Kuidas suitsetajat kasutada

Suitsetaja küpsetab liha madalal kuumusel, kasutades taimset kütust ja suitsu, näiteks sütt või hakkepuitu. See annab lihale rikkaliku maitse ja muudab liha pehmeks 4–12 tunni jooksul pidevas kokkupuutes nõrga kuumuse ja tugeva suitsuga. Lugege lisateavet, et saada teada, kuidas liha küpsetamiseks suitsuahju kasutada.

1
Hankige oma suitsetaja. Elektri-, söe-, gaasi- ja vesisuitsetajad on populaarsed suitsetajad, mida kasutatakse kõigega alates tõmblustest kuni kalkunideni. Elektri- ja gaasisuitsetajad küpsetavad liha üldiselt veidi kiiremini kui muud tüüpi suitsetajad. Kui olete selle just ostnud, pange see kokku. Pöörake hoolikalt tähelepanu tulekambrile ja õhuavadele. Need on suitsetaja olulised osad, mis võivad purunemisel põhjustada tulekahju või hävida liha.

2
Enne kui hakkate seda küpsetama, kuivatage oma suitsetaja. Peate tulekambris tule tegema. Soojendage see temperatuur 400 kraadi Fahrenheiti (204 kraadi Celsiuse järgi) ja seejärel vähendage temperatuur 225 (107 kraadi Celsiuse järgi), et suitsetada mitu tundi. Eemaldate saasteained ja suitsuahjus on maitseainekiht.

3
Osta oma puiduhaket või süsi. Puiduhakke kasutatakse tavaliselt suitsuahjuga, et luua suitsumaitset, ja neid on erinevaid, nagu tamm, lepp, kirss, hikkoripuu ja õun. Veenduge, et teie valitud puit ei sisalda kemikaale. See kehtib ka söe suitsetamise kohta, kuna kemikaalide aurud lähevad otse teie lihale. Ise tegemise asemel on hea alustada eelnevalt leotatud laastudega.

4
Leidke oma suitsetaja õues asetamiseks turvaline koht, kus see ei tekita tulekahju ega ohtu tervisele. Soovite, et see oleks väljas, eemal tugevatest tuultest.

5
Leia oma suitsuliha jaoks kuivahõõrumise või marinaadi retsept. Segage see päev enne suitsetamise plaanimist.

6
Määrige oma lihale hõõru või marinaadiga.

7
Asetage liha plast- või klaasnõusse. Hoidke seda külmkapis üleöö või kuni 1 päev.

8
Täitke oma suitsetaja kütust. See võib olla süsi, propaani gaasipaak või lihtsalt elektripistik.

9
Sisestage puiduhake, kui te neid kasutate. Veenduge, et läheduses oleks rohkem suitsukambri varusid. Kui kasutate gaasisuitsetajat, võiksite asetada laastud fooliumpakendisse. Torka 6 või enam korda augud paki ülaossa. Asetage pakend kuumuse lähedale, nii et sellest tekiks suitsu. Kui kasutate vesisuitsetajat, võite lihale lisamaitse andmiseks vette panna värskeid ürte.

10
Alusta oma tuld. Peate tagama, et õhk pääseks ümber puidu või söe, nii et avage õhutusavad laialt. Seejärel laske sellel kuumeneda vähemalt 20–30 minutit. Kuigi teie tuli saavutab alguses kõrge temperatuuri 400 kraadini, soovite, et see jahtuks madalamale temperatuurile. 30 minuti pärast keerake õhutusavad peaaegu suletuks, et vältida tulekahju ja soodustada söe või puidu hõõgumist.

11
Seadke temperatuur vahemikku 180–275 kraadi Fahrenheiti (82–135 kraadi Celsiuse järgi). Temperatuuri tuleks reguleerida vastavalt suitsuahju tüübile, liha tüübile ja lihatükkide suurusele. Näiteks kala tuleks suitsutada madalamal kuumusel kui veiseliha. Suur sea abatükk võib kasutada kõrgemat kuumust kui väikesed veiselihatükid. Elektri- ja gaasisuitsetajad kipuvad küpsetama kuumemalt, seega keera kuumus madalamale.

12
Asetage liha restile või mitmele suitsutusrestile.

13
Kontrollige liha ainult 1–2 korda suitsetamise ajal. Nende asendamiseks peate kontrollima kütust ja hakkepuitu. Pidage meeles, et iga kord, kui avate suitsuahju, lasete kuumusel välja pääseda.

14
Suitsutage umbes 1–1,5 tundi iga naela (0,45 kg) liha kohta. Kui arvate, et teie suitsetaja küpsetab kuumemal temperatuuril, peaksite seadma eesmärgiks 1 tund naela kohta. Samuti võite küpsetada kauem madalamal temperatuuril.

15
Pöörake liha iga 2–3 tunni järel.

16
Pühkige lihale iga kord enne pööramist veidi marinaadi.

17
Kontrollige liha vähemalt 1 tund enne selle valmimist. Parem on alaküpsetada kui üleküpsetada, sest alati saab liha suitsuahju tagasi panna ja rohkem küpsetada. Väikeste kodusuitsutajate puhul on üleküpsetamine tavaline.

18
Eemaldage liha, kui olete selle kontrollinud ja see näib olevat valmis. Pidage meeles, et mõned metsad võivad anda lihale punasema värvi, mistõttu on küpsetamist raskem aru saada.