Kuidas supipelmeene süüa

Supipelmeenid (nimetatakse ka xiaolongbaoks või aurutatud pelmeenid) on maitsev lõuna- või õhtusöök. Köögiviljade või lihaga täidetud taignapadjad täidetakse puljongiga ja aurutatakse ning serveeritakse kuumalt bambuskorvis. Kuid te ei tohiks hammustada otse supipelmeeni. Peate esmalt laskma pelmeenidel jahtuda. Pärast pelmeeni korvist lusikasse viimist võiksite selle läbi torgata, et aur ja puljong välja pääseksid. Seejärel saate puljongit ja pelmeeni nautida tumeda äädika puudutusega või ilma.

1
Eemalda pelmeenikorvilt kate, et pelmeenid jahtuda. Oluline on lasta pelmeenidel jahtuda, sest nende sisse pumbatud kuum supp võib kergesti suud või keelt kõrvetada. Kui server on pelmeenide korvi lauale toonud, eemaldage kätega õrnalt korvi kaas. Pidage meeles, et aur võib korvist kiiresti väljuda, seega olge korvi kaane eemaldamisel ettevaatlik. Pelmeenikorvi kaane eemaldamiseks võite kasutada ka söögipulkasid. Kui olete mures, et korvist väljuv aur võib teid põletada, küsige server kaane eemaldamiseks.

2
Laske pelmeenidel 60 sekundit katmata seista. Kui lased pelmeenidel jahtuda, hakkab pelmeenide nahk tarretuma. See lühike jahutusprotsess aitab ka pelmeeninahka karmistada. See muudab pelmeen korvist lusikani kuludes vastupidavamaks.Supipelmeenide kestad on väga haprad, mistõttu on jahutusprotsess eduka pelmeenide söömise jaoks ülioluline.Ärge laske pelmeenidel liiga kaua jahtuda, kuna see võib muuda pelmeeninahk kõvaks.

3
Valage oma supilusikale 1–4 teelusikatäit (1,2 ml) äädikat. Supipelmeene serveeritakse tavaliselt suure supilusika ja tumeda äädika küljega. Hoidke supilusikat oma mittedomineeriva käega, mis on käsi, mida te tavaliselt kirjutamiseks ega söömiseks ei kasuta. Asetage lusikas äädikanõusse ja kühveldage ettevaatlikult supilusikasse umbes 1–4 teelusikatäit (1,2 ml). Äädikas lisab pelmeenile maitset, kui seda tarbite. Kui soovite pigem puljongi maitseid nautida iseseisvalt võite äädika lisamise supilusikale vahele jätta.

4
Kasta söögipulgad äädika sisse, et need pelmeeni külge ei jääks. Supipelmeenid võivad mõnikord jääda pelmeenikorvi põhja, teiste pelmeenide külgede või söögipulkade külge. Söögipulga äädika sisse kastmine aitab vältida riistade kleepumist habraste pelmeenide külge, takistades soovimatu torke või augu tekkimist. Pulgad saab kasta äädikaga täidetud supilusikasse. Söögipulgad saab ka otse nõusse kasta. äädikas.

5
Korja pelmeen söögipulkadega ja tõsta lusikale. Kasutage söögipulkasid, et haarata pelmeeni ülaosast, haarates sellest otse rõngakujulise sõlme all. Taignanahast rõngas ehk pelmeenisõlm asub otse klimbi ülaosasse viivate kurrude kohal. Viige pelmeen õrnalt supilusikale. Kasutage pisut hooba, et pelmeen õrnalt igast küljest korvist välja tõmmata. Pelmeeni eemaldamisel näete selgelt veepiiri, kus supp lõpeb, kui supp keskosast kõrgemal. pelmeen.

6
Torka pelmeeni söögipulgaga auk, et aur aeglaselt välja eralduks. Kui soovite pelmeenist aeglaselt ja rahulikult auru välja pääseda või kui teid ei huvita otse pelmeeni sisse hammustada, valige söögipulga meetod. Torka pelmeeni küljele õrnalt auk. Laske aurul väljuda, kui puljong täidab teie lusikaga.

7
Võtke hammustada pelmeeni küljelt, et puljong saaks teie lusikaga täidetud. Kui teile sobib kuuma pelmeeni hammustamine, proovige söögipulgaga torkimise asemel pelmeeni küljelt väike hammustada. Lase supipuljongil pelmeenist läbi pisikese augu nõrguda, täites oma supilusikaga.

8
Kui teil on väike lusikas, hammustage pelmeeni pealt ära. Kui peenemate einestamiskogemuste puhul serveeritakse suure puljongi rüüpamiseks mõeldud lusika kõrvale supipelmeene, siis lihtsamates asutustes pakutakse sööjatele vaid väikseid lusikaid. Kui teil on väike lusikas, hammustage pelmeenil pealmine osa, laske sellel mõni minut jahtuda ja imege seejärel mahl otse pelmeenist.

9
Lase pelmeenil lusikas 15–60 sekundit jahtuda. Supiklimp võib olla väga kuum ja on oluline, et laseksite sellel pärast auru väljapääsu laskmist jahtuda. Ehkki võite taluda kuuma pelmeeni, mis on jahtunud vaid mõneks sekundiks, võiksite oodata ka minuti või kauem, et olla kindel, et te ei kõrveta kuuma puljongi peale suud ega keelt.

10
Nirista lusikalt puljong. Pärast pelmeeni läbitorkamist laske puljongil ja varrel välja voolata ning laske pelmeenil hetkeks jahtuda ning nautige puljongit. Saate selle kiiresti närida. Võite seda ka aeglaselt rüübata. Lase puljongil end tarbides soojendada. Supilusikale võid lisada ka veidi äädikat, et lisada puljongile maitset.

11
Sööge supipelmeen. Köögivilja- või lihatäidisega pelmeeni saad süüa ühe suure suutäiega. Pelmeenist võid võtta ka mitu väiksemat ampsu. Kui arvate, et pelmeen on söömiseks liiga kuum, puhuge sellele peale või laske sellel mõni minut jahtuda.Kallake pelmeeni peale veidi äädikat, et see imbuks köögivilja- või lihatäidisesse.