Kuidas teha Hamburgeri abistajat

Hamburger Helper on Betty Crockeri toode, mis muudab pastavormi vahustamise lihtsaks vaid mõne põhikoostisainega. Abitoit on üsna kiire ja lihtne valmistada, mistõttu on see suurepärane valik, kui töö- või perekohustused jätavad teile palju aega kasutamata. Väikese oskusteabe abil saate isegi oma lemmik Hamburger Helperi retsepte nullist korrata ja lasta oma köögi loovusel särada.

1
Pruunista hamburger pliidil. Kuumuta suurt panni keskmisel-kõrgel kuumusel viis minutit. Lisa pannile väike kogus küpsetussprei või õli, seejärel lisa kohe hamburger. Tükeldage liha küpsemise ajal lusika või spaatliga. Soovite, et liha küpseks, kuni see on kõikjalt hästi pruunistunud ja roosat ei jää. Keskmisel või kõrgel kuumusel kulub selleks tavaliselt viis kuni seitse minutit, kuid küpsetage vastavalt vajadusele kauem.

2
Nõruta hamburgerilt rasv. Olenevalt sellest, kui lahja veisehakkliha oli, võib pannil olla veidi või üsna vähe rasva. Selle tühjendamiseks on mitu erinevat võimalust, vt soovitusi allpool. Üks lihtne võimalus on asetada metallist kurn suurde klaaskaussi ja seejärel valada panni sisu kurni. Rasv voolab kaussi, kus saate lasta sellel jahtuda ja prügi hulka kanduda. Teine võimalus on panna pannile kaas, seejärel nihutada seda nii, et ühele küljele jääks väike pragu. Kallutage panni ettevaatlikult, et rasv tühjendada anumasse, mis kuumusest ei sula, ja visake seejärel prügi hulka. Ärge valage rasva kanalisatsiooni. See võib tahkuda, ummistades äravoolu.

3
Lisa piim, vesi, pasta ja kastme segu. Segage need koostisosad pannil, et need seguneksid hästi hamburgeriga.

4
Kuumuta keemiseni. Pane pann keskmisele-kõrgele kuumusele tagasi. Laske segul kuumeneda, aeg-ajalt segades, et see ei kleepuks. Jälgige mullide olemasolu.

5
Keera kuumus madalamaks ja hauta. Kui segu jõuab tervisliku keemiseni, keerake kuumus keskmisele või madalale. Mullitamine peaks aeglustuma kuni aeglase ja ühtlase keemiseni.

6
Hauta kaane all 10–20 minutit. Lisa pannile kaas. Laske podiseda, segades iga paari minuti järel, et tagada ühtlane küpsemine ja vältida kleepumist. Segu küpsedes pakseneb kaste järk-järgult ja pasta muutub järk-järgult pehmeks. Tavaliselt piisab 13 minutist küpsetusajast, kuid olenevalt kuumuse tasemest võib teie pajaroog rohkem või vähem kiiresti küpseda, seega katsetage pastat sageli.

7
Eemaldage tulelt, kui pasta on al dente. Pajaroog on söömiseks valmis niipea, kui pasta saavutab meeldivalt pehme tekstuuri, millel on veel veidi tihket. Pasta hammustamisel või lõikamisel peaksite tundma vähimatki vastupanu. Seda tekstuuri nimetatakse “al dente”. Laske vormiroas enne serveerimist vähemalt 2–3 minutit jahtuda. Kaste pakseneb jahtudes edasi.

8
Mikrolaineahjus veiseliha kõrgel kuumusel, kuni see on täielikult küpsetatud. Kui teil on kiire, saab Hamburger Helperit täielikult valmistada mikrolaineahjus sama põhimeetodiga nagu ülal. Alustuseks murendage veiseliha suurde mikrolaineahjukindlasse kaussi. Kuumutage liha kõrgel temperatuuril umbes viis kuni seitse minutit või kuni kõik roosad jäägid on kadunud. Tükeldage liha ja segage kuni kolme minutini. Ärge unustage kaussi pannes liha mureneda ja poole küpsetusprotsessi ajal purustada. Ühe tahke veiselihaploki mikrolaineahjus küpsetamine põhjustab ebaühtlase küpsetamise.

9
Kurna rasv ära. Kõik ülaltoodud jaotises käsitletud äravoolutehnikad töötavad siin sama hästi. Pidage meeles, et kanalisatsiooni ummistumise vältimiseks valage jahutatud rasv prügi, mitte kraanikaussi.

10
Lisa pasta, piim, kuum vesi ja kastme segu. Sega hästi, et see seguneks kausis keedetud veisehakklihaga.

11
Mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril umbes 14-19 minutit. Peatage keetmine, et segu segada iga viie minuti järel. Ärge katke kaussi küpsemise ajal täielikult kinni. Pritsmete vähendamiseks võite kasutada mikrolaineahjukindlat kaant, kuid jätke see pragu lahti, et anumasse ei koguneks auru ega rõhku. Kasutage segamise ajal käte kaitsmiseks ahjukindaid või rätikut. Pärast mõneminutilist küpsetamist on kauss väga kuum.

12
Eemaldage mikrolaineahjust ja laske jahtuda, kui pasta on al dente. Kontrollige pasta valmisolekut iga kord, kui lõpetate pajaroa segamise. Teie roog on serveerimiseks valmis, kui pastal on poolpehme tekstuur, mis pakub veidi vastupanu (teisisõnu, kui see on “al dente”). Tõstke kuum kauss ettevaatlikult mikrolaineahjust välja ja laske sellel kõrgete temperatuuride jaoks ohutus kohas jahtuda (nagu pliidil kasutamata põleti). Nagu ülaltoodud meetodi puhul, on jahutusperiood oluline, kaste jätkab paksenemist ka pärast kausi kasutamist. tulelt eemaldatud.

13
Pruunista ja nõruta veisehakk nagu tavaliselt. Kui sul pole Hamburgeri abistaja pakki käepärast, võid väga sarnase retsepti ise valmistada tavaköögi toorainest. Alustage samamoodi nagu ülaltoodud osades: pruunistage veisehakkliha. Kuumuta pliidil pann, lisa õli või keedusprei, seejärel lisa pannile veiseliha. Kasutage liha küpsemise ajal lusika või spaatliga purustamiseks. Nagu ülal, olete valmis jätkama siis, kui veisehakk on kõikjalt hästi pruunistunud ja roosat ei jää. Kui veiseliha on pruunistunud, tühjendage üleliigne rasv pannilt täpselt nagu ülaltoodud jaotistes.

14
Lisa pasta, piim ja vesi. Segage need koostisosad hästi segamiseks. Laske neil keema tõusta, aeg-ajalt segades, et vältida kleepumist. Ülaltoodud retseptis soovitatakse kasutada küünarnuki makarone, kuid iga sarnase suurusega pasta peaks hästi toimima. Ärge kasutage pasta oluliselt väiksemate või suuremate tükkidega, kuna nende küpsetusaeg võib olla erinev.

15
Lisa maitseained. Kui segu keeb, lisa maisitärklis, tšillipulber, küüslaugupulber, suhkur, sool, paprika, cayenne’i ja punase pipra helbed. Segage, kuni segu on ühtlane ja hästi segunenud.

16
Hauta. Vähendage kuumust keskmisele või madalale, et mullitamine muutuks aeglaseks ja ühtlaseks. Kata kaanega ja küpseta sellel kuumusel umbes 10-12 minutit. Sega iga paari minuti järel, et vältida kleepumist.

17
Tõsta tulelt ja lisa juust. Kui pasta on al dente (pehmenenud, kuid jäi veidi kõvaks), lülitage kuumus välja. Puista pajaroa peale hakitud Cheddari juust. Sega hästi kokku.

18
Lase jahtuda ja serveeri. Nagu teistegi retseptide puhul, pakseneb pajaroa jahtudes ka vedelik, kui valmistate Hamburger Helperit nullist. Laske tassil enne serveerimist vähemalt kaks kuni kolm minutit seista.