Kuidas teha brändivõid

Ameerika Ühendriikides mõnikord “kõvaks kastmeks” kutsutud brändivõi on ideaalne kate teie jõulupudingi või hakklihapiruka jaoks. See lihtne retsept maitseb paremini kui miski, mis riiulilt leiad.

1
Laske 50 g võil veidi alla toatemperatuuri soojeneda. Seda retsepti on kõige lihtsam teha siis, kui või on veel külm ja parajalt tahke, kuid piisavalt pehme, et lusikaselg jääb mulje. Või peaks sellesse punkti jõudma pärast 30–60-minutilist külmkapist väljavõtmist, olenevalt sellest, kui kuum on teie köök. Kui kasutate elektrimikserit, võite visata või otse külmikust. Vahusta võid madalal kiirusel umbes minut, et see pehmeneks, seejärel jätkake järgmise sammuga.

2
Vahusta sisse suhkur. Valage võisse vahustades aeglaselt sisse 60 g (½ tassi) tuhksuhkrut. Jätka vahustamist, kuni koostisosad on põhjalikult segunenud. Kraapige kausi külgi aeg-ajalt kummist spaatliga alla. Kui kasutate elektrimikserit, seadke see keskmisele või keskmisele madalale, et vältida või ülekuumenemist. Käsitsi peksmisel kasutage või viilutamiseks kahvli tagumist osa. õhukesed paelad. See säästab teie pingutusi, lisades segusse rohkem õhku.

3
Vahusta või-suhkru segu (valikuline). Kui eelistate kerget määritavat brändivõid, jätkake vahustamist, et lisada rohkem õhumulle. See kreemitamisprotsess muudab või paisub peaaegu kaks korda suuremaks ja muutub palju heledamaks. Elektrimikseris toimub see kiiresti mõne minuti jooksul. Olge ettevaatlik, et mitte liiga palju kloppida, kuna teil on veel üks koostisosa, mida lisada. Liigne kreemitamine võib põhjustada koostisosade eraldumist rasvaseks, sõmeraks tekstuuriks.

4
Vahusta brändit üks prits korraga. Kui lisate korraga liiga palju brändit, muutub või kalgemaks. Valage umbes 5 ml (1 tl) ja segage enne järgmise lusikatäie lisamist. Maitske brändivõid pärast iga lisamist ja jätkake lisamist, kuni saavutate soovitud maitse. Mõõduka brändi maitse saamiseks lisage umbes 10 ml (2 tl) või tugeva kastme jaoks 25 ml (5 tl).

5
Hoida külmkapis. Hoidke võid õhukindlas anumas või kile all, et see ei imaks muid maitseid. Serveeri jõulupudingil või muudel magustoitudel kahe nädala jooksul. Ülejäänud brändivõi võid külmutada õhukindlas anumas või klambris. Kasutage parima kvaliteedi saavutamiseks kolme kuu jooksul, laske sellel üleöö külmikus sulada.

6
Mine üle toor- või pruunile suhkrule. Nendel suhkrutel on sügav melassi maitse, mis sobib hästi alkoholi ja jõulupudingiga. Eriti hästi mõjub toores, rafineerimata suhkur, näiteks muscovado. Erinevalt tuhksuhkru versioonist lisab see teie brändivõile aga veidi teralisust.

7
Maitsesta vaniljeekstrakti ja tsitruselistega. Pärast brändi sisse klopimist segage 1 ml (¼ tl) vaniljeekstrakti ja/või 8 milliliitrit (0,5 U.S. sl) apelsini- või sidrunikoort.

8
Viska peale näpuotsatäis pühadevürtse. Väike näputäis kaneeli ja muskaatpähkel lisavad pühadehõngule.

9
Sega hulka mandlijahu. Mõnele majapidamisele meeldib lisada pähklimaitset umbes 25 g (¼ tassi) jahvatatud mandlitega. Nagu alati, segage see lisaaine sisse protsessi lõpus, kui või ja suhkur on juba ühendatud.

10
Külmuta brändivõi vormidesse. Suru brändivõi kommivormidesse ja külmuta dekoratiivseks vormiks. Kui olete serveerimiseks valmis, laske vormi tagaküljel leige veega üle, et saaksite või välja tõmmata. Ka külmutatud või sulab kuumal jõulupudingul kiiresti, nii et serveeri eraldi anumas või oota, kuni pererahvas kokku on tulnud, enne kui peale paned.