Kuidas teepidu planeerida

Üheksateistkümnenda sajandi teepidude traditsioon sai alguse Suurbritanniast, kuid on nüüdseks levinud üle maailma. Alice Imedemaal on juba mitu aastakümmet lugejaid erutanud Hullu Kübarsepa hullumeelse teeõhtu kirjeldusega ning kujutlus ametlikust teeservikust koos viisaka või lobiseva vestlusega ilmub kõikjale populaarsesse kultuuri. Teeõhtuid naudivad kõik alates lastest kuni hertsoginnadeni, seega lugege edasi, et teada saada, kuidas korraldada teile ja teie külalistele sobivat üritust.

1
Otsustage eelarve ja külaliste nimekirja üle. Teepidu ei pea olema kallis ega suur, et olla meeldejääv. Mõelge välja, kui palju inimesi saate oma kodus majutada, ja otsustage, kui palju soovite kulutada. Isegi kui te ei ole raha pärast mures, aitab summa meelespidamine vältida teie soovist suuremaid kulutusi. Teepeod on üldiselt väiksemad sündmused kui õhtusöögid. Eesmärk on kokku saada neljast kuni kaheksast inimesest koosnev pidu, olenevalt ruumist.

2
Otsustage riietumisstiili üle. Isegi juhuslikel teepidudel julgustavad mõned võõrustajad oma külalisi riietuma poolametlikesse või viktoriaanlikesse rõivastesse, et atmosfääri lisada, kuid tavaliselt võtavad külalised vastu mis tahes riietuses. Kui plaanite pidulikku suhet ja soovite järgida traditsioonilist riietumisetiketti, tellige poolformaalne suvekleit. Tavaliselt tähendab see naistele erksavärvilisi kleite ja mütse ning meestele pükse, nööbitavaid särki ja bleiserit või ülikonnajakki.

3
Looge oma kutsed või ostke valmis kutsed. Võite kasutada poest ostetud kaarte, teha ise või helistada külalistele vähem ametlike sündmuste jaoks. Kui teie külalised on lähedased sõbrad või elavad läheduses, kaaluge väikese aia lillekimbu kohaletoimetamist koos peodetailidega. Annab külalistele võimalusel vähemalt nädal aega ette. Võib-olla soovite kutsete saatmisega edasi lükata, kuni koostate menüü ja näete, kui palju kõik maksab. See võimaldab vähendada külaliste arvu, kui on vaja karastusjookide pealt raha kokku hoida.

4
Andke külalistele teada erilistest kaalutlustest. Võõrustajana on teie otsustada, kas lubate suitsetamist, lemmikloomi või väikesi lapsi. Teatage oma otsused kutsel selgelt. Andke oma külalistele teada, kas oodata täielikku einet või kergeid suupisteid. Kui te pole kindel, millist toitu pakkuda, leiate allpool nõuandeid. Pidage meeles, et mõned külalised võivad olla lemmikloomade suhtes allergilised või suitsust häiritud. Võib-olla soovite määrata teise ruumi lemmikloomade pidamiseks ja paluda suitsetajatel välja astuda.

5
Valige atraktiivsed lauanõud ja lauakaunistused. Kui teil on kena laudlina ja teeserviis, plaanige neid kasutada. Kolmekorruselised tordialused on traditsioonilised, kuid mitte kohustuslikud. Väikesed lillemustriga taldrikud ja teetassid loovad hea atmosfääri, kuid ärge arvake, et teetassid peavad omavahel kokku sobima, välja arvatud juhul, kui võõrustate ametlikke külalisi või ärikontakte. Veenduge, et teil oleks teekann või kena välimusega veekeetja, mis mahutab külalistele piisavalt kuuma vett. Keskseks esemeks pidage lillevaasi. Asetage üks kahvel vasakule ning nuga ja lusikas iga taldriku paremale küljele. Isegi kui te toitu ei serveeri, andke teesse suhkru ja piima segamiseks väikesed lusikad.

6
Kontrollige, kas teil on piisavalt teed ja teega seotud esemeid. Teil on vaja vähemalt ühte musta teed, näiteks Earl Grey või Darjeeling; vähemalt üks kofeiinivaba tee, näiteks kofeiinivaba must või kummel; väike kann piima või koort; ja anum suhkru või suhkrukuubikutega. Kui te pole lahtiste lehtedega tee keetmisega kursis, võite pakkuda külalistele teekannu keeva veega ja valiku teepakke. Asetage need kõik laua küljele, kus istute või seisate, kui valate külalistele teed, või asetage need laua kummalegi otsale kandikule, kui võõrustate suurt gruppi. Olge valmis küsima igalt külaliselt, kuidas ta tal on. tahaks tema teed. Paljud inimesed on valivad selle suhtes, kui palju suhkrut ja piima lisada (või kas neid üldse lisada), seega järgige täpselt nende juhiseid. Soovi korral võite pakkuda mett ja/või sidruniviile.

7
Muud joogid olgu käepärast. Mõned inimesed eelistavad teele kohvi, teistele aga ei meeldi kuumad joogid. Valmistuge nendeks stsenaariumideks, pakkudes minimaalselt vett ja eelistatavalt ka muid jooke, näiteks ingveriõlut või limonaadi. Teepidudel alkoholi tavaliselt ei pakuta, kuid võite serveerida väikeses koguses šampanjat või kerget veini.

8
Otsustage, millist toitu serveerida. Teeõhtul toidu pakkumiseks on kolm traditsioonilist viisi, mille määrab enamasti kellaaeg. Kui serveerite teed pärastlõunal (söögiaegade vahel), võite serveerida “pärastlõunatee” või “madala tee” koos mõne magusa ja soolase suupistega või vähem ametlikku “kooreteed”, mis serveerib ainult skoone. hüübinud koor ja moos. Õhtusöögi ajal (tavaliselt kella 17–19) serveeritud teed nimetatakse “kõrgeteeks” ja need pakuvad tavaliselt rikkalikumat toitu, näiteks lihapirukaid, quiche’i või mis tahes täidist, soolaseid roogasid. Kerget suppi ja salatit serveeritakse mõnikord enne põhisööki piduliku lõunatee ajal. Kuigi tavapäraste roogade retseptide leidmiseks võite järgida ülalolevaid linke, on täiesti vastuvõetav poest ostetud toitude serveerimine.Pange tähele, et termin “lõunatee” kasutatakse nüüd sageli mis tahes tüüpi tee tähistamiseks. Kui teid kutsutakse pärastlõunasele teeõhtule, ärge oodake täisväärtuslikku sööki, olenemata kutsel kasutatud nimest.

9
Valmistage traditsioonilisi teevõileibu. Teevõileivad ei ole kohustuslikud, eriti kui serveerid skoonidele keskendunud “koorteed”, kuid need on teie külaliste ootuste hulgas kõrgel kohal, olenemata sellest, kas nad on varem teejoomisel käinud. Traditsiooniliselt valmistatakse võileibu saiaga, seejärel lõigatakse need väikesteks kolmnurkadeks või ruutudeks ilma koorikuta. Pakkuge kahte või enamat võileibasorti, mis on valitud nende tavapäraste valikute hulgast või kasutades muid kergeid koostisosi:Toorjuustu võib kasutada ainsa koostisosana või lisada võileibadele köögiviljade või suitsulõhega. Kurgiviilud, vesikress või õhukeselt viilutatud redisSuitsulõheSink ja sinepMuna salat Coronation Kanasalat, leiutatud kuninganna Elizabeth II kroonimiseks. Sink (juustuga või ilma)Kalkun (juustuga või ilma)

10
Korraldage toit. Kui teil on suur pidu või väike laud, võite korraldada toidu buffet-stiilis ja lasta külalistel seista või istuda teie elutoas või aias. Kui teil on ruumi külaliste laua ümber istumiseks, asetage toit laua keskele või jagage iga roog mitme serveerimisvaagna vahel, et see oleks kõigile hõlpsasti kättesaadav.Kui kasutate kolmetasandilist kandikut ja serveerite traditsioonilist pärastlõunatee puhul on õige etikett asetada skoonid ülemisele alusele, võileivad keskele ja maiustused nagu väikesed koogid või kommid alumisele alusele.

11
Valige teema. Võib-olla kujutate ette traditsioonilist Briti teeõhtut uhkete võileibade ja salvrätikutega. Või soovivad külalised riietuda printsessiks, teeselda haldjaid või kaunistada tuba nii, nagu oleks talv või veealune. Kui saate teada, millest külalised põnevil on, saate selle nende jaoks lõbusamaks muuta. Pidage meeles, et mõned teemad nõuavad rohkem tööd kui teised. Kui otsite kiiret ja lihtsat teemat, valige üks värv ja kaunistage tuba või laud seda värvi lillede, esemete, salvrätikute ja nõudega kogu majast.

12
Otsustage asukoht. Kui ilm on päikseline, võite korraldada oma aias teeõhtu või võtta pikniku lähedal asuvasse parki. Teepeo korraldamine siseruumides on aga ka lõbus ja annab võimaluse kaunistused üles riputada.

13
Kutsu külalisi. Andke oma sõpradele kaarte, mis kutsuvad neid oma teeõhtule, kuid kontrollige kõigepealt kõigi oma majas olijatega, kui palju inimesi saate kohale tuua. Ärge unustage anda oma sõpradele ja perele teada, mis päeval ja kellaajal teepidu toimub. Saate planeerida teeõhtu nädalaid ette või korraldada selle spontaanselt koos oma vendade ja õdedega. Mis iganes teid õnnelikuks teeb!Paluge sõpradel tuua kaasa oma lemmiknukk või topis. Teeõhtud ei pea olema ainult tüdrukud või poisid. Kutsuge kõik, kes teid õnnelikuks teevad.

14
Riietuma. Mõne inimese jaoks on teeõhtu parim osa riietumine. Kui teil pole uhkeid riideid või kostüüme, mida selga panna, proovige teha oma rumalad kostüümid, küsides pereliikmetelt, kas saate panna selga nende mütsi, meigi või salli. Hea mõte on hoida paar sellist lisaobjekti külaliste jaoks, kes ilmuvad ilma kostüümita. Printsessi kostüümid võivad olla sama lihtsad kui lapse lemmikkleit ja paberist kroon. Kui olete nõus kostüümidele lisaaega kulutama, õmblege neid mustrite järgi, kasutage näovärvi või leidke veebis või Halloweeni poodides valmis kostüümid. Kui teie ja teised kaasatud lapsed ja vanemad soovite korraldada erilise teeõhtu, laske igal lapsel valida oma lemmikraamatust tegelane, või ühest populaarsest raamatust nagu Alice Imedemaal või Harry Potter.

15
Veenduge, et teil oleks piisavalt taldrikuid ja tasse. Peenel teeõhtul võivad olla teekannud, teetassid ja alustassid, kuid teepidu saate korraldada mis tahes rooga kasutades. Lihtsalt veenduge, et iga inimese jaoks oleks vähemalt üks taldrik ja üks tass. Hõbetarbed on valikulised, kui serveerite ainult suupisteid, näiteks võileibu ja küpsiseid.

16
Kaunista laud või tuba. Kui korraldate teeõhtu siseruumides, võiksite riputada üles värvilised riided või lipud või panna ruumi ümber topiste ja kunstiprojekte. Lilled laua keskel või piknikutekk võivad anda inimestele midagi ilusat vaadata.Korraldage aias või pargis haldjate teepidu, kasutades haldjaringi loomiseks mänguseeni, lilli ja samblaga kaetud kive. Looge talveimedemaa. teema paberist lumehelveste, rippuvate valgete lappide ja kuuma kakaoga (või jääteega, kui hoiate seda suvel).

17
Otsige serveerimiseks mõned joogid. Paljudele lastele ei meeldi must tee või see võib muuta nad hüperteks või raskendada uinumist. Õnneks on palju muid teesid, nagu piparmünt, sidrun või rooibos (punane tee). Kuna tee ei meeldi kõigile, on hea mõte, et serveerimiseks oleks kaasas ka limonaad, mahl või piim. Kui te ei peaks ise vett keetma, paluge täiskasvanul aidata teil teed valmistada. Kui teie külalised seda ei tee. Kui sulle ei meeldi tee või sa ei taha kuuma jooki serveerida, pane mahl hoopis teekannu.

18
Tee võileibu. Tõelise teepeo tunde saamiseks tehke võileibu toorjuustust, kurgist või lihtsalt võist. Laske täiskasvanul aidata teil need kolmnurkadeks või väikesteks tükkideks lõigata ja püramiidi või muu kujuga taldrikule seada. Kasutage võileival küpsisevormi, et luua erineva kujuga võileibu. See toimib kõige paremini pritsiva leivaga, mis püsib hästi koos.

19
Valmista ka magustoit. Ameerika küpsised või Briti küpsised sobivad teeõhtuks suurepäraseks näputoiduks, nagu ka skoonid või väikesed koogid. Saate neid osta poest või täiskasvanu järelevalve all ise valmistada.

20
Mõelge, kas teie külalised vajavad rohkem toitu. Enamik teeõhtuid ei paku täisväärtuslikku einet, vaid ainult jooke ja suupisteid. Kuid kui teie külalised viibivad lõuna- või õhtusöögi ajal, peate võib-olla sööma neid pasta või mõne muu suurema eine. Andke oma külalistele kindlasti teada, kas sööte neile täis eine või peaksid nad enne tulekut kodus sööma.

21
Mõelge välja, mida meelelahutuseks teha. Otsustage, milliseid mänge ja tegevusi soovite peoks planeerida, ning koguge kokku kõik vajalikud esemed enne peo algust. Saate mängida mänge, teha kunstiprojekte või lihtsalt lõbutseda, teeseldes, et olete Inglise kuningriik. Näiteks tehke haldjamaja või aed, kaunistage omatehtud tuuleratastega või valmistage koos külalistega lõbus magustoit.