Kuidas suitsetada kalkuni jalgu

Suitsutatud kalkunikoivad on lõbustusparkide ja renessansiajastu laatade maitsev põhitoode. Õnneks saate nautida nende hämmastavat maitset kodust lahkumata. Olenemata sellest, kas kasutate suitsuahju või grilli, on suitsukalkunikoibade valmistamine ise lihtne. Väikese ettevalmistuse ja kannatlikkusega saate messi maitse oma koduõuele tuua.

1
Osta kalkunikoivad, mis on ülejäänud kalkunitest eraldatud. Kalkunikoivad ei ole alati väljaspool pühi kergesti kättesaadavad. Küsige oma kohaliku toidupoe lihunikul võimaluse korral teile eraldi kalkunikoivad tellida. Kui soovite selliseid jumbo-suuruses kalkunikoibasid, mida laatadel serveeritakse, tellige emase asemel suure isase kalkuni koivad, sest need on kalkunikoivad. väiksem.

2
Kui teil on aega, soolvetage jalad niiskuse ja maitse lisamiseks. Kalkuni soolvees pole tingimata vaja, kuid see muudab selle maitsvamaks. Märg soolvesi soolase vee lahuses või kuiv soolvesi, piserdades soola otse jalgadele. Soolvee märjaks saamiseks lahustage 3–4 tassi (180 mL) koššersoola 16 tassi (3800 mL) kuumas vees. Täiendava maitse saamiseks võite lisada ka magusaid või happelisi koostisosi, nagu sidrun, sibul, küüslauguküüned, rosmariin, Worcestershire’i kaste ja valge või pruun suhkur. Kastke kalkunikoivad soolvette, kui see on täiesti jahtunud. Hoidke kalkunikoivad soolvees külmkapis vähemalt 8 tundi, kuid mitte kauem kui 24 tundi. Soolvee kuivatamiseks puistake lihale 1 supilusikatäis (15 mL) koššersoola iga 2,3 kg kalkuniliha kohta. Kata kalkunikoivad lõdvalt kilega ja hoia külmkapis vähemalt 12 tundi ja mitte rohkem kui 3 päeva. Viimase 8 tunni kuivsoolamise ajal paljastage kalkunikoivad, et nahk oleks krõbedam.

3
Loputage ja kuivatage kalkunikoivad, kui olete need soolvees. Loputage soolvesi kiiresti jaheda jooksva vee all maha. Nahale kleepunud liigne maitseaine võib suitsetamise ajal põletada, nii et olge ettevaatlik. Patsutage jalad imava paberrätikuga täielikult kuivaks.

4
Hõõru kalkunikoivad kuuma õli ja maitseainetega. Kasutage kõrge suitsupunktiga õli, näiteks päevalille-, safloori-, rapsi- või maapähkliõli. Vältige oliiviõli, kuna see võib kergesti põletada. Soovi korral hõõruge kalkunikoibasid ka maitseainega või oma lemmikvürtside seguga. Proovige segada 3 supilusikatäit (44 ml) sibulapulbrit, 2 supilusikatäit (30 ml) paprikat, 1 supilusikatäis (15 ml) sibulat. küüslaugupulbrit, 1 supilusikatäit (15 mL) jahvatatud pipart ja köömneid ning 3 supilusikatäit (44 mL) taimeõli, et anda kalkunikoibadele maitsev maitseaine.

5
Eelsoojendage oma suitsetaja temperatuurini 250 °F (121 °C) kuni 275 °F (135 °C). Võite kasutada mis tahes tüüpi suitsetajat. Lisa üks või kaks peotäit puiduhaket. Oodake, kuni suitsuahi saavutab õige temperatuuri ja hakkepuit suitseb nähtavalt. Õunapuulaastud sobivad hästi linnulihaga.

6
Kasutage tange, et asetada kalkunikoivad grillile ja sulgeda kaas. Jälgige, et te kuuma grilli kogemata paljaste kätega ei puudutaks. Peske oma tangid hoolikalt pärast toore linnuliha puudutamist.

7
Suitsutage kalkuni jalgu umbes 3-6 tundi. Nad peavad saavutama sisetemperatuuri 165 °F (74 °C). Kasutage lihatermomeetrit, et määrata, millal kalkunikoivad on valmis. Kalkunikoibade välimine koor peab olema kuldpruun.

8
Eemaldage kalkuni koivad ja laske neil 20 minutit puhata. Ärge sööge liha ega lõigake see kohe sisse. Kaotate mahlad, mis hoiavad selle pehme. Ülejääke säilib külmikus 3-4 päeva või sügavkülmas 2-3 kuud. Veenduge, et teie liha oleks tihedalt mähitud kilesse või alumiiniumfooliumi või asetatud madalasse õhukindlasse anumasse.

9
Kaaluge 1 tassi (240  mL) puiduhaket 30 minutit leotamist. Ostke puiduhaket kohalikust kastipoest või kodutarvete kauplusest. Leota neid veekausis ja nõruta umbes poole tunni pärast. Mõned inimesed usuvad, et puiduhakke leotamine ei lase neil liiga kiiresti ära põleda, samas kui teised väidavad, et need ei hakka hõõguma enne, kui need niikuinii ära kuivavad. Katsetage leotatud ja leotamata puitlaastudega, et näha, millist eelistate kasutada. Proovige õunapuitu, et linnulihaga hea aroomi siduda.

10
Voldi puidulaastud alumiiniumfooliumist kotti, millesse on torgatud augud. Asetage puitlaastud vastupidava alumiiniumfooliumi lehe keskele. Voldi kõik fooliumi otsad kokku nii, et see näeks välja nagu burrito, mille sisse on mähitud puidulaastud. Pöörake kott ümber ja torkake sellesse kahvli või noaga umbes 10 auku. See laseb suitsul välja pääseda.

11
Aseta fooliumist kott grillile ja süüta see. Proovige tõsta grillresti ja asetada kott põletikilbile. Kui te ei saa grillresti tõsta, pange kott otse restile. Süütage grill ja keerake kuumus kõrgeks. Grill on valmis, kui kott hakkab suitsema.

12
Lülitage kõik põletid välja, välja arvatud üks, ja asetage liha grillile. Jätke põleti fooliumist koti all. Asetage kalkuni jalad küljele, kus põleti on välja lülitatud. Nii suitseb see kaudse kuumusega. Kui panite fooliumkoti otse restile, mitte põletikilbi alla, proovige tõsta kalkunikoivad restilt nii, et need oleksid kotist kõrgemal. See laseb suitsul liha ümber ringelda. Kasutage 2 tellist, et tõsta väike ahjurest mõne tolli kaugusel grillist. Pange kalkuni jalad restile. Ärge muretsege, kui te ei saa liha suitsukotist kõrgemale tõsta. Maitseb ikka hästi.

13
Suitsutage kalkuni jalgu umbes 2 ½ kuni 3 ½ tundi. Kasutage tangide abil kalkunikoivad restile. Sulgege kaas ja keerake kuumus keskmisele tasemele. Hoidke grilli temperatuur vahemikus 245 °F (118 °C) kuni 260 °F (127 °C). Suitsutage kalkuni jalgu, kuni need saavutavad sisetemperatuuri 165 °F (74 °C). Kontrollige neid lihatermomeetriga. Tõstke kaas üles ja kontrollige aeg-ajalt, et fooliumkott ikka suitseb. Kui see on suitsetamise lõpetanud, tehke uus ja asetage see kuumutatud põletile.

14
Eemaldage kalkuni koivad ja laske neil korraks puhata. Tõsta need taldrikule vähemalt 5 minutiks kõrvale. Sööge neid soojalt. Hoidke ülejäägid 3-4 päevaks külmkapis või külmutage 2-3 kuud. Veenduge, et need oleksid õhukindlas mahutis või tihedalt plastkilesse või alumiiniumfooliumisse pakitud.

15
Asetage resti alla tilgapann umbes 1,3 cm (1,3 cm) veega. Asetage pann grilli keskosa alla. Veenduge, et teie tilgapann on metallist ja seda on grillimiseks ohutu kasutada.

16
Kuhja panni mõlemale küljele süsi ja kuumuta grill. Asetage söekamvad ümber tilkumispanni ja süütage need. Sulgege kaas ja oodake, kuni grill saavutab temperatuuri 245 °F (118 °C) kuni 260 °F (127 °C).

17
Puista söele peotäis õunapuuhakke. Need võivad olla kuivad või leotatud, olenevalt teie grillimiseelistusest. Kui soovite neid leotada, pange need enne kasutamist 30 minutiks veekaussi ja tühjendage. Viska need otse söele.

18
Suitsutage kalkuni jalgu umbes 2 ½ kuni 3 ½ tundi. Kasutage tange, et asetada kalkunikoivad restile otse tilgapanni kohale. Hoidke grilli temperatuuri vahemikus 245 °F (118 °C) kuni 260 °F (127 °C). Kasutage kalkunikoibade sisetemperatuuri kontrollimiseks lihatermomeetrit. Suitsutage neid, kuni termomeeter registreerib 74 °C (165 °F). Kontrollige aeg-ajalt puiduhakke, et näha, kas need ikka suitsevad. Kui neid ei ole, viska veel üks peotäis söele.

19
Tõsta kalkunikoivad grillilt ja puhka neil korraks. Enne serveerimist tõsta need taldrikule umbes 5 minutiks. Sööge neid enne jahtumist. Asetage ülejäägid õhukindlasse anumasse või mässige need tihedalt kilesse või alumiiniumfooliumisse. Hoidke neid 3-4 päeva külmkapis või 2-3 kuud sügavkülmas.