Kuidas süüa Pho

Pho on traditsiooniline Vietnami nuudel, mida serveeritakse puljongis. Kuid ärge laske õigekirjal end petta, selle keerulise hääldamise termini “o” kõlab rohkem nagu “uh” sõnas “huh”. Kui teil pole selle populaarse Aasia köögiga kogemusi, ei pruugi te olla kindel, kuidas seda süüa teha. On traditsioonilisi viise pho söömiseks, õigeid viise pho söömiseks läänelike kommetega ja viise, kuidas saate söömise ajal Vietnami kombeid paremini austada.

1
Viige end kurssi pho söögiriistadega. Traditsioonilistes olukordades antakse teile pho söömiseks lusikas ja paar söögipulkasid. Tavaliselt hoitakse lusikat vasaku käega ja söögipulkasid parema käega, kuigi vasakukäelise käega võib see olla ka vastupidine. Lisaks peaks teil olema väike kastmenõu ja söögipulkade hoidik. Vastupidiselt korralikele läänelikele kommetele on Vietnami eineid süües, näiteks pho, oma käed lauale jätta. Nii saate tõsta kaussi suu juurde, et viimsegi tükki kätte saada. Puidust söögipulgad võivad mõnikord tükkideks puruneda. Juhuslikes olukordades võtke iga söögipulk ja hõõruge neid kokku, et eemaldada killud või purud. Kuid ametlikes olukordades võib seda tava tõlgendada ebaviisakana. Hoiduge ühe või mõlema söögipulkade vertikaalselt oma toidu sisse torkamisest või söögipulkade jätmisest toidu sisse, kui te ei söö. Seda peetakse ebaviisakaks.

2
Proovige ja maitsestage oma puljongit. Kui teie pho lauale jõuab, soovite esimese asjana puljongit proovida. Kui leiate, et puljong vajab veidi rohkem maitset, võite sellele lisada kalakastet, tavalist pho-maitseainet. Pho-puljongile lisatakse veel kaks levinud maitseainet, sealhulgas must pipar ja laimimahl. Väga sageli pressitakse puljongisse terve laimiviil.

3
Soovi korral lisage ürte ja idusid. Oma pho-le lisatavate ubade kogus sõltub teie eelistustest, kuid enamikul juhtudel piisab umbes peotäiest. Kui teie pho-d serveeritakse Tai basiilikuga, eemaldage lehed ja lisage puljongile 10–12. Pärast ubade lisamist kastke need lusikaga koos haruldaste veiselihatükkidega vette. Mõned restoranid või majapidamised võivad pho-d serveerida saega. ürt. Kui soovite seda oma pho-le lisada, rebige ja lisage 2–3 tükki umbes tolli pikkusteks tükkideks. Kui teile meeldib oma toit vürtsikalt, annab 3 või 4 viilu serrano tšillit teie phole tugevalt hõõguda. . Need, kes on tundlikud vürtsika toidu suhtes, peaksid kasutama vähem viile või üldse mitte.

4
Sega oma dipikaste. Võtke oma väike kastmenõu ja lisage sellele dipikastme valmistamiseks hoisin kaste ja sriracha tšilli. Tavaliselt kasutatakse hoisin-kastet ja sriracha tšillit võrdsetes osades, kuid kui olete vürtsikate asjade suhtes tundlik, võib parem olla vähem srirachat. Dipikastme saate proovida, torgates söögipulkade otsa ja maitstes kastet söögipulkadel. Kui leiate, et see on liiga vürtsikas või mitte piisavalt vürtsikas, võite lisada rohkem hoisin-kastet või srirachat.

5
Söö oma pho. Võtke söögipulgad ja lusikas, et segada kõik pho koostisained ühtlaselt. Nuudleid, köögivilju ja/või liha süües koguge koostisosade kombinatsioonid söögipulkadega kokku ja kastke need kastmesse. Kühveldage hammustuste vahepeal lusikaga puljongit ja lonksage seda, kuni pho on valmis. Võib olla raske lusika ja söögipulkadega viimaseid pho tükke süüa. Sellises olukorras asetage lusikas selle hoidjale, viige kauss vaba käega suhu ja suunake jäägid söögipulkadega suhu.

6
Kasutage oma pho jaoks supilusikat ja kahvlit. Läänepärases kohas on supilusikas kõige suurem. Mõnes restoranis võidakse supi serveerimisel tuua teile spetsiaalne supilusikas. Teie kahvlit kasutatakse pho-nuudlite kerimiseks ja muude koostisosade (nt liha või köögiviljade) valmistamiseks. Briti ja Ameerika söögikultuuris on tavaliselt kõige kaugem parem lusikas teie supilusikas. Mõnel juhul võite supilusikast paremalt leida mereandide/austrikahvli.

7
Laske fotol jahtuda. Lääne kultuuris peetakse ebaviisakaks supilaadsete roogade jahutamiseks puhumist. Osalege õhtusöögivestluses, oodates, kuni see jahtub. Phole puhumine võib muuta teid kannatamatuks või põhjustada suppi pritsimist endale, lauale või teistele. Saate viisakalt kontrollida oma pho temperatuuri, segades puljongit lusikaga ja hoides seda huultel. Kui lusikas on ebamugavalt kuum, vajab teie pho tõenäoliselt rohkem aega jahtumiseks.

8
Suunake supp kausi tagaosa poole. Kui sööte pho-d õigete läänelike kommetega, peaksite asetama lusika kausi tagaosa poole nii, et lusika esiosa oleks teist eemal. See vähendab tõenäosust, et söömise ajal endale pho tilgutatakse. Kuigi see võib alguses tunduda ebaloomulik, tuleks puljongit juua lusika küljelt rüübates, mitte terve lusikaga suhu pista.

9
Proovige oma pho-d ja lisage ürte ja vürtse. Nüüd, kui pho on jahtunud, võtke lusikas ja maitske puljongit. Lisa lusikatäis oabõrseid ja suru lusikaga need ja küpsetatud liha kausi põhja. Lisage oma pho-le serveerimisriistadega ürte ja vürtse. Üldiselt peetakse läänelike kombetega söömisel ebaviisakaks ürte, vürtse ja muid maitseaineid paljakäsi käsitseda.

10
Sega dipikaste. Nagu tavaliselt pho söömisel, võtke väike roog või alustass ja segage võrdsetes osades hoisin kastet ja sriracha tšillit. Kui teile ei meeldi vürtsikas toit, võiksite sriracha tšillit veidi süüa või selle täielikult välja jätta. Kastme vürtsikuse kontrollimiseks kastke kastme otsa kastmesse ja maitske seda.

11
Söö oma pho. Võtke kahvel paremasse kätte ja keerutage seda läbi pho-nuudlite, et kahvli piide vahele jääda. Hoidke lusikat vasakus käes ja kastke see puljongisse. Seejärel: asetage kahvli ots lusika kaussi ja keerake kahvlit, et nuudlid kokku koguda. Kühveldage liha ja/või köögiviljad kahvli otsa, seejärel kastke nuudlid ja köögiviljad kastmesse. Hoidke kahvlit kastmenõude kohal, kuni see enam kastme tilkumise lõpetab, või asetage lusikas tihedalt kahvli alla, et tilkunud kaste kinni püüda, ja sööge seejärel pho-d. Kui pho tase hakkab lõppema, kallutage kaussi veidi tahapoole, et koguda sinna jäänused. Seejärel kasutage söögi lõpetamiseks lusikat.

12
Enne söömist oodake, kuni peremees sööb. Eriti traditsiooniliste Vietnami sõprade või perega einestades peaksite ootama, kuni esimesena sööb kas perepea või vanim liige. Kui kahtlete, oodake söömisega, kuni näete seda tegemas ka üht oma täiskasvanud vietnamlasest söögikaaslast. Olenevalt olukorrast võib teie Vietnami õhtusöök alata väikese annetamisega budistlikul perealtaril või mitte.

13
Isikupärastage oma toitu kõhklemata. Erinevalt mõnest muust köögist, eeldatakse, et Vietnami toit, sealhulgas pho, kohandatakse teie maitse järgi. Isegi spetsiaalseid kastmeid, mis on eelnevalt valmistatud, võib valada väikestesse kastmevormidesse ja muuta maitseainetega, kuni see sobib teie eelistustega.

14
Vältige ebaviisakaid žeste. Pho söömise ajal liigutate loomulikult einestades ja õhtusöögikaaslastega vesteldes. Vältige kellelegi nimetis- või keskmise sõrmega osutamist, kellegi õla puudutamist ega seljale patsutamist, sest kõike seda peetakse ebaviisakaks. Vietnami kultuuris on oluline ka jalgade asetus ja kasutamine. Ärge osutage jalgadega ega asetage jalgu lauale. Liigne žestide kasutamine võib traditsioonilise vietnami jaoks tunduda ebaviisakas, eriti naiste puhul.

15
Harjuge vähema silmakontaktiga. Vietnami kultuuris on tavaline, et kui keegi tunneb end sotsiaalselt ebakindlalt või madalama staatusega, teeb ta sageli kummarduse ja väldib silmsidet. See võib teile tunduda lugupidamatu, kuid tegelikult on see märk austusest. Eriarvamuste või kriitika väljendamist, eriti valjult või avalikult, võib pidada lugupidamatuks. Teie kommentaarid või soovitused võivad kõige paremini toimida, kui need salvestatakse privaatsemaks ajaks.

16
Austage Vietnami vanuse ja soo tavasid. Kuigi see võib teie kodukultuurist erineda, kipuvad vietnamlased üles näitama lugupidamist, istudes ja teenindades kõige silmapaistvamalt vanemaid, seejärel täiskasvanuid meessoost inimesi, seejärel teisi pereliikmeid, nagu noori mehi, naisi ja lapsi.