Kuidas teha Eton Messi

Eton mess on inglise magustoit, mida süüakse tavaliselt suvel ja mis muudab klassikalistele maasikatele ja koorele mõnusa vahelduse. See on ideaalne magustoit, mida valmistada, kui aega napib, kuna see nõuab väga vähe ettevalmistust, ei vaja küpsetamist ja on mõeldud üsna segaseks esitlemiseks. Võite proovida traditsioonilist vahustatud versiooni. koort, maasikaid ja beseesid või lisage granaatõunamahla meeldivaks üllatuseks!

1
Viiluta kaks kolmandikku maasikatest ja püreesta ülejäänud. Eemaldage kõigilt 2 c (480 g) maasikatelt varred, seejärel lisage kolmandik neist köögikombaini või blenderisse. Pulkseerige neid, kuni need on püreestatud. Lõika ülejäänud maasikad olenevalt oma eelistustest pooleks või neljaks. Värsked maasikad annavad parema maitse ja tekstuuri, kuid võite kasutada külmutatud marju. Sulatage neid täpselt nii palju, et saaksite need läbi lõigata.

2
Vahukoore valmistamiseks ühendage koor ja tuhksuhkur. Lisage keskmisesse või suurde segamisnõusse 2 °C (470 ml) koort (vahukoor) ja 1 spl (15 g) tuhksuhkrut (tuhksuhkur). Segu kohevaks vahukooreks vahustamiseks kasutage visplit, saumikserit või seisumikserit. Kui vispli või mikseri otsas näete kausist välja tõstes pooljäiki vahukoore tippe, siis vahukoor on valmis. Kui kasutate selle asemel pakendatud vahukoort, jätke tuhksuhkur vahele ja kasutage 4   c (950 ml) pakendatud koort.

3
Purusta 3 beseet ja sega need viilutatud maasikatele. Siin sobivad sama hästi ka omatehtud besee või nende pakendatud kolleegid. Lõika beseed erineva suurusega tükkideks, et luua valmis magustoidus erinevaid tekstuure. Sega tükid lusikaga maasikate hulka. Kasuta kohe 3 beseet ja jäta 1 lõpus magustoidu katteks.

4
Voldi besee-maasikasegu vahukoore hulka. Kasutage spaatlit, et kõik õrnalt kokku voltida. Kui segate liiga intensiivselt, hakkab vahukoor tühjaks minema.

5
Keera püreestatud maasikakaste vahukooresegu hulka. Valage püree vahukooresegule, seejärel raputage seda spaatliga õrnalt kogu kausis. Lõpetage, kui teete kogu segule selgeid punaseid triipe, selle asemel, et segada, kuni vahukoor muutub roosaks. Valge vahukoore ja püree punaste triipude vaheline värvikontrast annab visuaalse atraktiivsuse. See tähendab, et kui te vahukoore roosaks muudate, maitseb see endiselt sama maitsvalt!

6
Tõsta segu lusikaga 6 kaussi ja lisa igasse kaussi veel purustatud besee. Kasutage selle värvilise magustoidu esiletõstmiseks magustoiduklaase. Purusta jämedalt viimane järelejäänud besee ja puista osa sellest iga magustoidu peale. Seejärel serveerige seda ja nautige kõiki komplimente, mida kindlasti saate! Teise võimalusena võite segu serveerida magustoidutaldrikul küngas. Seda magustoitu on kõige parem serveerida kohe. Kodune vahukoor hakkab eralduma pärast kõige rohkem 4 tundi külmkapis seismist. Külmkapis säilib pakendatud vahukoor aga vähemalt kaks korda kauem.

7
Eemaldage varred ja tükeldage 4 c (960 g) maasikaid. Soovi korral võid maasikad veeranditeks lõigata või peenemaks tükkideks lõigata. Nagu nimi “Eton Mess†viitab, ei ole selle magustoidu eesmärk väljamõeldud esitusviis, seega ärge muretsege väga ühtlaste maasikatükkide valmistamise pärast. Kuigi värsked maasikad annavad paremaid tulemusi, võite vajadusel kasutada külmutatud maasikaid. seega lase neil niipalju sulada, et saaksid neist kergesti läbi hakkida.

8
Lisage suurde kaussi maasikad, suhkur ja granaatõunamahl. Valage kaussi 2 tl (10 g) tuhksuhkrut, seejärel lisage 2 tl (9,9 ml) granaatõunamahla ja segage need omavahel. Seejärel lisage tükeldatud maasikad ja segage kõik kiiresti. Suhkru-mahlasegus maasikad pehmenevad ja magustuvad. Seda protsessi nimetatakse leotamiseks. Suhkrut tuntakse ka ülipeen suhkruna. Kui te seda ei leia, võite kasutada tavalist granuleeritud suhkrut või valmistada ise ülipeent suhkrut, pulseerides granuleeritud suhkrut 3-4 korda köögikombainis.

9
Rasvast koorest valmista vahukoor. Lisa kaussi 2 °C (470 ml) koort (vahukoort) ja vahusta tugevalt vispliga või kasuta saumikserit või statsionaarset mikserit. Lõpetage vahustamine, kui vispli või mikseri otsas näete kausist välja tõstmisel pooljäikseid vahukoore piike. Teise võimalusena võite kasutada 4 °C (950 ml) pakendatud vahukoort, kuna raske koor vahustades kahekordistub maht.

10
Murenda 4 beseet ja sega need vahukoore hulka. Besee võib osta pakendatud või ise valmistada. Murenda need jämedalt, nii et saad suuremad tükid ja väga peened tükid. Seejärel voldi kruusid spaatliga õrnalt vahukoore hulka. Suuremate ja väiksemate beseetükkide segu annab lõpptootele huvitavama tekstuuri.

11
Eemaldage pool leotatud maasikatest lusikaga. Koori pooled maasikatükid välja ja jäta kogu mahl (ja teine ​​pool maasikatest) kaussi maha. Tõsta kühveldatud maasikad ajutiselt eraldi kaussi.

12
Voldi maasika-mahlasegu vahukoore- ja beseetükkide hulka. Vala kauss koos mahla ja poolte maasikatega vahukooresegu hulka. Kasutage spaatlit, et koostisosad õrnalt kokku voltida, lõpetades siis, kui kõik on vaevu segunenud. Tahad, et segusse jääks mahlast tekkinud värvipööriseid. Kui segad liiga intensiivselt, et kõike omavahel segada, kaotab vahukoor suure osa oma kohevusest.

13
Jaga vahukoore ja maasika segu 4 magustoiduklaasi. Valage lusikaga igasse magustoiduklaasi umbes 1 °C (240 ml) segu. Maalähedasema esituse saamiseks võite selle asemel kasutada magustoidutaldrikuid ja valada igale taldrikule üks neljandik segust.

14
Täitke iga magustoiduklaas reserveeritud maasikatega ja serveerige. Tõsta iga magustoiduportsjoni peale umbes neljandik mahlasegust välja võetud maasikatest. Pärast seda on teie magustoit serveerimiseks valmis! Kodune vahukoor säilib külmkapis kõige rohkem 4 tundi, enne kui see hakkab eralduma, seega proovige seda magustoitu serveerida võimalikult kiiresti pärast valmistamist. Kui aga kasutad pakendatud vahukoort, võid selle vajadusel enne serveerimist vähemalt 4-8 tundi külmkapis seista.