Kuidas teada saada, kui lõhe on keedetud

Lõhe on maitsev kala, mida saab tervislikuks õhtusöögiks praadida, grillida või praadida. Kuid kala valmistamine kodus võib olla keeruline, sest seda võib olla väga lihtne üle küpsetada. Kala värvi ja tekstuuri kontrollimine võib anda aimu, kas see on valmis, kuid termomeetri kasutamine on kõige lollikindlam viis kindlaks teha, kas lõhe on soovitud küpsusastmeni küpsenud. Üleküpsemise vältimiseks võite siiski lõhe küpsetamiseks õigel viisil ette valmistada, et te ei saaks kunagi enam kuiva lõhega.

1
Suru noaots lõhe kõige paksemasse kohta. Peate vaatama kala sisemust, et näha, kas see on küpsetamise lõpetanud. Lõhe sisemuse vaatamiseks suruge see terava noa otsaga umbes poolenisti sisse. Võite kasutada kahvlit, kuid tavaliselt kahjustavad need lõhe rohkem, mis võib teie esitlust rikkuda.

2
Uurige lõhe värvi. Kuigi kala peaks olenevalt küpsetusmeetodist olema väljast läbipaistmatu valge, beež või pruun, peaks see siiski olema keskelt kergelt läbikumav roosa. Kui lõhe keskosa on läbipaistmatu, on see tõenäoliselt üleküpsenud. Kui keskosa on täiesti läbipaistev, tuleb seda tõenäoliselt edasi küpsetada.

3
Kontrollige, kui kergesti kala järele annab. Sa ei taha, et lõhe helbeks läheks. Kui see helbed, on see tõenäoliselt üleküpsenud ja kuivanud. Selle asemel peaks lõhe vastu kihistumisele, kuid järele andma ja noa sisse vajutamisel tükkideks tõmbuma.

4
Tõsta lõhe tulelt ja lase sellel mõni minut küpsemist lõpetada. Kui lõhe on väljast läbipaistmatu ja seest kergelt läbipaistev ning torkamisel annab see veidi järele, on see tõenäoliselt tehtud. Lõhe küpseb ikka veel mitu minutit tulelt maha, nii et eemaldage see pliidilt, ahjust või grillilt ja laske sellel enne serveerimist umbes 5 minutit seista. Kuna lõhe küpseb tulelt maha, on hea, kui eemaldate, kui see on veidi alla küpsenud. Kui ootate, kuni keskosa on kergelt poolläbipaistev roosa ja kala annab kahvliga kergesti järele, peaks see pärast istumist olema täiuslik.

5
Sisestage termomeeter lõhe kõige paksemasse kohta. Lõhe temperatuuri kontrollimiseks sobib kõige paremini kiirloetav termomeeter. Pista katseots siiski kindlasti kala kõige paksemasse kohta, sest selle ala küpsetamine võtab kõige kauem aega. Kiirloetava termomeetri saate osta enamikust kodukaupade ja toiduvalmistamise poodidest.

6
Veenduge, et temperatuur oleks vähemalt 110 °F (43 °C), kuid alla 140 °F (60 °C). Kui temperatuur on alla 110 °F (43 °C), on lõhe sisuliselt toores. Temperatuuril 110 °F kuni 125 °F (43 °C kuni 52 °C) on kalad keskmiselt haruldased. Temperatuurivahemikus 125–140 °F on see keskmine kuni hästi tehtud. Kuid te ei soovi, et see ulatuks üle 140 °F (60 °C), kuna see on kuivanud ja sitke.

7
Tõsta lõhe tulelt ja lase paar minutit puhata. Kui olete saavutanud soovitud küpsuse, võtke kala pliidilt, grillilt või ahjust välja. Laske küpsetamise lõpetamiseks 5–10 minutit puhata ja serveerige.

8
Vältige naha eemaldamist, välja arvatud salaküttimine. Naha eemaldamine kalalt eemaldab barjääri, mis kaitseb seda panni kuumuse eest ja vähendab üleküpsemise ohtu. Kui aga pošeerite lõhefileed, on okei jätta nahk peale.

9
Maitsesta lõhe vahetult enne küpsetamist. Soola ja pipra lisamine on ilmselgelt maitsva kala võti, kuid kui lisate soola liiga vara enne küpsetamist, tõmbate kogu niiskuse välja, mis võib viia üleküpsemiseni. Selle asemel lisage lõhele sool ja pipar vahetult enne selle küpsetamist.

10
Küpseta lõhe nahk allapoole. Isegi kui jätate lõhele naha peale, on teil siiski oht selle üle küpseda, kui te seda pannile või grillile või küpsetusplaadile õigesti ei aseta. Vältige kala asetamist lihapoolega allapoole, vastasel juhul küpseb see liiga kiiresti. Ühtlase küpsetamise tagamiseks asetage küpsemise ajaks lõhe peale kaalutud ese, näiteks roog või kauss.

11
Valmis.