Kuidas kasutada vertikaalset vesisuitsetajat

Vertikaalse vesisuitsuahjuga küpsetamine on suurepärane viis suitsumaitseliseks toiduks lisamiseks. Vesisuitsetajaid on kolme peamist tüüpi: söe-, gaasi- ja elektrisuitsetajad. Igat liiki kasutatakse veidi erinevalt. Olenemata sellest, millist veesuitsetajat te kasutate, on oluline, et kasutaksite piisavalt vett ja säilitaksite ühtlase temperatuuri. Kui seadistate oma vertikaalse veesuitsetaja õigel viisil ja annate toidule piisavalt aega suitsutamiseks, saate hõlpsalt suitsetada mitmesuguseid erinevaid toite.

1
Täida suitsuahju veekauss veega. Toidu suitsetamiseks võite kasutada ka õlut, veini, maitsestatud vett ja muid vedelikke. Avage suitsetaja esiküljel olev juurdepääsuluuk ja tõmmake veekauss välja. Veekauss asub söealuse kohal ja ülaosas toidukambri all. Täitke kauss soovitud vedelikuga ja pange see siis tagasi suitsuahju.

2
Kasutage suitsusöe süütamiseks korstna starterit. Seadke korstna starter suitsuahju põhjas olevale metallrestile (veekausi alla). Lükake ajaleht korstna starteri alla ja täitke starter ääreni söega. Kasutage starteri all oleva ajalehe süütamiseks pikka välgumihklit, mis süütab söe. Laske söel 10–20 minutit põleda. Kasutage grillimiskindaid, et haarata korstna käiviti käepidemest, kui olete valmis söe välja viskama. Visake süsi suitsuahju põhjas olevale restile.

3
Asetage toit, mida soovite suitsetada, toidukambri restidele. Toidukamber on suitsuahju ülemine osa, vahetult veekausi kohal. Ärge täitke reste toiduga üle, muidu ei suitse toit korralikult.

4
Hoidke suitsuahi kuumutatud umbes 225-250 °F (107-121 °C). Kontrollige temperatuuri suitsuahju kaanel oleva termomeetri abil. Kui teie suitsetajal ei ole sisseehitatud termomeetrit, torgake temperatuuri kontrollimiseks küpsetustermomeeter ühest suitsuahju küljel olevast ventilatsiooniavast. Kontrollige temperatuuri iga 30 minuti järel, et veenduda, et see püsib õiges vahemikus. Kui suitsuahi on liiga kuum, sulgege ventilatsiooniavad ja lisage veekaussi jääkuubikuid. Temperatuuri alandamiseks peate võib-olla eemaldama osa sütt. Kui suitsetaja on liiga külm, avage õhutusavad ja lisage rohkem sütt.

5
Vajadusel lisa veel sütt ja vett. Kontrollige söe ja vee taset iga tund. Kui süsi hakkab väheks jääma, lisa veel paar tükki. Veenduge, et veenõus oleks kogu aeg vähemalt 5 cm (2 tolli) vett.

6
Võtke toit restidelt ära, kui see on valmis. Kasutage liha termomeetrit, et kontrollida liha, et veenduda, et see on täielikult küpsetatud. Toidu suitsutamise aeg sõltub sellest, mida te suitsetate ja kui suur see on. Mõned põhilised suitsetamisajad temperatuuril 225–250 °F (107–121 °C) küpsetatavate toitude puhul on järgmised: Varuribid: kuus kuni seitse tundi. Rinnatükk: poolteist tundi naela kohta. Terve kana: neli tundi. Terve kalkun: kuus ja pool tundi.

7
Sulgege suitsuahju kaas ja kõik ventilatsiooniavad, et süsi välja läheks. Söe kustumiseks võib kuluda mitu tundi. Avage kaas ja ventilatsiooniavad, kui süsi on väljas, et aidata ülejäänud suitsetajal maha jahtuda. Kui suitsetaja on puudutamisel jahe, eemaldage veekauss ja tühjendage sees olev vesi.

8
Täida veepann enda valitud vedelikuga. Toidu suitsetamiseks võite kasutada vett, õlut, veini või mõnda muud vedelikku. Veepann asub suitsetamisahju toiduriiulite all. Eemaldage veepann, et see täita, ja lükake see seejärel tagasi suitsuahju.

9
Ühendage suitsuahjuga propaanipaak. Suitsetusahju põhjast peaks välja ulatuma gaasivoolik. Kinnitage vooliku ots propaanipaagi klapi külge. Konkreetsete kinnitusjuhiste saamiseks lugege suitsetajaga kaasas olnud juhendit.

10
Põleti süütamiseks kasutage suitsuahju esiküljel olevaid juhtnuppe. Otsige nuppu “Süüta” ja vajutage seda sisse. Teie suitsetajal võib olla nupp, mille peate enne süütamist sisse lülitama. Kui teil on raskusi süütamise viisiga. suitsetaja, vaadake kaasasolevat juhendit. Kui teie suitsetaja ei sütti süütenupu vajutamisel, keerake kõik suitsetaja nupud väljalülitatud asendisse ja lülitage gaas välja. Jätke suitsetaja uks lahti ja andke gaas mõne minuti jooksul tühjeneb, enne kui proovite seda uuesti süüdata.

11
Seadke temperatuur suitsuahju juhtnupu abil. Nupp peaks asuma süütenupu lähedal. Seadke temperatuur umbes 225–250 °F (107–121 °C). Mõnedel vertikaalsetel veesuitsetajatel võib olla ainult “madal”, “keskmine” ja “kõrge” säte. Kõigi nende seadistuste temperatuurivahemiku leidmiseks vaadake juhendit.

12
Kuumuta suitsuahi kümme kuni viisteist minutit. Seadistage taimer, et te ei kaotaks ajataju.

13
Täitke otse põleti kohal olev salv puiduga. Kasutage puiduhaket, saepuru või tegelikke puidutükke. Ärge täitke salve nii, et puidutükid kukuvad pannilt välja; soovite, et puit ulatuks vahetult aluse serva alla.

14
Asetage toit, mida soovite suitsetada, toidualustele. Ärge täitke kandikuid üle. Laota toit suitsuahjus erinevatele tasanditele laiali.

15
Lase toidul suitsuahjus suitseda. Kontrollige toitu aeg-ajalt termomeetriga, et näha, kas see on valmis. Teie toiduvalmistamise ajakava sõltub sellest, mida te suitsetate ja kui suur see on. Kui suitsetate liha temperatuuril 225–250 °F (107–121 °C), proovige neid üldisi juhiseid: Varuribid: kuus kuni seitse tundi. Rinnatükk: poolteist tundi naela kohta. Terve kana: neli tundi. Terve kalkun: kuus ja pool tundi.

16
Kui toit on valmis, lülitage suitsuahi välja. Keerake temperatuurinupp väljalülitatud asendisse ja keerake propaanipaagi gaasiventiil välja. Võtke toit kandikutelt spaatli või tangide abil.

17
Ühendage elektriline veesuitsuseade väljas olevasse pistikupessa. Suitsetaja külje küljes peaks olema juhe. Asetage suitsetaja tasasele pinnale, nii et see on eemal ümbritsevatest objektidest. Ärge laske suitsetajal midagi otseselt puudutada.

18
Täida veepann veega. Kasutage tavalist vett või lisage veele maitseaineid, et anda suitsetatavale toidule rohkem maitset. Võite kasutada ka muid vedelikke, nagu õlu, siider ja vein.

19
Lisa puidualusele puiduhake. Puidust kandik asub veekausi all ja suitsuahju põhja kohal. Tõmmake puitalus suitsuahjust välja ja pange puiduhake sisse. Lükake kandik tagasi suitsuahju. Puidualuse all asuv elektrikeris soojendab puiduhaket, tekitades suitsuefekti. Ärge täitke puitalust üle; saate hiljem hakkpuitu lisada, kuna toit suitseb.

20
Asetage toit metallist küpsetusrestidele. Restid asuvad veekausi kohal. Kui teie elektrilisel veesuitsutil on kaas, peate selle restidele juurde pääsemiseks tõstma. Pärast toidu sisse panemist sulgege suitsuahju uks/kaas. Ärge pakkige ühele restile liiga palju toitu. Laotage asjad erinevatele restidele, et need korralikult küpseksid.

21
Määrake suitsuahju temperatuur digitaalsete juhtnuppude abil. Digitaalsed juhtnupud peaksid asuma suitsuahju peal või ees. Kui kasutate vanemat elektrilist veesuitsetajat, võib teil digitaalsete juhtnuppude asemel olla temperatuurinupp. Kui te pole kindel, kuidas suitsetaja temperatuuri reguleerida, vaadake konkreetseid juhiseid kasutusjuhendist. Seadke temperatuur vahemikku 225–250 °F (107–121 °C).

22
Seadke taimer ja laske toidul suitsuahjus suitseda. Toidu suitsutamise aeg sõltub sellest, millist toitu valmistate ja kui suur see on. Mõned üldised suitsetamisajad erinevate toitude puhul temperatuuril 225–250 °F (107–121 °C) on järgmised: Varuribid: kuus kuni seitse tundi. Rinnatükk: poolteist tundi naela kohta. Terve kana: neli tundi. Terve kalkun: kuus ja pool tundi.

23
Võtke toit restidelt ära, kui see on valmis. Kontrollige küpsetatavat liha lihatermomeetriga, et veenduda selle söömise ohutuses. Kasutage toidu restidelt eemaldamiseks spaatlit või tange.

24
Ühendage suitsuahi vooluvõrgust lahti ja puhastage see, kui see on jahtunud. Tühjendage puidulaastude jäägid puidusalvest. Kallake veenõusse jäänud vesi välja.