Kuidas homaari keeta

Keetmine on homaari kõige populaarsem ja lihtsam valmistamise viis. Kuigi see sai alguse vaese mehe toiduna 19. sajandi alguses, on avalik arvamus aastate jooksul muutunud ja nüüd on homaar hinnatud roog kogu maailmas, eriti Ameerika kirdeosas.

1
Ostke oma kohalikust toidupoest 4 elusat homaari. Küsige töötajatelt, kust homaar on pärit, kui pood on allikale väga lähedal, tõenäoliselt on homaar pisut värskem. Vastasel juhul pole asukoht suur asi. Mähi need niiske (kuid mitte märja) ajalehe sisse. Säilitage neid 1 külmutatud geelipakendiga konteineris või kotis. Asetage need külmiku alumisele riiulile, et vältida ristsaastumist maksimaalselt 36–48 tunniks. Küünised peavad olema puhtad ja kriimustusteta. Jätke kummipaelad nende küünistele, kuni need vette kastate. Nende küünised on tugevad ja võivad põhjustada Pidage meeles: mida kaugemal on allikad nende turust, seda väiksem on vahemaa mõju kvaliteedile.

2
Täitke 6 galloni (23  l) mahutisse 4–5 galloni (15–19 l) vett. See peaks mahutama umbes 6–8 naela (2,7–3,6 kg) homaari. Rusikareeglina on parem, kui vett on liiga palju, kui et potti liiga palju homaariga üle kuhjata.

3
Lisage 12 supilusikatäit soola 1 galloni (3,8 l) vee kohta. Sool tõstab vee keemistemperatuuri. See tähendab, et teie vesi keeb ühtlasemalt kui ilma soolata, mis sobib ideaalselt keetmiseks. Parimate tulemuste saamiseks kasutage meresoola.

4
Lisa vette 1 oks tüümiani, 2 loorberilehte ja 1 sidruni mahl. Lõika sidrun pooleks ja pigista mahl kaussi. Sidrunimahla saate osta ka poest, kus keskmise suurusega sidrun on umbes 1–4 tassi (59 ml) sidrunimahla. Seejärel valage mahl potti koos teiste koostisosadega. See samm on ideaalne, kui eelistate puljongit (köögiviljatükkide ja veega keedetud liha) soolveele (kõrge kontsentratsiooniga soolases vees keedetud liha). sööge oma homaari sulavõiga, võite selle sammu vahele jätta.

5
Kuumuta vesi täielikult keemiseni. Veerev keetmine on siis, kui vesi ei lakka keema, kui vett segate. Asetage pott elemendile ja seadke see võimalikult kõrgele kuumusele. Kui märkate pidevat mullitamist, võite alustada homaaride lisamist. Hoidke alati veerevat keetmist, et vesi keeb isegi pärast homaari potti panemist, vähendades hetkeks vee temperatuuri.

6
Hoidke homaari sabast tangidega ja pange need vette. Kastke need õrnalt ükshaaval vette, asetades need alati pea ees. Kastke need nii kiiresti kui võimalik, kuid ärge pritsige vett. Seejärel kinnitage kaas poti külge ja lülitage taimer sisse. Enne homaari keevasse vette kastmist eemaldage kummipaelad. Haarake seda tehes homaari seljaosast (ülemisest kõvast kestast). Kastke homaarid kiiresti üksteise järel vee alla, et tagada neile kõigile võrdne küpsetusaeg.

7
Keeda 8 minutit iga 1 naela (0,45  kg) homaari kohta. Näiteks 4 elusa 0,68 kg kaaluva homaari puhul jätke homaarid potti 43–48 minutiks. Erinevate kaalude puhul järgige ülaltoodud keetmisjuhiseid. Hoidke kaas tihedalt poti küljes kinni, ilma et tihendis oleks avasid. Segage homaare ettevaatlikult tangidega pärast ettenähtud küpsetusaega.

8
Kontrollige, kas homaarid on pärast ettenähtud küpsetusaega küpsed. Peaksite märkama, et kestad muutuvad erkpunaseks (keetmata homaar on söevärvi). Kontrollimaks, kas need on seest korralikult läbi küpsenud, lõigake kääridega lahti see piirkond, kus ümbris jõuab sabani. Kui see on korralikult küpsetatud, on liha läbipaistmatu ja tugev. Tõmmake antenni, kui homaar on täielikult küpsenud, tuleb see kergesti lahti. Kui märkate lahtist ja poolläbipaistvat liha, pole homaar küpsenud. Keeda seda veel 3–5 minutit ja seejärel kontrolli uuesti. Jätkake seda protsessi, kuni homaar on täielikult keedetud.

9
Nõruta oma homaarid kurnis. Tõmmake homaarid tangide abil veest välja ja asetage need puhtale tööpinnale allapoole jäävasse kurni. Esialgsest veest vabanemiseks raputage seda õrnalt vasakule ja paremale. Asetage kurn alla paberrätik, et äravoolu kinni hoida.

10
Eemaldage iga homaari küünise otsad. Kasutage kääre või kööginuga ja ärge lõigake ennast, suunates tööriista terava serva endast eemale. Otsade lõikamine väldib teie homaaride vettimist ja parandab nõrutusprotsessi. Võtke homaarist tugevasti kinni ja lõigake saba noaga pikisuunas pooleks. See parandab ka äravoolu.

11
Sulata 2–3 tassi (160 ml) sulatatud võid pliidiplaadil raskes kastrulis. Hoidke võid silma peal ja oodake, kuni see hakkab sulama. Kui see on umbes ¾ sulanud, segage seda puulusikaga, kuni see on täielikult sulanud. Enamiku võipulkade maht on umbes 1,5 tassi (120 ml). Võid lõigata ka väikesteks 2,5 cm suurusteks tükkideks. ja sulatage need mikrolaineahjus keskmise või madala võimsusega või sulatage. Kontrollige seda iga 10–15 sekundi järel, kuni see on peaaegu sulanud. Nüüd eemaldage see ja segage sulamisprotsessi lõpuleviimiseks.

12
Serveeri oma homaari valitud külgedega. Vala oma sulavõi homaarile ja naudi seda oma valitud külgedega. Levinud valikud on sidruniviilud, maisitõlvikud, värsked rohelised oad ja spargel. Kasutage homaarikoorte läbimiseks ja lihani jõudmiseks homaarikreekerit. Võite kasutada ka käsi koos homaarikahvliga, et kaevata väiksematesse pragudesse. Hoidke homaari külmkapis maksimaalselt 3–4 päeva. Sügavkülmas säilib homaar 2–3 kuud. Pärast külmutatud homaari sulatamist võite seda enne küpsetamist veel 3–4 päeva külmkapis hoida. Kui homaar on toatemperatuuril kauem kui 2 tundi, tuleb see ära visata. Halva homaari tunnusteks on limane tekstuur ja hapu lõhn. Ärge maitske homaari enne, kui olete neid märke otsinud.