Kuidas spinatit külmutada

Tavaliselt muutub spinat pärast külmutamist pehmeks ja pudruseks, kuid kuna see säilitab oma toitained ja maitse, võib külmutatud spinat olla suurepärane, kui seda lisada smuutidele ja keedetud roogadele. Spinati blanšeerimine võimaldab sellel kauem söödavaks jääda, kuid võite ka külmutada blanšeerimata spinatit. Kaaluge püreestatud spinati külmutamist, kui soovite seda hiljem kasutada ainult vedelate roogade jaoks.

1
Leota spinat jahedas vees. Asetage värsked spinatilehed suurde kaussi, seejärel katke need puhta külma veega. Segage ja sorteerige spinatilehti, kui need imbuvad, käsi. Sorteerige lehed, et eemaldada kahjustatud lehed, umbrohud, putukad, kivid, mustus või muu praht.

2
Loputage hästi. Nõruta leotusvesi ja tõsta spinat suurde kurni. Loputage spinatit jaheda jooksva vee all umbes 30 sekundit. Kui olete piisavalt põhjalik, eemaldab esimene leotamine ja loputus tõenäoliselt enamiku prahist. Spinati puhul, mis tundub eriti määrdunud või olla eriti ettevaatlik, korrake mõlemat sammu veel kaks korda, et eemaldada võimalikult palju mustust.

3
Kuivatage põhjalikult. Asetage spinat salativorsti, seejärel keerake riistaga võimalikult palju vett ära. Kui teil pole salativurrit, võite lehed paberrätikutesse mähkida ja liigse niiskuse õrnalt välja pigistada. Seejärel levitage lehed 10–15 minutiks värskete paberrätikute kihile, et neid kuivatada. Põhjalik kuivatamine on eriti oluline, kui kavatsete külmutada toore, blanšeerimata spinati. Blanšeeritud või püreestatud spinati külmutamisel pole see aga kuigi oluline.

4
Pakkige spinat sügavkülmakindlatesse kottidesse. Täitke üks või mitu külmutuskindlat kilekotti võimalikult puhta spinatiga. Pigistage liigne õhk välja, seejärel sulgege kotid. Ärge kartke spinatit liiga tihedalt pakkida. Tihe pakkimine on tegelikult soovitatav, kuna see jätab liigsele õhule vähem ruumi. Võite kasutada ka sügavkülmikukindlaid plastikust hoiukaste, kuid need ei tööta nii hästi, kuna te ei saa konteinerist nii palju liigset õhku eemaldada. enne selle tihendamist.

5
Hoidke spinatit sügavkülmas. Asetage spinat oma sügavkülma. See peaks jääma söödavaks umbes kuus kuud. Kui olete valmis seda kasutama, sulatage spinat külmkapis mitu tundi. Pigista sulatatud lehtedest enne kasutamist või tarbimist välja liigne niiskus. Rakumembraanid lagunevad külmutamise ajal, muutes sulatatud spinati toorelt söömiseks liiga pehmeks, kuid seda saab siiski lisada smuutidele ja küpsetatud retseptidele.

6
Keeda vett. Täitke suur pott nii palju jaheda veega, et see kataks spinatiga, seejärel asetage see pliidile keskmisel-kõrgel kuumusel. Laske veel vees ühtlaselt keeda. Pange tähele, et traditsiooniline blanšeerimine säilitab spinati värvi ja maitse, kuid võib põhjustada mõnede toitainete kadu. Kaotatud toitainete hulga vähendamiseks kaaluge selle asemel auruga blanšeerimist. Valmistage auruga blanšeerimiseks ette, asetades keeva vee kohale aurutamiskorvi.

7
Blanšeeri spinatit 2 minutit. Kastke kogu spinatipartii kiiresti vette ja katke pott kaanega. Alustage kohe kella vaatamist ja eemaldage see pärast kahe minuti möödumist. Kui spinatit aurutate, asetage lehed auruti korvi ja katke see kohe kaanega. Tihedalt suletud kaas on vajalik, et koguda spinati blanšeerimiseks piisavalt auru. Spinati otsesel blanšeerimisel pange tähele, et vesi muutub küpsemise ajal tõenäoliselt roheliseks.

8
Viige lehed jäävette. Tõsta spinat potist välja suurde jääveega täidetud kaussi. Hoidke spinatit veel kaks minutit selles külmas vees. Kiire ülekandmine peaks peatama toiduvalmistamise ja toitainete kadumise. Samuti peaks see säilitama veelgi spinati värvi ja maitse.

9
Kuivatage spinat. Asetage spinat salativurrisse, seejärel keerake vurr, kuni lehed tunduvad kuivad. Kui teil salativorsti pole, asetage spinatilehed suurde kurn, mis on asetatud kuivadele paberrätikutele. Laske spinatil umbes 20 minutit nõrguda, seejärel kasutage liigse niiskuse eemaldamiseks täiendavaid paberrätikuid.

10
Toppige spinat sügavkülma sobivatesse kottidesse. Paki ettevalmistatud spinat sügavkülmikukindlatesse kilekottidesse. Pigistage või imege kottidest enne nende sulgemist võimalikult palju õhku. Kuigi tehniliselt saate kottide asemel kasutada sügavkülmikukindlaid plastmahuteid, suurendab see külmkapis põletusohtu, kuna te ei saa liigset õhku eemaldada.

11
Hoidke spinatit sügavkülmas. Asetage spinatikotid pikaajaliseks säilitamiseks sügavkülma. Kui blanšeeritud, külmutatud spinat on korralikult valmistatud, peaks see olema söödav umbes 9–14 kuud. Enne kasutamist sulatage külmutatud spinat mitu tundi külmkapis. Kuna sulatatud spinat kipub märjaks jääma, ei saa seda toorelt süüa, küll aga smuutides ja keedetud roogades.

12
Sega spinat ja vesi kokku. Segage tavalises segistis kuus osa spinatit ja üks osa vett. Katke blender ja töödelge seda, kuni spinat laguneb ühtlaseks paksuks püreeks.Paljude blenderite puhul peate võib-olla vältima blenderi täitmist rohkem kui poolel teel, et terad saaksid selle sisule piisavalt juurde pääseda. Peate lisama ainult piisavalt vett, et pane blender käima. Kui teie blenderil on algselt kasutatud veekogusega probleeme, lisage julgelt vett väikeste sammudega.

13
Vala püree vormidesse. Kui püree on ühtlane, valage puhastesse jääkuubikuvormidesse või sarnastesse vormidesse. Täitke iga sektsioon ülaosast 1/4 tolli (6 mm) ulatuses. Kui teil ei ole varujääkuubikuplaate, kaaluge minimuffinialuste, tavaliste muffinivormide või kommivormide kasutamist. Silikoonplaadid ja -vormid töötavad eriti hästi, kuid võib kasutada ka plastikust versioone.

14
Külmutage tahke. Asetage täidetud kandikud sügavkülma umbes neljaks tunniks või kuni spinatipüree on tahkeks külmunud.

15
Tõsta tahke püree sügavkülmakindlatesse kottidesse. Tõstke külmutatud spinatikuubikud kandikutelt välja ja pakkige need seejärel sügavkülmikukindlatesse kilekottidesse. Eemaldage kottidest liigne õhk enne nende sulgemist. Kui teil on raskusi kuubikute aluselt eemaldamisega, laske neil mitu minutit toatemperatuuril sulada. Proovige uuesti, kui küljed ja põhjad on pehmenenud, kuid enne kuubikute sulamist.

16
Külmutage vastavalt vajadusele. Asetage külmutatud spinatipüree kotid tagasi sügavkülma. Säilitage neid kuni üks aasta. Võite külmutatud spinatipüree enne kasutamist üles sulatada või lisada smuutidele, hautistele ja sarnastele roogadele, kui need on veel tahkeks külmunud.