Kuidas teha granaatõunaveini

Kui olete veinitehast külastanud, olete võib-olla näinud granaatõunaveini valmistamist. Need eksootilised veinid võivad olla maitsev alternatiiv viinamarjadest valmistatud veinile. Granaatõunavein pakub ka tervisele kasu. Uuringud näitavad, et granaatõunavein sisaldab rohkem antioksüdante kui punane vein (viinamarjadest valmistatud vein). Kui olete valmis granaatõunaveini proovima, koguge kokku oma veinivalmistusseadmed ja alustage.

1
Koguge ja puhastage oma veinivalmistusseadmed. Ostke oma seadmed veebist või kohalikult kodupruulimis- ja kääritamisseadmete tarnijalt. Enne alustamist puhastage oma varustus ja veinipudelid. Vältige puhastamisel seebi kasutamist, kuna see võib jätta jäägid. Selle asemel kasutage kuuma vett ja nühkige jäiga harjaga. Seadmeid saate desinfitseerida ka pleegituslahusega (1/4 tassi valgendit iga galloni vee kohta). Teil on vaja: 2-gallonist (7,6 l) nõu või klaaspurkiPikka puulusikat 1-gallonist (3,8 L) anumat (väikese kaelaga klaasanumat) õhulukku õhukest plasttoru sifoonimiseks Puhastage korgi või keeratava korgiga veinipudelid.

2
Puhasta ja tükelda granaatõunad. Valige granaatõunad, mis on rasked ja näevad välja sügavpunased. Kui teie granaatõunad on väikesed, võiksite kasutada veel paar tükki. Pese oma granaatõunad ja lõika need pooleks. Koorige kõik mahlakad seemned välja. Visake nahk ja säsi ära, kuna need võivad muuta teie veini maitse kibedaks.

3
Purustage seemned ja steriliseerige puuviljad. Granaatõunaseemnete purustamiseks võite neid segistis või köögikombainis pulseerida. Asetage purustatud seemned käärituspotti või klaaspurki. Samuti peate steriliseerima granaatõunad Campdeni tabletiga. Lahustage üks Campdeni tablett 2 tassi purustatud granaatõunas. Valage see segu ülejäänud purustatud seemnete hulka. Campdeni tableti toimimiseks oodake 4 tundi, enne kui jätkate kasutamist ja lisage teisi koostisosi.

4
Kombineerige oma muud koostisosad. Valage purustatud granaatõunaseemnetega mahutisse 1 gallon keeva vett. Samuti peate lisama 1 naela (450 grammi) hakitud rosinaid (valige orgaanilised, et te ei saaks sulfiteid), 2 naela (900 grammi) granuleeritud suhkrut, 2 tl happesegu ja 1 tl pektiinensüümi. . Segage see kokku ja laske seista, kuni segu on toatemperatuuril. Seda magustatud purustatud puuvilja sisaldavat segu nimetatakse virdeks. See lõpuks käärib ja kurnatakse, et luua teie granaatõunavein.

5
Aktiveerige veinipärm ja lisage see virdele. Võtke teelusikatäis pärmi toitainet ja lahustage see ühes tassis granaatõuna segust kurnatud vedelikus. Kui olete pärmi täielikult vedelikku seganud, lisage aktiveeritud veinipärm virdele (granaatõunasegule). Pärmi toitaine on spetsiaalselt loodud selleks, et hoida pärm terve kääritamise ajal.

6
Lase virdel tarduda. Kata käärimisnõu oma virdega. Asetage see sooja kohta, mis on umbes 60–70 kraadi F. Virre peaks tarduma umbes viis päeva. Segage virret kaks või kolm korda päevas, nii et pinnale ujuvad kuivained seguneksid ülejäänud virde hulka. Selle aja jooksul hakkab vedelik omandama punast värvi. Anuma võite katta kaanega või kummipaelaga kinnitatud marliga. Virde katmine hoiab putukad eemal, kuid peaks võimaldama ka õhuvoolu.

7
Kurna virde. Kui virre ei mullita väga palju, võite kuivained välja kurnata ja kääriva granaatõuna veinivirre sifoonida kastmeks või selgeks demijohniks. Kui vedelik on teie pikaajalise säilitusmahutis, paigaldage ülaosale õhulukk. See vabastab gaasi ja hoiab ära hapniku sisenemise anumasse (mis võib teie veini rikkuda). Laske oma veinil kuu aega taheneda. Kui teil pole õhulukku, võite asetada väikese õhupalli või latekskinda oma karbiku või demijohni ava kohale. Torka sellesse 4 või 5 tihvtisuurust auku ja kleepige see ava peale. Nii pääseb gaas välja, kuid ei lase hapnikku teie anumasse.

8
Tõsta oma veini. Peate veini sifoonima puhtasse anumasse, et sete jääks maha. Kui teete seda korduvalt veini käärimise ajal, ei muutu teie vein häguseks või uduseks. Asetage sifoon oma karbiku või demijohni otsa ja kinnitage see teise mahuti külge. Peaksite oma veini riivima: esimest korda ühe kuu pärast nelja kuu pärast seitsme kuu pärast

9
Koguge pudeleid. Veinipudelid võimaldavad teil oma veini jagada ja serveerida nagu tavaline veinikelder. Saate hoida oma veini kasutatud veinipudelites, mille olete kogunud. Seda silmas pidades on hea võtta harjumuseks koguda veinipudeleid kuude jooksul enne oma veini villimist. Kui teil pudeleid pole, saate neid osta pruulimisvarustuse kauplustest. Tüüpiline veinipudel on 750 ml. Iga valmistatud galloni veini kohta vajate ligikaudu viit pudelit.

10
Villige vein pudelisse. Kui teie vein on käärimise lõpetanud ja olete seda mitu korda riivinud, et see oleks selge, villige vein pudelitesse. Tavaliselt saate seda teha üks aasta pärast veini alustamist. Kasutage sifooni, et viia vein käärimisanumast oma pudelitesse. Täitke pudelid pudelikaelas osaliselt ja jätke ülaosas oleva korgi jaoks paar tolli. Kindlasti sifoonige veini ilma veini liiga palju segamata. See võib setete tõttu veini häguseks muuta.

11
Korgige vein. Leota oma korgid vee segus, milles on lahustunud Campdeni tablett. See steriliseerib teie korgid ja hõlbustab nende veinipudelitesse sisestamist. Võite korgid sisestada käsitsi või kasutada korgimismasinat. Kui sisestate need käsitsi, leotage neid 15 minutit. Kui sisestate need masinaga, leotage neid vaid mõni minut. Asetage kork pudeli ava kohale ja suruge õlgadega kindlalt alla. Mõned õlletehaste kauplused rendivad koduseks kasutamiseks korgimasinaid. See võib olla hea mõte, kui proovite seda esimest korda. Kui plaanite regulaarselt veini valmistada, võite selle osta.

12
Laske veinil aasta aega seista. Enamik veine juuakse ära 12–18 kuu jooksul pärast villimist. Peaksite proovima oma veini juua umbes aasta pärast selle villimist. Kuigi kui olete valmistanud mitu pudelit, kaaluge veini avamist ja proovimist umbes 6 kuud pärast villimist. Võite sel hetkel avastada, et naudite oma granaatõunaveini maitset. Vein ei ole mõeldud lõpmatuseni säilitamiseks. Enamik puuviljaveine (sh granaatõunavein) tuleks ära kasutada 3–5 aasta jooksul pärast villimist.

13
Valmis.