Kuidas süüa Dinengdengi

Dinengdeng on Filipiinide roog, mis koosneb keedetud köögiviljadest ja praetud kalast. Parim osa selle roa valmistamisel on see, et puuduvad kindlad reeglid selle kohta, milliseid köögivilju saate sellesse panna. Enamik kokkasid lihtsalt kasutavad kõike, mida nad turult või oma aias leiavad. See tähendab, et saate seda rooga nautida igal ajal aasta jooksul, kasutades seda, mis on hooajal.

1
Hõõruge 2–3 keskmise suurusega kalale soola. 2 või 3 keskmise suurusega kala (nt kuningkala või makrell) soolestikku, puhastage ja luudest eemaldage. Hõõruge igale kalatükile 1 supilusikatäis (14,8 ml) (17 g) soola. Võite kasutada ka suuremaid kalu, näiteks tilapiat. Nende jaoks on vaja ainult 1 või 2 tükki.

2
Kuumutage pannil 1–2 tassi (120 ml) õli. Valage pannile 1–2 tassi (120 mL) soovitud toiduõli. Lülitage pliit keskmisele kõrgele kuumusele ja oodake, kuni õli kuumeneb. Saate teada, et see on valmis, kui see hakkab moodustama mulle.Erinevat tüüpi õlid kuumenevad erineva kiirusega, seega pöörake pannile suurt tähelepanu ja ärge eemalduge pliidi juurest. Heade õlivalikute hulka kuuluvad: raps, ekstra- kerge oliiviõli, viinamarjaseemned, maapähklid, safloor, sojaoad ja päevalill.

3
Prae kala õlis 3–4 minutit või kuni see muutub kuldpruuniks. Kui kaua see aega võtab, sõltub sellest, millist tüüpi kala te praadite ja kui paks see on. Mida paksemad on kalad, seda kauem kulub nende kuldpruuniks saamiseks. Siiski eeldatakse, et see võtab umbes 3–4 minutit. Laske kala õlisse spaatliga. Nii ei põhjusta te õli pritsimist.

4
Keera kala ümber ja prae teiselt poolt veel 3–4 minutit. Libistage spaatliga iga kala alla, seejärel keerake need ümber. Jätkake kala küpsetamist, kuni need muutuvad kuldpruuniks. Selleks peaks kuluma veel 3–4 minutit.

5
Tõsta kala taldrikule kõrvale. Tõsta kala pannilt ja taldrikule spaatliga. Samuti võite need asetada küpsetusplaadile ja panna sooja ahju; see hoiab praetud osa ülejäänud supi valmistamise ajal soojas.

6
Keeda laborongi vees 7–10 minutit. Täitke pott 4 tassi (950 mL) veega ja laske keskmisel kuumusel keema tõusta. Lisage 2 tassi (262 g) julienned laboringi ja laske neil 7–10 minutit küpseda või kuni need muutuvad pehmeks. Võite kasutada ka muid köögivilju, näiteks bataati või lima ube. Kui kasutad bataati, siis koori need ja lõika esmalt väiksemateks tükkideks. See aitab neil kiiremini süüa teha. Võite proovida asendada konserveeritud bambusevõrseid. Lõika need esmalt tikutopsideks, seejärel keeda, kuni need muutuvad pehmeks.

7
Nõruta labong ja tõsta kõrvale. Valage labong läbi sõela, kui see on valmis. Tühjendage keeduvesi, seejärel asetage labong taldrikule või kaussi kõrvale.

8
Asetage sibul 5 tassi (1200 ml) keevasse vette. Täitke pott 5 tassi (1200 ml) veega ja laske keskmisel kuumusel keema tõusta. Koorige väike sibul, seejärel lõigake see neljandikku. Valage sibulatükid vette. Ärge käivitage sibula küpsetamise taimerit; jätkake bagoongi valmistamisega kohe, kui vesi hakkab keema. Siin saate kasutada ka muid köögivilju, nagu okra, mõru melon ja moringa kaunad. Neid ei pea nii kaua küpsetama kui labori, kartulit või ube.

9
Lahjendage bagoong 1–2 tassi (120 ml) keeva veega. Mõõda kaussi või väikesesse potti 1–2 tassi (120 mL) bagoongi. Valage sellesse 1–2 tassi (120 mL) keevat vett, seejärel segage segu. Ärge kasutage tavalist kalakastet. See pole sama asi. Bagoong on valmistatud kalast või krillist ja sellel on teralisem tekstuur.

10
Kurna bagoong ja visake kala- või krillitükid ära. Hoidke kausi kohal peent sõela. Kalla lahjendatud bagoong läbi sõela ja kaussi. Kraapige lusika või kummilabidaga sõela mõlemat poolt, et viimnegi paberimass välja tuleks. Visake sõelale jäänud kala või krillitükid ära.

11
Sega bagoong sibulat sisaldavasse potti. Kalla lahjendatud ja kurnatud bagoong keevat sibulat sisaldavasse potti. Sega segu supi sisse, kuni see lahustub. Vajadusel kraapige kauss kummilabidaga puhtaks.

12
Asetage labong potti ja keetke suppi 3–5 minutit. Lülitage pliidi kuumus kõigepealt madalale või keskmisele madalale. Kui vesi hakkab podisema, lisa potti tagasi varem kõrvale pandud nõrutatud labor. Laske sellel 3–5 minutit küpseda.

13
Libistage praetud kala potti, kui soovite selle pehmeks muuta. Kui eelistate kalale krõbedamat tekstuuri, jätke see samm vahele ja jätke see välja. Lisate selle viimasena. Ärge segage kala, kui lisate selle, muidu puruneb see tükkideks.

14
Lase supil 3–5 minutit podiseda. See võimaldab köögiviljadel küpsetamise lõpetada. Kui lisasite kala, muudab see kala veelgi pehmemaks.

15
Lisa salujoti lehed ja keeda suppi 2–4 minutit. Tõmmake saluyot’i kimbu lehti maha, kuni teil on 4 tassi (120 g) täitmiseks piisavalt. Visake lehed potti ja laske neil küpseda, kuni need närbuvad (umbes 2–4 minutit). Võite lisada ka pehmeid köögivilju, nagu alakoniõied ja džuudilehed. Küpseta lehti piisavalt kaua, et need närtsiksid.

16
Maitsesta supp soola ja pipraga ning serveeri. Kui te kala varem ei lisanud, valage supp esmalt kaussidesse ja seejärel pange peale praekala. Kui jätate kala viimaseks, säilitate selle krõbeda tekstuuri. Katke kõik ülejäägid ja hoidke neid külmikus kuni 3 või 4 päeva.