Kuidas tappa homaari

Homaar valmistab maitsva ja uhke eine, kuid enne toiduvalmistamise alustamist peate selle tapma. Värske maitse saamiseks tuleb koorikloomi elus hoida kuni vahetult enne küpsetamist. Enamik inimesi viskas oma elusad homaarid nende tapmiseks otse keevasse veepotti, kuid selle meetodi ümber on olnud palju vaidlusi, kuna arvatakse, et see põhjustab homaaridele suurt valu. Selle asemel saate homaari tappa, lõigates selle pea läbi, külmutades ja aeglaselt keetes või löödes homaari CrustaStuni masinaga elektrilöögiga.

1
Tuimestage homaar, külmutades seda 20 minutiks. Asetage homaar alusele ja asetage see sügavkülma riiulile või muule tasasele kohale. See muudab homaari veidi tuimaks, muutes selle surma vähem valusaks. Külmutamine aeglustab ka homaari liikumist, nii et sellega on lihtsam töötada.

2
Aseta homaar lõikelauale ja ahjuplaadile. Kasutate homaari tapmiseks suurt nuga, nii et võtke homaar seljast kinni ja asetage see tugevale lõikelauale. Asetage lõikelaua alla ka küpsetusplaat, et homaarist väljuvad vedelikud ei tekitaks segadust. Kuigi homaari liigutused on tõenäoliselt minimaalsed, võib see siiski oma küünistega teile haiget teha. Ohutuse tagamiseks hoidke homaari käsitsemise ajal kummipaelad ümber homaari küüniste.

3
Asetage suure kokanoa ots otse homaari silmade taha. Hankige suur terav kokanuga, mis on 8–12 tolli (20,3–30,5 cm) pikk. Otsige üles homaari pea pragu, mis peaks olema silmade vahel ja umbes 2,5–5 cm (2,5–5 cm) tagapool. Hoidke homaar paigal, hoides seda tugevalt oma mittedomineeriva käega. Seejärel asetage noa ots sellele kohale nii, et tera oleks suunatud pea esiosa poole.

4
Lõika läbi homaari pea. Tehke noaga tugev ja kiire lõige silmade vahelt ja läbi kogu pea. See katkestab homaari kesknärvisüsteemi, tagades, et see ei tunne valu. Ärge kartke, kui homaari jalad, saba ja/või küünised jätkavad liikumist ka pärast homaari tapmist. Need on lihtsalt surmajärgsed lihastõmblused, mis tekivad pärast surma homaari närvilõpmetest vabanevate kemikaalide tagajärjel.

5
Külmutage homaar 2 tunniks. Elusa homaari selliseks ajaks külmutamine viib selle koomalaadsesse olekusse, mis vähendab oluliselt valu, mida ta võib tunda. Pane sügavkülma või sule jääga täidetud anumasse umbes 2 tunniks.

6
Täida pann soolase veega. Hankige pann, mis on piisavalt suur ja sügav, et homaar sisse mahuks. Täitke pann külma soolase veega ja asetage see pliidile.

7
Pange homaar pannile. Veenduge, et homaar on liiga külm, et seda üldse liigutada, et tagada selle koomalaadne olek. Seejärel kastke külmutatud homaar vette ja seadke põleti madalale kuumusele.

8
Lase vesi aeglaselt keema. Paari minuti pärast keerake kuumust veidi kõrgemale. Jätkake kuumuse tõstmist väikestes kogustes, kuni vesi keeb. See ei tohiks kesta kauem kui umbes 10 minutit. Homaar sureb enne vee keema laskmist. Ärge pange pannile kaant peale. See paneb vee kiiremini keema, samas kui eesmärk on hoida seda protsessi mõnevõrra järkjärgulisena.

9
Hankige CrustaStuni masin. CrustaStun on uuem leiutis, mis loodi karpide tapmiseks kiiresti, humaanselt ja ilma liigset segadust tekitamata. See masin töötab elektriga ja seda on saadaval nii tööstusliku suurusega (restoranide jaoks) kui ka väikese kohvri suuruses lauamudelites.

10
Täitke CrustaStun soolase veega ja pange homaar sisse. CrustaStunil on paak, mille peate enne masina kasutamist soolase veega täitma. Kui olete seda teinud, tõstke homaari seljast, kus ta saba puutub kokku tema kehaga, ja asetage see Crustastuni kandikule. Enne selle käsitlemist veenduge, et homaari küünised oleksid kummipaeladega suletuna.

11
Vajutage uimastamise nuppu. Sulgege kaas ja vajutage lihtsalt uimastamise nuppu ning homaar saab šoki. See kaotab homaari poole sekundi jooksul teadvuse ja sureb kümne jooksul.

12
Eemaldage homaar CrustaStunist. Pärast uimastamisnupu vajutamist avage kaas ja võtke homaar aluselt ära. Ärge muretsege šoki pärast; elektrivool mõjutab ainult masina sisemust ja on võimalik ainult siis, kui kaas on suletud ja nuppu vajutatud.