Kuidas teha arbuusikrõpse

Kui teil on ohtralt küpset arbuusi või soovite teha loomulikult magusat maiust, tehke arbuusikrõpse. Arbuusi kuivatamine kontsentreerib puuvilja suhkrud ja muudab selle kergelt nätskeks või krõmpsuvaks. Arbuusikrõpsude valmistamine on ka suurepärane võimalus suures koguses arbuusi säilitamiseks. Viiluta arbuus õhukesteks viiludeks või väikesteks tükkideks ja seejärel eemalda vesi. Selleks võite kasutada dehüdraatorit või kuivatada arbuusilaastud madalal kuumusel.

1
Valige ja peske arbuus. Valige küps arbuus. See peaks tunduma raske ja kindel. Vältige arbuuse, mille koorel on pehmed laigud, kuna need võivad olla liiga küpsed. Otsige arbuusi, mille koorel on veidi kollakas laik. See on koht, kus arbuus küpses, kui see oli maas. Pese arbuus enne viilutamist. Kui arbuusi koputad, peaks see kõlama õõnsalt, mitte tuhmult.

2
Lõika arbuus neljandikku. Kui kasutate suurt arbuusi, lõigake melon ettevaatlikult neljaks suureks viiluks suure kokanoaga. Väikese partii arbuusikrõpsude valmistamiseks peate kasutama ainult veerandi viilu. Asetage teised veerandid kõrvale või tehke lihtsalt suur partii laastud. Kui kasutate väiksemat, isiklikus suuruses arbuusi, peate võib-olla kasutama pool või kogu melonist.

3
Viiluta arbuus ribadeks. Lõika veerand arbuusi kolmnurgakujulisteks viiludeks. Proovige lõigata need vähemalt 6 mm (1/4 tolli) õhukeseks või õhemaks viiludeks, et need ühtlaselt kuivaksid. Kasutage väiksemat koorimisnuga, et iga viilu koor ära lõigata ja eemaldada. Kui soovite kolmnurkseid arbuusilaastude ribasid, võite need ribad kuivatada või väiksemateks tükkideks lõigata.

4
Kaaluge ribade lõikamist väikesteks laastudeks. Kui soovite, et teie arbuusikrõpsud oleksid väiksemad ja sarnaneksid tortillakrõpsudega, lõigake need uuesti. Haki kolmnurksed arbuusiribad jämedalt hammustusesuurusteks laastudeks. Pidage meeles, et nende suurus väheneb kuivades.

5
Aseta arbuusitükid kandikutele. Võtke välja kandikud, mis olid dehüdraatoriga kaasas. Asetage arbuusitükid nii, et need oleksid ühes kihis. Jätke puuviljatükkide vahele veidi ruumi, et õhk saaks hõlpsalt ringelda.

6
Lülitage dehüdraator sisse. Pange kandikud arbuusiga dehüdraatorisse ja sulgege see. Lülitage dehüdraator sisse puuviljarežiimile. Kui teie dehüdraatoril ei ole puuviljaseadet, seadke see 135 kraadi F (60 C).

7
Dehüdreerige arbuus 8–12 tundi. Jätke arbuusikrõpsud 8–12 tunniks dehüdraatorisse. Kuivamisaja poole peal võite puuvilju pöörata, et vältida nende plaatide külge kleepumist. Arbuusikrõpsud on pärast dehüdratsiooni lõpetamist kuivad ja nätsked. Arbuusi dehüdreerimiseks kuluv aeg sõltub sellest, kui palju vett melonis on, laastude suurusest ja teie dehüdraatorist.

8
Säilitage arbuusikrõpsud. Kui arbuusikrõpsud on kuivanud, tõsta need õhukindlasse anumasse. Kui soovite neid pikka aega säilitada, lisage konteinerisse hapniku neeldumispakett. See imab endasse liigse niiskuse, mis võib põhjustada laastude riknemist. Kaaluge arbuusikrõpsude hoidmiseks müüripurkide või õhukindlate plastmahutite kasutamist.

9
Asetage arbuusitükid mittenakkuvale lehele. Võtke välja suur mittenakkuva küpsetusplaat. Asetage arbuusitükid nii, et need oleksid ühes kihis. Jätke arbuusitükkide vahele ruumi, et õhk saaks hõlpsalt ringelda.

10
Lülitage ahi sisse. Lülitage ahi sisse madalaimale saadaolevale seadistusele. Pane leht arbuusiga ahju ja jäta ahjuuks lahti. Peate laskma võimalikult palju õhku ringelda, kuna vili dehüdreerub. Seetõttu on oluline ahju ust mitte sulgeda.

11
Kuivatage arbuusi 2–4 tundi. Hoia arbuusi ahjus umbes 2 tundi. Pöörake tükid ümber ja pange need tagasi ahju. Jätke uks lahti ja kuivatage neid veel 1 1/2 kuni 2 tundi. Arbuusikrõpsud peaksid olema väiksemad, kuivad ja kergelt krõbedad või nätsked (olenevalt sellest, kas tegid ribasid või väikseid tükke).

12
Säilitage arbuusikrõpsud. Kui arbuusikrõpsud on kuivanud, viige need õhukindlasse anumasse. Kui soovite neid pikka aega säilitada, lisage anumasse hapnikuabsorbeerija pakett. Kaaluge arbuusikrõpsude hoidmiseks müüripurkide või õhukindlate plastmahutite kasutamist.