Kuidas süüa Pani Puri

Pani puri on kõrgelt, kuid samas tabavalt tähistatud India delikatess. Isegi väikelapsed Indias teavad, kuidas “India tänavatoidu kuningannat” õgida. Kuid kui külastate Indiat ja soovite seda suussulavat rooga proovida, siis soovite teada, kuidas seda süüa nagu desi.

1
Tundke roa koostises olevaid toiduaineid:Puri: ümmargused, õõnsad, krõbedad ampsusuurused pallid Masala: kartuli-/kikerhernepüree või poolpudru täidis, vürtsigaPani: valik magusat tšatnit, hapu, soolane või vürtsikas vesi

2
Valmistage puri. Võtke puri oma mittedomineerivasse käesse ja torkake pöidla või lusikaga sellesse auk.

3
Lisa täidis. Võtke lusikasse või domineerivasse käsi täidist ja pange see läbi augu puri sisse. Vajadusel saate kohandada masala vürtse ja tšillit.

4
Valige pani. Kasta täidetud puri panni kaussi või vala lusika või vahukulbiga paani sisse. Võite kasutada rohkem kui ühte tüüpi pani. Levinud valik on kasutada magusat chutneyt koos teist tüüpi paniga.

5
Söö see kohe ära. Võtke see kõik ühe ampsuga. Ärge laske sellel märjaks saada, vastasel juhul läheb pall katki. Korrake sama rohkemate puridega.

6
Lõpetage söömine. Traditsiooniliselt lõpetatakse pani puri eine sukhaga. Sukha valmistamiseks valmista kõige krõbedaim auguga puri ja täida see masalaga. Pani lisamise asemel lisage sellele veel vürtse väikese laimipigistusega ning kaunistage peeneks hakitud koriandri ja bhujiya puistega (kohalik suupiste). Söö see kohe ära.

7
Otsige tänavamüüjat. Populaarsem viis pani puri söömiseks on see, kui keegi teid teenindab, eriti tänavaäärsed väikeste müügiputkade omanikud.

8
Küsi hinda ja tingi natuke. (See on traditsiooniline). Pidage meeles, et hinnad on erinevates kohtades erinevad ja läbirääkimised ei anna alati tulemusi.

9
Võtke oma kauss vastu. Teile antakse väike kauss, mis on valmistatud plastikust või paberist või kuivatatud lehtedest.

10
Vali masala, kui on variante. Võimalik, et saate valida kartuli ja kikerherneste vahel. Saate valida mõlemad, kui müügiboksi omanik on sellele avatud.

11
Võtke üks suutäis ja paluge kioskipidajal masalat teie maitse järgi kohandada. Tavaliselt palutakse kohandada soola ja tšillit.

12
Valige pani. Üldjuhul saab valida tamarindivee või piparmündivee või köömne-laimivee vahel.

13
Küsige müüjalt magusat chutney’t, kui teile meeldib, et teie pani puri on magusam.

14
Oodake oma rooga. Pärast kõige kokkupanemist teenindab ta teid teie kausis. Mõned kioskipidajad pakuvad teile peeneks hakitud või kuubikuteks lõigatud sibulat, mis antakse teile kaussi. Enne söömist võite igale purile lisada sibulat.

15
Võtke see pöidla ja nimetissõrmega üles. Toetage seda keskmise sõrmega ja sööge see ühe ampsuga.