Kuidas suitsetada Prime Ribi

Prime rib on muljetavaldav, maitsev ja kallis lihalõik. Proovige peamist ribi suitsetada, et anda sellele vähese vaevaga suurepärane maitse. Segage kiire maitseainepasta, mis kasutab värskeid ürte ja oliiviõli. Hõõruge maitseaine lihale ja pange see siis suitsuahju või söegrilli. Suitsutage liha kolm kuni neli tundi, nii et see muutub pehmeks ja mahlakaks. Laske lihal puhata, enne kui lõigate luud ära ja viilutate liha tükkideks.

1
Sega köögikombainis ürdimaitseaine. Mõõda kõik ürdimaitseaine koostisosad köögikombaini või blenderisse. Pange kaas peale ja pulseerige segu mitu korda. See peaks sulanduma rammusaks kastmeks. Vaja läheb: 3 küüslauguküünt1 supilusikatäis (2 g) värsket rosmariini 1 supilusikatäit (2 g) värsket tüümiani 1 supilusikatäit (2 g) värsket salvei 1/4 tassi (60 ml) ekstra neitsioliiviõli

2
Kärbi liha. Võtke 2,26 kg kaaluv ribi või ribipraad välja. Otsige üle 6 mm paksused rasvakihid ja lõigake need terava noaga ära. Patsutage peamist ribi paberrätikuga, et vabaneda liigsest niiskusest. Enamik lihunikke müüb ribi, mis on juba nööriga mähitud. Kui teie pearibi pole mässitud, mässige nööritükid prae luude vahele.

3
Kata pearibi oliiviõli, soola ja pipraga. Valage ülejäänud 1/4 tassi (60 ml) oliiviõli ühtlaselt ribile. Puista lihale 2 supilusikatäit (14 g) jämedalt jahvatatud pipart ja 2 supilusikatäit (36 g) koššersoola. Kogu lihatükk tuleks õli ja maitseainetega kaetud.

4
Määri ürdimaitseaine peamise ribi peale. Kühvelge paks ürdimaitseaine köögikombainist välja ja asetage ribile. Hõõruge sõrmedega ürdimaitseainega ühtlaselt üle kogu peamise ribi.

5
Kuumuta suitsuahi. Kui olete liha maitsestanud, laske sellel toatemperatuuril seista ja lülitage suitsuahi sisse 110 kraadini (225 kraadi F). Laske suitsetajal 10–15 minutit kuumeneda, enne kui hakkate liha suitsetama.

6
Pange peamine ribi suitsuahju. Asetage maitsestatud pearibi otse grillrestile. Paks pool peaks olema ülespoole, luud aga allapoole. Pange suitsuahjule kaas ja veenduge, et temperatuur püsib suitsetamise ajal ühtlaselt 225 kraadi F (110 kraadi C).

7
Suitsutage peamist ribi kolm kuni neli tundi. Kui arvate, et ribi saab valmis teha, sisestage termomeeter liha kõige paksemasse kohta. Kui soovite, et peamine ribi oleks haruldane, suitsetage seda, kuni see jõuab 50–55 ° C (125–130 kraadi F). Kui soovite, et pearibi oleks keskmiselt haruldane, suitsetage seda, kuni see jõuab 60 °C-ni (135 kraadi F). Pidage meeles, et pearibi on seest siiski väga roosa. Vältige selle pehme liha üleküpsetamist.

8
Mähkige ribi sisse ja laske lihal 20 minutit puhata. Tõstke suitsutatud krunditud ribi ettevaatlikult suitsuahjust välja ja asetage see suurele alumiiniumfooliumilehele. Mähi liha fooliumisse ja lase 20–30 minutit seista.

9
Nikerdage peamine soonik. Lõika kööginöör ära ja eemalda terava noaga luud ettevaatlikult ribi küljest lahti. Lõika liha tera vastu 12 mm (1/2-tollisteks) viiludeks. Pange liha vaagnale ja serveerige seda oma lemmikkülgedega. Kui soovite ülejääke säilitada, jahutage need õhukindlas anumas kahe tunni jooksul pärast liha suitsutamist. Liha saate säilitada kolm kuni neli päeva.

10
Tehke oma söegrillis kahetsooniline tuli. Täitke korsten briketiga täiesti täis. Kuumutage brikette, kuni need on valge tuhaga varjundiga. Kalla pool söest ettevaatlikult ühele grilli küljele ja teine ​​pool teisele poole grilli. Grilli keskel ei tohiks olla sütt. Kui teil pole brikettide soojendamiseks korstnat, peate süütama umbes 100 briketti.

11
Korraldage tilgapann ja lisage grillile suitsupuid. Võtke ühekordselt kasutatav alumiiniumist alus ja täitke see poolenisti veega. Asetage plaat grilli keskele, kus pole sütt. Söed peaksid asuma tilgapanni mõlemal küljel. Puista söe peale peotäis suitsupuitu või aseta söele kolm või neli suurt suitsupuitu. Võite kasutada hikkori-, õuna- või meskviitpuitu.

12
Suitsutage peamist ribi kolm kuni neli tundi. Asetage maitsestatud pearibi grillile otse veepanni kohale. Pange grillile kaas ja suitsetage prime ribi kolm kuni neli tundi. Kasutage termomeetrit, et kontrollida liha kõige paksema osa temperatuuri. Harvadel juhtudel suitsetage seda, kuni see jõuab 50 kuni 55 ° C (125–130 kraadi F). Keskmiselt harvadel juhtudel suitsetage, kuni see jõuab 60 kraadini C. Kui grilli sees on termomeeter, reguleerige õhuavasid, kuni temperatuur jõuab 250 kraadi F (120 kraadi C).

13
Kaaluge peamise ribi põletamist. Kui soovite, et ribil oleks krõbe, kuldne koorik, röstige seda otsesel kuumusel. Kuumuse suurendamiseks avage kõik grilli ventilatsiooniavad. Võimalik, et peate lisama mitu puusöe briketti. Pange suitsutatud ribi tagasi grillile otse kuumade söe kohale. Küpseta liha paar minutit või kuni see on pealt pruunistunud.

14
Mässi ja puhka liha. Eemaldage põhiribi grillilt ja asetage see suurele alumiiniumfooliumitükile. Mähi liha peale fooliumi ja jäta 10–15 minutiks seisma.

15
Nikerdage peamine soonik. Lõika kööginöör ära ja viiluta ettevaatlikult ribi luud ära. Lõika liha tera vastu 12 mm (1/2-tollisteks) viiludeks. Asetage viilutatud ribi vaagnale ja serveerige seda koos valitud külgedega. Ülejääke saate hoida õhukindlas anumas külmkapis kuni kolm või neli päeva. Veenduge, et liha oleks külmkapis kahe tunni jooksul pärast selle suitsetamist.