Kuidas pelmeene keeta

Olenemata sellest, kas teete pelmeenid värskelt või külmutate, saate need kiiresti keeta. Toores pelmeene keedetakse sageli vees, kuid lõunapoolseid pelmeene võib lisamaitse saamiseks hautada kas puljongis või puljongis. Hiina pelmeene võib ka korraks pannil keeta, et neist saaks potikleepsud. Kui pelmeenid tunduvad pehmed ja läbipaistvad, on need valmis nautimiseks niisama või dipikastmega.

1
Valmistage tainas pelmeenide jaoks, kui te pole seda juba teinud. Põhitaigna saab valmistada, segades puulusikaga suures kausis jahu, vett ja soola. Sõtku tainas ja lase umbes 2 tundi seista. Kui see on valmis, lõigake see väikesteks tükkideks. Võite tainapallid otse vette visata või lahti rullida, et muuta need Hiina pelmeenide ümbristeks. Võimalik, et saate osta ka värskeid keetmata pelmeene. Küsige kohalikest restoranidest, kus pakutakse värskeid pelmeene.

2
Täida ja voldi ümbrised. Hiina pelmeenid on sageli täidetud liha ja köögiviljade segudega. Näiteks valmistage sealihast ja kapsast täidis, kasutades jahvatatud sealiha, napakapsast, sojakastet ning ürte ja vürtse. Asetage väike kogus täidist ümbrise keskele, seejärel keerake ümbris enda peale. Täidise kohandamiseks lisage erinevaid koostisosi. Näiteks võite täidise valmistada sealihast ja kapsast või köögiviljadest.

3
Külmutage pelmeenid, kui te neid kohe ei küpseta. Vältige pelmeenide jätmist toatemperatuurile kauemaks kui 30 minutiks. Nende säilitamiseks asetage küpsetusplaadile tükk küpsetuspaberit. Puista paber üle jahu või maisitärklisega, laota pelmeenid paberile ühe kihina, seejärel pane plaat 30 minutiks ahju. Kui pelmeenid on külmunud, viige need õhukindlatesse anumatesse või sügavkülmakottidesse. Külmutamine on eriti oluline täidetud pelmeenide puhul. Tainas imab täidisest niiskust ja laguneb küpsetamisel.

4
Aja pott vesi kõrgel kuumusel keema. Täitke suur pott umbes â…” täis külma veega ja asetage see pliidile. Keemisaja kiirendamiseks katke pott esmalt kaanega. Oodake, kuni vesi hakkab kiiresti mullitama.

5
Sega väike partii pelmeene vette. Küpseta igal ajal väike arv pelmeene. Keskmise suurusega potti saate lisada umbes 8 pelmeeni. Pelmeenid peaksid moodustama ühe kihi panni põhjas. Segage need sisse, et need kokku ei jääks. Külmutatud omatehtud pelmeene ei pea sulatama. Kui ostate konserveeritud pelmeene, näiteks supermarketi sügavkülma vahekäigust, võite tavaliselt lasta neil umbes 15 minutit sulada, kui keedate vee juurde või valmistate dipikastme. Kui teil on eriti suur pott või väikesed pelmeenid, võite oskama pelmeene suuremate partiidena küpsetada.

6
Oodake 3–4 minutit, kuni pelmeenid ujuvad. Pelmeenid kerkivad mõne minuti pärast pinnale. Hoidke poti lähedal, et vältida nende üleküpsetamist. Kontrollige, kas pelmeenid näevad läbi küpsed, ja eemaldage kõik, mis on lagunenud.

7
Keeda pelmeene 6 minutit, kuni need näevad läbipaistvad. Pärast pelmeenide pinnale kerkimist jäta need veidi kauemaks potti seisma. Pelmeeni sisemine osa, sealhulgas Hiina pelmeenide täidis, kipub küpsema aeglasemalt kui välimine osa. Kui pelmeenid on ühtlaselt küpsenud, peaksid need paistma paisunud ja läbipaistvad. Samuti võite proovida pärast pelmeenide kerkimist potti lisada 1–2 tassi (120 ml) külma vett. Oodake, kuni vesi keeb ja pelmeenid jälle ujuvad. Korrake seda, kuni need on läbi küpsenud.

8
Tõsta pelmeenid kohe serveerimistaldrikule. Liiga palju vett on pelmeenidele kahjulik, nii et õngitsege need kohe lusikaga välja. Asetage need ühe kihina taldrikule või alusele. Vältige nende virnastamist, vastasel juhul võivad need vett imada ja laiali kukkuda. Vee tühjendamiseks võite ka poti sisu valada kurnasse.

9
Ülejäänud pelmeene säilita õhukindlas anumas külmkapis. Pange pelmeenid suletud plastnõusse. Keedetud pelmeenid säilivad sel viisil umbes 4 päeva. Sügavkülmas säilivad need kuni 3 kuud ning pikemal hoidmisel võivad need muutuda läbimärjaks ja maitsetuks. Toores omatehtud pelmeenid tuleb panna suletavasse sügavkülmakotti. Pigista kotist nii palju õhku välja kui saad. Pelmeenid säilivad sügavkülmas vähemalt 2 nädalat, võib-olla paar kuud ja neid saab vajaduse korral kiiresti küpsetada.

10
Sega tainas, kui teed värskeid pelmeene. Sega kausis omavahel jahu, sooda, suhkur ja sool. Segage järk-järgult või, et tainas kokku läheks. Seejärel segage veidi piima, et see pehmeneks. Teine võimalus on osta valmis tainas või külmutatud pelmeenid. Sulatage esmalt külmutatud pelmeenid.

11
Keeda vesi või puljong pliidil kõrgel kuumusel. Vesi toimib hästi, kuid kaaluge pelmeenide maitse andmiseks mis tahes puljongit. Võite keeta ka suppi või hautist, näiteks porgandi, herneste ja kanaga. Saada vedelik kena ja mullitav.

12
Vala tainas keevasse vedelikku. Veenduge, et kõik pelmeenid oleksid ühesuurused, et need küpseksid sama kiirusega. Võid taigna lusikaga üles tõsta ja seejärel potti lükata. Jätkake seda seni, kuni kõik taignatükid on potti. Hoidke pelmeenid suhteliselt väikesed, umbes lusikasuurused. Suurtel pelmeenidel on kalduvus ebaühtlaselt küpseda, mis tähendab, et nendesse hammustades saate suutäie toorest tainast.

13
Kata kaanega ja hauta pelmeene keskmisel kuumusel 15 minutit. Keera pliidi kuumus madalamaks, et vedelik potti üle ei voolaks. Katke pott kaanega, et järelejäänud kuumus sisse tõmmata, ja seejärel seadke taimer. Kui pelmeenid on valmis, on need pehmed ja maitsvad.

14
Serveeri pelmeene vedelikus, milles need on keedetud. Klikkivaid pelmeene serveeritakse sageli sellisena, nagu need on. Vaja läheb vaid serveerimislusikat või kulpi. Kopeerige pelmeenid ja puljong välja ning valage need nautimiseks kaussi. Kui keetsite pelmeenid vees või puljongit ei soovi, võite pelmeenide eemaldamiseks kasutada lõhikuga lusikat.

15
Säilita pelmeene kuni 3 päeva külmkapis. Vala pelmeenid ja puljong suletavasse plastnõusse. Võimalusel eralda pelmeenid vedelikust, et need nii kiiresti läbi ei märjaks. Paremate tulemuste saamiseks tehke nii palju pelmeene, kui vajate, ja ärge püüdke neid säilitada. Puljong säilib külmkapis umbes 1 nädala ja sügavkülmas 3 kuud, seega on parem valmistada värskeid pelmeene. lisage need puljongile, kui soovite seda uuesti kasutada. Võite proovida pelmeene hoida sügavkülmas, kuid on tõenäoline, et need muutuvad pudruks ega maitse eriti hästi isegi vedelikust eraldatuna.

16
Kuumuta toiduõli nakkumatul pannil keskmisel kuumusel. Valage pannile umbes 1 supilusikatäis (15 mL) oliivi- või taimeõli. Kuumuta õli, kuni see hakkab läikima ja hakkab suitsema. Veenduge, et pann oleks nakkumatu või malm, et pelmeenid ei kleepuks ega rebeneks, kui neid hiljem teisaldate.

17
Asetage pottikleebised pannile. Pelmeene küpsetades hoia kokkupandud pool ülespoole. Paksem pool täidisega peaks jääma vastu panni. Kui te ei saa neid püsti, võite need ka pannile lamedalt asetada. Küpseta ainult umbes 8–12 pelmeeni korraga, hoides neid ühes kihis, nii et kõik pelmeenid oleksid õlis. Potikleebised on põhimõtteliselt samad, mis Hiina pelmeenid, välja arvatud see, et neid praetakse ja keedetakse pannil. Need võivad olla väiksemad ja õhemad kui potis keedetud pelmeenid. Korraga küpsetatavate kleebiste kogus sõltub teie panni ja pelmeenide suurusest.

18
Valage pannile 2 supilusikatäit (30 ml) vett. Lisage vesi, veendudes, et pliidi kuumus on seatud keskmisele tasemele. Pöörake segamislusika või mõne muu riistaga õli ja vesi, et pelmeenid selle sees katta. Vedeliku pisut keerutamine potis annab parema küpsemise, seega veenduge, et kõik pelmeenid oleksid kaetud.

19
Katke pann ja küpseta neid 3–4 minutit. Vesi aurustub, kui kleebised keevad. Kui see juhtub, avage pannid ja kontrollige, kas pottikleebised on läbi küpsenud. Need peaksid välja nägema läbipaistvad ning keskelt pehmed ja soojad. Potikleebiste põhjas peaks olema ka kuldpruun koorik. Kontrollimiseks võite neid tangidega tõsta. Kui seda ei juhtu, jätke pannilt kate maha ja küpseta, kuni need pruunid on.

20
Keeda potti kleebiseid vees 4 minutit, kui need pole valmis. Lisage pannile umbes 1–3 tassi (79 ml) vett. Kata pann uuesti kaanega ja lase pelmeenidel edasi keeda. Potikleebiste valmimise ajaks peaks suurem osa veest aurustuma. Kui vett jääb väheks, võite panni lahti võtta ja lasta veel aurustuda. Külmutatud pelmeenid võivad vajada lisaaega. Värskete pottikleebiste puhul peate võib-olla kasutama veidi rohkem vett, et need valmiksid ilma põlemata.

21
Serveeri pottipulgad koos dipikastmega. Võtke pelmeenid kohe pannilt välja, et nad ei saaks edasi keeda ega pruunistada. Kasutage lusikaga nende väljavõtmist ja asetage need taldrikule. Potikleebiseid süüakse sageli koos dipikastmega, näiteks tumeda äädika, sojakastme ja seesamiõli seguga. Parim aeg dipikastme valmistamiseks on vee keemiseni oodates. Kui teete värskeid pelmeene, võite seda teha ka taigna kerkimist oodates. Kohandage dipikastet erinevate koostisosadega, nagu riisiveiniäädikas ja talisibul.

22
Säilitage allesjäänud pottikleebised taassuletavas anumas külmkapis. Potikleebised säilivad külmkapis umbes 3 päeva. Hoidke neid kaetud, et need ei ima niiskust ega laguneks. Kuna neid saab küpsetada kiiresti ja väikeste partiidena, ei pruugi teil olla isegi võimalust neid hoiustada enne, kui need on otsas, kuid kaaluge toores pelmeenide säilitamist ja küpsetamist ainult seda, mida kavatsete süüa. Samuti säilivad need hästi sügavkülmas. . Asetage need pärgamendipaberile 30 minutiks külmutama, seejärel viige need uuesti suletavasse kotti. Need peaksid kestma umbes 3 kuud.