Kuidas veini riivida

Burgundias välja töötatud veini riivimine on protsess, mille käigus eraldatakse uus vein selle settest ja viiakse see ühest anumast teise, kasutades lihtsaid seadmeid ja gravitatsiooni. Veini riivimine on õrnem kui elektrilise sifooni või pumba kasutamine, mis võib setteid üles ajada. Olenevalt sellest, millist veini te toodate, peate võib-olla seda käärimisprotsessi jooksul ja kohe pärast seda mitu korda riivima. Kui soovite seda tööd korralikult teha, saate teada, kuidas ja millal veini riivida, et töö läheks võimalikult sujuvalt.

1
Hankige oma veini riivimiseks sobiv varustus. Veini valmistamine hõlmab mõne suhteliselt lihtsa tööriista kasutamist, millest enamik peaks kuuluma koduveini valmistamise komplekti standardvarustusse või olema saadaval igas kodupruuli jaemüüjas. Veini korralikuks riivimiseks vajate: vähemalt kahte ämbrit või steriliseeritud ämbrit; sifoonitoru; veini õhuluku korki.

2
Steriliseerige sifoonitoru metalahusega. Tavaliselt nimetatakse seda “meta lahuseks”, mis on vees lahjendatud kaaliummetabisulfiti või naatriummetabisulfiti segu. Need on kaubanduslikult saadaval või neid saab kodus segada. Üldiselt tuleb umbes supilusikatäis metalahust destilleerida umbes gallonis vees. Kõik, mis veini puudutab, tuleb samuti metalahusega steriliseerida, tavaliselt valades seda natuke ämbrisse või läbi. toru, seejärel visake see ohutusse kohta. Metalahus on üsna karm, mis tähendab, et seda on hea kasutada hästi ventileeritavas kohas, kandes käsitsemisel hingamiskaitset ja kindaid. Järgige pakendil olevaid juhiseid.

3
Asetage vein, mida soovite riivida, tõstetud pinnale. Võtke veini sisaldav anum koos setetega ja avage see, seejärel asetage see kõrgendatud pinnale. Olenevalt valmistatavast veini kogusest võib teil vaja minna palju ruumi või lihtsalt lauaplaati ja köögi põrandat. Veenduge, et teie sifoonitoru oleks piisavalt pikk, et jõuda kõikjale, kuhu proovite veini sifoonida. Protsess hõlmab gravitatsiooni, seega on väga oluline, et kogu veiniballoon oleks kõrgem kui puhta anuma kõrgeim osa, kuhu kavatsete minna. kasutage veini püüdmiseks, muidu protsess ei tööta.

4
Sisestage sifoon karbisse. Asetage sifoonitoru sälguline ots karbitorusse, jälgides, et te ei puudutaks põhjas lebavat setet. Selleks ajaks, kui olete valmis veini riivima, peaksite setete joont üsna selgelt nägema ning see peaks olema veini põhja poole oluliselt tumedam ja hägusem. Laske torul suurema osa teest veini sisse kukkuda, kuid hoidke seda vähemalt tolli kaugusel settejoonest. Sisestage sifooni teine ​​ots puhtasse anumasse või laske sellel rippuda. Peate selle käivitama ja seejärel kiiresti mahutisse sisestama, kuid kontrollige ja veenduge, et toru on piisavalt pikk, et see sisse ulatuks.

5
Alustage veini sifoonimist. Selles on vähe teadust: hakake toru teisest otsast imema, nagu jooksite kõrrest, kuni vein hakkab voolama, seejärel viige toru võimalikult kiiresti puhtasse anumasse. See nõuab veidi harjutamist ilma suutäie veini saamata või maha voolamata. Aga hei, suutäis veini. See pole kõige hullem. Kui vein hakkab voolama, sisestage toru kiiresti mahutisse ja proovige voolu “vaikseks” hoida. Hoidke settel tähelepanelikult silma peal ja veenduge, et te ei segaks seda üles või et kumbki toru ei pritsiks ümber, pannes veini palju hapnikku. Kui teine ​​anum saab täis või sete hakkab voolama, Kinnitage voolik veini voolu peatamiseks ja lõigake see ära.

6
Võtke oma kaotused. Veini valmistamine on nii kunst kui teadus ja selle käigus kaotate osa veinist. Millal olete piisavalt maha võtnud? Peamiselt jälgite seda ja helistate ise. See kõik on osa tööst. Ärge muretsege selle pärast, et proovite otse üle sette kooruda ja kogu võimaliku veini välja tõmmata ja kogu sete eemaldada. Kui teete veini ise, jääb lõpus väike kogus setet.

7
Korgige äsja täidetud kork õhulukuga. Kui olete veini uude anumasse saanud, paigaldage peale õhulukk, mis tuleb tavaliselt kindlalt kinni keerata ja seejärel kinni keerata. Erinevad õhulukud töötavad erinevalt, seega on oluline järgida konkreetse tootja juhiseid. Enamik neist tuleb lihtsalt ühendada otse karbiku avasse.

8
Tõsta veini iga kord, kui see peab liikuma. Üldjuhul kasutavad veinivalmistajad riivimisprotsessi, kui viivad selle esmasest kääritusseadmest teisesesse anumasse ja kui viivad veini teisest kääritusseadmest lahtiselt laagerdusnõusse. Vein on sageli ka pärast käärimise lõppu riivitud, et aidata veinil selgineda ja eemaldada osa settest. Riiulimise protsess ja intensiivsus sõltuvad suuresti teie valmistatava veini mitmekesisusest ja teie isiklikust maitsest veini nautijana. Mõned veinivalmistajad riiulid ainult üks kord ja teised neli või viis korda, olenevalt maitseprofiilist. kui selget nad veini tahavad. Kui kavatsete lõpuks oma veini filtreerida, ei pea te seda rohkem kui üks või kaks korda riiulisse tõstma.

9
Tehke esimene riivimine 5-7 päeva pärast. Selleks ajaks, kui partii on nädal aega käärinud, tuleb see panna õhulukuga paaki, mis tähendab, et peate selle niikuinii esimesest anumast teisaldama, et oleks hea aeg see riiulisse tõsta ja teisaldage see sobivasse sekundaarsesse kääritusnõusse, mis on varustatud õhulukuga. Olge väga ettevaatlik, et te veini liiga vara ei laseks. Käärimisprotsess tekitab suures koguses gaasi, mis muudab selle liiga aktiivseks ohtlikuks nii karbikutele kui ka tünnidele. Enamasti muudetakse kastmed ohutuks, varustades need õhulukuga, mis võimaldab gaasidel anumast väljuda, kuid vältida hapniku, mikroobide ja bakterite sissepääsu.

10
Rack, kui käärimine on lõppenud. Teine riivimine tuleb siis, kui vein on käärimise lõpetanud, mõnikord mõne päeva pärast ja mõnikord kuu aja pärast. Tavaliselt tuleb see riiul teha selleks, et eemaldada võimalikult palju kasutatud pärmi, kuna see peaks olema täielikult settinud ega mõjuta enam käärimisprotsessi. Kuna pärm muutub käärimise nädala jooksul vähem aktiivseks, on see vähem jõuline. kaitstes end saasteainete eest, mis tähendab, et see peab olema õhulukuga. Mida vähem setet selle esimese sammu läbib, seda parem. Isegi selle protsessi varases staadiumis on 80 protsenti settest juba paigas, aga ka virdest saadav viljaliha.

11
Valage vein veel kord kokku. Suurem osa veinidest on riivitud ei rohkem ega vähem kui kolm korda. Kolmas riiul tuleks lõpetada siis, kui vein on täielikult puhastatud, ja see viimane riiul tuleks teha peamiselt setete eemaldamiseks ja veini selgitamiseks. Mõned veinitootjad võivad valida veini uuesti riivimise, kui valmistoode peab olema väga puhas ja selge. stiili ja mitmekesisuse rahuldamiseks. Mõned veinitootjad viimistlevad veel mitu korda, et saada võimalikult selget veini. Kui lisate sulfiteid või plaanite veini enne pudelisse villimist filtreerida, ei pea te seda enam resti panema.

12
Ärge riivige iga veini. Punased veinid on traditsiooniliselt alati riivitud, kuid mõned valged veinid ei pea olema, vaid villitakse pudelis lee peal või laagerdatakse. Chardonnay, šampanja ja Muscadet villitakse traditsiooniliselt leepeal, mida mõned veinitootjad mõtlemine aitab muuta ja integreerida veinile omast tammelisust. Kui valmistate valget veini ja soovite proovida leetel villimist, peate riknemise vältimiseks partii sageli maitsma ja pudelitesse pudelima, kui see maitseb.

13
Viga vähemate riiulite osas. Iga kord, kui veini riitate, puutute selle kokku suure hulga hapnikuga, kiirendades vananemisprotsessi ja jättes selle kokku mikroorganismide ja bakteritega. Kuna desinfitseerimisprotsess on pikk protsess, mis võib põhjustada inimlikke eksimusi, on parem panna veini vähem riiulitesse. Vähem on rohkem.