Kuidas teada saada, kas kõvaks keedetud munad on valmis

Täiuslikult keedetud kõvaks keedetud muna valmistamine on raskem, kui see kõlab. Kõvaks keedetud muna valmistamiseks tuleb toorest muna keeta 10-15 minutit. Pärast küpsetamist saate kontrollida, kas see on tehtud, lõigates selle sisse või kasutades kiirloetavat termomeetrit.

1
Keeda oma munad kõvaks. Muna kõvaks keetmiseks aja pliidiplaadil suur pott vett keema. Seejärel asetage munad õrnalt vette ja laske neil 8–14 minutit keeda. Samuti võite munad keeta nii, et paned need külma veega potti, lased vee keema, tõstad siis poti tulelt ja lased neil 9–15 minutit vees seista. Kui keedad mune 8 minuti jooksul peaksid munavalged olema kõvad ja kuldkollane.Keedes mune 12 minutit, saad täielikult kõvaks keedetud munakollase.Keedes mune 14 minutit või kauem, saad kriidise mureneva munakollase.

2
Katsetage ühte muna partiist. Kui küpsetate rohkem kui ühte muna, pole põhjust neid eraldi kontrollida. Võtke üks muna keevast veest välja ja proovige seda. Kui see on tehtud, tähendab see, et ka ülejäänud munad peaksid olema tehtud.

3
Lase munal jahtuda külma vee all. Kõvaks keedetud munad on katsudes kuumad kohe pärast nende veest väljavõtmist. Laske need minutiks kraani all jahtuda, et saaksite kesta eemaldada.

4
Koorige kest ära. Võite munaga tasasele pinnale koputada ja seejärel koore sõrmedega eemaldada. Samuti saate lusika tagaküljega koore pinna purustada ja seejärel lusika eemaldamiseks koore alla libistada.

5
Lõika muna pooleks. Lõika muna otse keskelt. Peaksite nägema valge munaga ümbritsetud kollast munakollast.

6
Uurige muna sisemust. Muna sisse lõigates peaks munakollane olema tahke ja kollane. Kui munakollase ümber on roheline rõngas, tähendab see, et see on veidi üleküpsenud. Kui sisemus on endiselt vedel, tähendab see, et see pole täielikult küpsenud. Munavalge peaks olema kõva, kuid mitte kummine. Kui muna on veidi alaküpsenud, keeda ülejäänud mune veel 30-60 sekundit. Kui muna on üleküpsenud, eemaldage ülejäänud munad veest, et vältida nende küpsemist. isegi rohkem.

7
Kui munad on valmis, viige need jäävanni. Kui teie munad on valmistatud nii, nagu teile meeldib, saate vältida nende üleküpsemist, pannes need kohe jäävanni. Pane paar jääkuubikut kaussi ja täitke see poolenisti veega. Seejärel liigutage munad ettevaatlikult potist kaussi lusikaga.

8
Tõsta muna lusika või vahukulbiga veest välja. Kui keedate mitut muna, tõstke partiist välja üks muna. Tõstke muna ettevaatlikult üles ja kallutage lusikat kergelt, et sealt vesi eemaldada.

9
Kasutage muna käsitsemiseks ahjukindaid. Muna on veest kohe kuum, kuid te ei taha seda maha jahutada, vastasel juhul võite saada termomeetrilt ebatäpse näidu. Selle asemel kasutage selle käsitsemiseks pakse ahjukindaid.

10
Vajutage kiirloetav termomeeter muna keskele. Lükake termomeetri terav ots koore sisse ja laskuge muna keskele. Jätke see paariks sekundiks sinna, kuni termomeeter annab näidu. Kiirloetava termomeetri saate osta veebist või köögist ja kaubamajast.

11
Lugege termomeetri näitu. Munakollane temperatuur peaks olema vahemikus 158–170 °F (70–77 °C). Kui temperatuur on sellest vahemikust madalam, tuleks muna rohkem küpsetamiseks vette tagasi panna. Kui see on kõrgem, tähendab see, et olete oma muna üle küpsetanud. Üleküpsetatud munakollane võib olla kuiv ja kriitjas, kuid siiski söödav.