Kuidas teha arbuusismuutit

Arbuusismuutid on lahedad ja värskendav, ideaalne maiuspala kuumaks suvepäevaks. Tavaliselt valmistatakse neid laimimahla ja piparmündi või basiilikuga, kuid on ka rohkem smuutilaadseid versioone, mis sisaldavad piima ja jogurtit. Parim osa on see, et vegansõbralikuma joogi saamiseks võite kasutada mis tahes tüüpi piima!

1
Lõika välja nii palju arbuusi, et täita 2 tassi (304 grammi). Seda saate teha, lõigates arbuusi kuubikuteks ja eemaldades seejärel koore. Võite ka arbuusi pooleks lõigata ja seejärel melonikulbi või kohvikulbi abil viljaliha välja võtta.

2
Pane arbuus blenderisse. Värskendavama smuuti saamiseks kaaluge 2 tassi (400 grammi) maasikate ja/või 1 spl laimimahla lisamist. Võite kasutada värskeid või külmutatud maasikaid; külmutatud maasikad annavad teile paksema ja külmema joogi.

3
Lisa värsked piparmündi- või basiilikulehed. Mõlemad annavad arbuusile värskendava maitse. Hakkige need kõigepealt peeneks, et need paremini seguneksid.

4
Täiendage seda agaavinektari või meega. Kui teie kasutatav arbuus on juba väga magus või kui te ei armasta liiga magusaid jooke, võite selle ära jätta.

5
Lisa paksuse saamiseks lisage 3–4 jääkuubikut. Kui lisasite külmutatud maasikaid, ei pea te tõenäoliselt jääd lisama.

6
Sulgege blender ja segage ühtlaseks massiks. Jätkake segamist, kuni jää on kõik lagunenud ja kõik on ühendatud. Kui smuuti ei segune eriti hästi, peatage blender ja suruge segamata segu külgedelt kummilabida abil.

7
Vala smuuti ühte või kahte kõrgesse klaasi ja serveeri. Lisahõngu saamiseks kaunista iga smuuti väikese arbuusiviilu või piparmündi/basiilikulehega.

8
Lõika nii palju arbuusi, et täita 2 tassi (304 grammi). Seda saate teha, lõigates arbuusi kuubikuteks ja eemaldades koore. Võite arbuusi ka lihtsalt pooleks lõigata ja seejärel viljaliha melonikulbi või kohvikulbiga välja võtta.

9
Lisa arbuus blenderisse ja vala peale veidi piima. Võite kasutada tavalist lehmapiima või muud tüüpi piima, näiteks mandli-, kookos- või sojapiima.

10
Vajadusel lisage veidi agaavinektarit või mett. Kui arbuus on juba väga magus või kui magusaisu lihtsalt ei ole, võid nektari või mee ära jätta.

11
Tõsta sisse 5–10 jääkuubikut. Mida rohkem jääd lisate, seda paksemaks smuuti muutub. Kui te ei soovi, et smuuti vesiseks läheks, kasutage külmutatud vee asemel külmutatud piimast valmistatud jääkuubikuid.

12
Sulgege blender ja pulseerige, kuni kõik on ühtlane. Jää tuleks purustada ja koostisosad ühtlaselt segada. Kui smuuti ei segune ühtlaselt, peatage blender ja kraapige segamata smuuti kummist spaatliga mööda külgi ja segisti põhja poole.

13
Vala smuuti ühte või kahte kõrgesse klaasi ja serveeri kohe. Võite seda juua nii, nagu see on, või kaunistada agaavinektari või meega. Selle asemel võite lisada iga klaasi servale väikese arbuusikiilu, et muuta see meeldivamaks.

14
Lõika välja nii palju arbuusi, et täita 2 tassi (304 grammi). Seda saate teha, lõigates arbuusi kuubikuteks ja eemaldades seejärel koore. Võite ka arbuusi pooleks lõigata ja seejärel melonikulbi või kohvikulbi abil viljaliha välja võtta.

15
Lisa blenderisse arbuus ja maasikad. Võite kasutada värskeid või külmutatud maasikaid. Kui kasutate külmutatud maasikaid, on teie smuuti paksem ja külmem kui siis, kui kasutaksite lihtsalt värskeid maasikaid. Kui otsustate kasutada värskeid maasikaid, tükeldage enne kindlasti varred.

16
Lisa sisse kreeka jogurt. Kasutage tavalist jogurtit, kui soovite, et teie smuuti oleks vähem magus, ja vaniljejogurtit, kui soovite, et see oleks magusam. Võite kasutada mis tahes rasvasisaldusega jogurtit: rasvavaba, 2% või täisrasvane.

17
Vala sisse piim. Võite kasutada mis tahes tüüpi piima, olgu see siis lehma-, mandli-, kookos- või sojapiim. Siiski on soovitatav kasutada mandli-kookosesegu.

18
Vajadusel lisage sellele agaavinektarit või mett. Kui teie kasutatav arbuus on juba väga magus (ja lisasite vaniljejogurti), siis tõenäoliselt ei vaja te nektarit ega mett.

19
Lõpeta see jääga. Kui kasutasite külmutatud maasikaid, ei vaja te tõenäoliselt kogu jääkuubiku kogust või kaks võib olla piisav! Kui kasutasite värskeid maasikaid, võiksite lisada kogu jää.

20
Sulgege blender ja segage ühtlaseks massiks. Jätkake segamist, kuni jää on lagunenud ning arbuus, maasikad, jogurt ja piim on kõik ühtlaselt segunenud. Te ei tohiks näha tükke, tükke, triipe ega keeriseid.

21
Vala smuuti kahte kõrgesse klaasi ja serveeri kohe. Kui soovite olla uhke, kaunistage iga klaas serval arbuusiviilu või maasikaga.

22
Haki nii palju arbuusi, et täita 2 tassi (304 grammi). Seda saate teha arbuusi lõigates ja kuubikuteks. Seda saab teha ka nii, et lõikad arbuusi pooleks ja eemaldad seejärel viljaliha melonikulbi või kohvikulbiga.

23
Koorige, eemaldage südamik ja kuubikuteks nii palju kurki, et täita 1 tass (150 grammi). Koori kurk kõigepealt köögiviljakoorijaga, seejärel lõika pikuti pooleks. Kasutage seemnete väljalõikamiseks lusikat või melonilabidat; pärast seda visake seemned ära. Lõpeta kurgi tükeldamisega. Hoidke järelejäänud kurk mõne teise retsepti jaoks alles.

24
Lisa blenderisse arbuus, kurk ja külmutatud maasikad. Kui te ei leia absoluutselt külmutatud maasikaid, võite kasutada värskeid maasikaid, vaid tükeldage enne kindlasti varred. Kui soovite külmemat ja paksemat smuutit, peate võib-olla lisama hiljem rohkem jääd.

25
Haki piparmündilehed peeneks ja lisa blenderisse. Kui te ei saa piparmündilehti, proovige selle asemel basiilikulehti. Nii piparmünt kui ka basiilik segunevad hästi arbuuside, kurkide ja maasikatega.

26
Täitke see mõne jääkuubiku ja veega. Kui kasutate värskeid maasikaid, võiksite lisada rohkem jääkuubikuid. Maitsekama pöörde saamiseks kasutage tavalise vee asemel kookosvett.

27
Sulgege blender ja segage, kuni see on täiesti ühtlane. Jätkake segamist, kuni jää on täielikult lagunenud ja kõik koostisosad on ühtlaselt segunenud. Arbuusi-, kurgi- või maasikatükke ei tohiks olla suuri.

28
Vala smuuti ühte või kahte kõrgesse klaasi ja serveeri. Soovi korral võid kaunistada kumbagi servale asetatud kurgiviilu või paari piparmündi- või basiilikulehega.