselt küpsetatakse roti tawa’l, kuid elektroonilised rotivalmistajad on muutumas üha populaarsemaks. Need võimaldavad teil valmistada maitsvaid rotipartiisid vaid murdosa ajast. Alusta liiga märja taignaga ja suru iga taignapall umbes 60 sekundiks tegijasse. Saate kohe nautida värsket roti!

1
Sega jahu ja sool keskmise suurusega segamisnõus. Kasutage 2 tassi (250 grammi) leivajahu ja 1 teelusikatäit (5,6 grammi) soola. Mõõtke koostisained samasse kaussi ja seejärel ühendage need kahvliga. Kui leivajahu pole, võite kasutada ka universaalset jahu.

2
Lisa jahusegule 2 supilusikatäit (30 mL) sulavõid. Nirista või jahule ja sega seejärel kahvliga asjad jämedalt kokku. Peatage, kui segu on murenenud. Kui te ei soovi võid kasutada, lisage see sama koguse taimeõli jaoks.

3
Valage kaussi vesi ja segage kõik käsitsi. Kasutage roti jaoks 1 ja 1–3 tassi (237 ja 79 ml) vett. Kraapige kõike segades sõrmedega kausi külgi, veendumaks, et kogu jahu on tainasse segatud. Jätkake taigna segamist, kuni kuiva jahu taskuid enam pole. Enne taigna segamise alustamist peske kindlasti käed ja eemaldage kõik rõngad, et need taignast sassi ei läheks. Tainas elektroonilisele rotivalmistajale on märjem kui traditsiooniline roti tainas. Liigne niiskus muudab taina küpsetusmasinas kergemini alla surumise, mis annab ühtlasema roti.

4
Sõtku tainast umbes 5 minutit. Hoidke tainast kausis ja jätkake töötamise ajal külgede ümbert kraapimist, kui taignatükid tulevad põhipalli küljest lahti. Tõstke tainas üles, visake see alla ja suruge peopesadega sisse, et kõik seguneks. See protsess lööb õhumullid välja ja jaotab koostisosad ühtlaselt kogu tainas, mis annab teile kergema ja kohevama küpsetise. Traditsiooniline rotileib muutub sõtkumisel ühtlaseks, kuid see tainas jääb kleepuv ja märg. Teie sõrmed muutuvad taignast tükkideks ja see ei ole pärast valmis.

5
Kata tainas niiske paberrätikuga ja lase 30 minutit seista. Tehke paberrätik märjaks, väänake see välja, et see märjaks ei tilguks, ja asetage see taigna peale. Seadke taimer 30 minutiks ja laske tainal puhata. Paberrätikust pärinev niiskus hoiab taigna kõvaks muutumast ega koorikute teket.

6
Pärast puhkamise lõppu jagage tainas 18 võrdseks osaks. Töötlemise hõlbustamiseks puista tainale kergelt umbes 1 tl (3,3 grammi) jahu. Tõmmake suurest taignapallist golfipalli suurused osad lahti ja asetage iga osa jahuga ülepuistatud taldrikule. Kui arvate, et tainas ei kleepu taldrikule, pole taldrikule jahu puistamine vajalik.

7
Rulli iga taignaosa golfipalli suuruseks palliks. Pärast taigna jagamist võtke iga osa ja rullige seda peopesade vahel, et luua ümar kuju. Pärast iga palli moodustamist pange see tagasi taldrikule. See on normaalne, kui palli suurused on veidi erinevad, kuid proovige hoida need võimalikult võrdsed.

8
Asetage Roti maker kindlale pinnale ja lülitage see sisse. Kui teil on midagi nõudekuivatusmatti sarnast, asetage oma roti-masin selle peale. Lülitage roti-masin sisse ja oodake selle kasutamist, kuni märgutuli näitab, et see on kuumenemise lõpetanud. Nõudekuivatusmatt ei lase Roti-masinal libiseda ega leti kriimustada. Kui teie Roti-masinal on libisemisvabad jalad, ei pea te muretsema selle peale asetamise pärast. Kasutage alati puhast roti-masinat. Kui sellel on puru, tolmu või rasva, pühkige see enne roti tegemist märja paberrätikuga.

9
Aseta üks taignapall masinasse keskosa ja ülaosa vahele. Selle asemel, et asetada tainas otse roti-masina keskele, asetage see masina hingele lähemale. Just ülemise poole sektsiooni keskel on selle jaoks parim koht, et tainas külgedelt välja ei pressiks. Taigna paigutusega saate alati katsetada, et näha, milline asend teile kõige paremini sobib!

10
Sulgege Roti maker ja vajutage selle kinnitamiseks ülemist käepidet alla. Roti tegija koosneb 3 osast: alusest, hingedega ülaosast ja käepidemest. Sulgege hingedega kate ja vajutage seejärel käepidet, et masinas rotitainas kokku suruda. Käepide on oluline, et saada tainas tõeliselt lamedaks, et saavutada klassikaline roti-väljanägemine.

11
Vajutage pöördnuppu 30 kuni 45 sekundit, seejärel avage pöörlemismasin uuesti üles. Hoidke käepidet allavajutatuna, kui loete 30-ni. Pärast aja möödumist vabastage käepide ja keerake hingedega kate tagasi. Vajadusel libistage roti sõrmeotstega masina keskele. Roti on kuum, kuid teil peaks siiski olema võimalik ülaosa õrnalt puudutada ja seda ringi liigutada, ilma ennast põletamata. Kui roti on teie jaoks liiga kuum, kasutage roti liigutamiseks niisket paberrätikut või tange. Enamik rotivalmistajaid on mittenakkuvad, mistõttu on roti väga lihtne pöörata ja vajadusel ümber paigutada.

12
Küpseta roti 15 sekundit või kuni mullid hakkavad tekkima. Lase rotil põhja peal edasi küpseda. Pöörake roti iga paari sekundi järel, et see küpseks ühtlaselt. Ärge pöörake roti ümber enne, kui märkate mullid, isegi kui selleks kulub umbes 10 sekundit. Kui te seda teete, ei pruugi roti olla lõpuni küpsenud.

13
Pöörake roti ettevaatlikult ümber ja küpsetage seda veel 10–15 sekundit. Kasutage oma käsi või tangide paari, et keerata roti ümber. Laske teisel poolel küpseda 10–15 sekundit või seni, kuni märkate, et roti hakkab keskelt paisuma. Teate, et roti on valmis, kui näete sellele iseloomulikku paisumist. Tainas hajub laiali, moodustades suure ümmarguse palli ja seejärel vajub see uuesti tasaseks pita-kujuliseks.

14
Sulgege õrnalt kaas, kuid ärge kinnitage klambrit. Kui roti hakkab paisuma, asetage hingedega kaas väga õrnalt selle peale tagasi. Ärge vajutage seda kõvasti alla ja ärge üldse kasutage käepidet. See samm lõpetab küpsetusprotsessi ja annab mõlemale poolele veel ühe kuumuse.

15
Eemaldage roti masinast pärast seda, kui see paisub ja kaane lahti lükkab. Jälgige roti valmistaja kaant. Roti ise paisub välja ja muutub väga suureks, lükates masina ülaosa üles. Kui näete seda juhtuvat, oodake, kuni roti tühjeneb ja muutub uuesti lamedaks, ja seejärel eemaldage see masinast. Mõned inimesed saavad suure pahvi ilma kaant uuesti sulgemata, kuid kõige usaldusväärsem meetod on kasutada soojust kaane, et tekitada pahtel.

16
Korrake küpsetusprotsessi ülejäänud taignapallide jaoks. Tõstke iga küpsetatud roti küljele ja jätkake küpsetamist, kuni kõik taignapallid on kokku pressitud. Roti tainas tuleb küpsetada samal päeval, kui see valmistatakse, nii et ärge pange tainast hilisemaks valmistamiseks kõrvale.

17
Laske küpsetatud rotil 10 minutit puhata, seejärel mässige need fooliumisse. Kui olete nende küpsetamise lõpetanud, määrake aeg 10 minutit. Kui aeg on möödas, mässige rotid alumiiniumfooliumisse, kuni olete valmis neid sööma. Roti saab kõiki koos hoida. Te ei pea iga üksust eraldi pakkima. Kui te ei lase rotil enne pakkimist puhata, paneb kuumus need üksteise külge kinni ja neid on hiljem raske eraldada.

18
Hoia järelejäänud roti 1–2 päeva külmkapis suletavas kotis. Roti on kõige parem nautida kohe. Kui teil on ülejääke, pange need kilekotti ja hoidke külmkapis. Kuumutage neid pliidiplaadil või mikrolaineahjus 10–20 sekundit. Rotid lähevad kiiresti kõvaks ja ei sobi pikaajaliseks nautimiseks.