Kuidas spinatit aurutada

Aurutatud spinat võib olla igale toidukorrale tervislik lisand. Spinati aurutamine on lihtne protsess, mis ei võta kaua aega. Võite spinatit aurutada pliidi kohal või mikrolaineahjus. Kui teie spinat on aurutatud, võite seda kohe süüa või hilisemaks hoiule panna. Kui teil on ülejääke, sööge need kindlasti ära, enne kui need halvaks lähevad.

1
Pese ja kuivata spinat. Enne aurutamist peske spinat alati. Enne taime tarbimist soovite veenduda, et eemaldate kõik saasteained. Asetage spinat kurn ja laske sellel kraanivee all, kuni see on kergelt niiske. Kui sul ei ole kurn, võid lihtsalt lisada spinati kaussi ja pühkida seda veega üle laskmise ajal. Seejärel võid spinati puhta paberrätikuga kuivatada. Te ei pea spinatit täielikult kuivatama, kuid peaksite veenduma, et see ei tilgu märjaks.

2
Valage kaks supilusikatäit vett keskmisesse kastrulisse. Ärge lisage rohkem kui kaks supilusikatäit, sest spinatile jäävad ikkagi veepiisad. Valige kindlasti kastrul, mis mahutab kogu teie spinati. Sa ei peaks spinatit kastrulisse toppima. Liiga väike kastrul ei küpse spinat kogu ulatuses ühtlaselt. Pange kastrul spinati küpsetamiseks keskmisele kuumusele. Kui te ei leia piisavalt suurt kastrulit, peate võib-olla küpsetama spinati kahes osas.

3
Lisa spinat. Soovite spinatit küpsetada, kuni see on veidi närbunud ja pehme. See võtab tavaliselt umbes viis minutit, kuid võib kuluda rohkem või vähem, sõltuvalt sellest, kui palju spinatit küpsetate. Kui spinat on pehme ja erkroheline, võite panni tulelt eemaldada. Küpsemise ajal ei pea te spinatit katma. Siiski peaksite seda tangidega viskama, et see küpseks kogu ulatuses ühtlaselt. Kasutage spinati kurni viimiseks lõhikuga lusikat.

4
Serveeri oma spinatit. Raputage kurn õrnalt kraanikausi kohale. See peaks kuivatama liigse vee. Soovi korral lisa spinatile maitseaineid. Mõned ürdid ja sidrunimahl maitsevad hästi aurutatud spinatiga. Aurutatud spinat sobib suurepäraselt enamiku einete lisandiks ja sobib hästi lihaga, kui vajate köögivilja. Ülejäänud spinatit saab hoida külmkapis.

5
Pese spinati lehed. See eemaldab kõik saasteained. Võite panna spinati kurni ja valada sellele kraanivett. Võite ka spinati kaussi panna ja väikeses koguses vett pesta. Kui olete valmis, patsutage spinat paberrätikutega kuivaks. See ei pea olema täiesti kuiv, kuid see ei tohiks olla ka läbimärg.

6
Asetage spinat mikrolaineahjus kasutatavasse serveerimisnõusse. Leidke kindlasti mikrolaineahjus sobiv kauss. Kauss peaks olema piisavalt suur, et spinat sinna mugavalt ära mahuks. Ärge toppige spinatit kaussi. Asetage spinat kaussi. Kui teie kauss ei ole kogu spinati mahutamiseks piisavalt suur, võite teha kaks partiid. Katke kauss. Kui te ei leia oma kaanega kaussi, kasutage kaussi, mille saate hõlpsasti katta mõne muu roa või taldriku kaanega. Veenduge, et teie kasutatav kate on ka mikrolaineahjus ohutu.

7
Mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 3–7-minutiliste intervallidega. Väikese koguse spinati jaoks tehke 3-minutilised intervallid. Suurema koguse jaoks kasutage 7-minutilisi intervalle. Kontrollige spinatit, kui see on valmis, ja vajadusel küpseta veidi kauem. Veenduge, et mikrolaineahi on lülitatud kõrgele režiimile.Spinat peaks pärast valmimist olema pehme, kergelt närbunud ja erkroheline. Kui teie retsept seda nõuab, pigistage spinatist õrnalt välja liigne niiskus. Rohelise vee saate salvestada teise kaussi. Seda saab hiljem supi sisse panna.

8
Serveeri oma spinatit. Pärast liigse vee väljapressimist võite spinatit serveerida. Serveerige spinatit suurema eine lisandina, eriti kui vajate valgupõhisele roale lisamiseks köögivilju. Kui teil on ülejääke, hoidke spinatit kindlasti külmkapis.

9
Hoidke spinatit paberrätikute ja kilekotiga. Rulli spinat paberrätikus kokku. Seejärel asetage see paberrätik kilekotti. Asetage kott külmkappi. Rätik peaks imama liigset niiskust. See võimaldab teil spinatit säilitada, ilma et see närbuks.

10
Kasutage plastmahutit. Vooderda plastikust Tupperware anum paberrätikute kihiga. Asetage spinat anumasse, sulgege ja asetage konteiner külmkappi. See hoiab teie spinati värskena. Veenduge, et kasutate Tupperware’i konteinerit, mis on piisavalt suur, et kogu oma spinat mugavalt mahutada. Kui spinat on alla pakitud, muutub see säilitamise ajal pehmemaks.

11
Visake spinat ära, kui see halvaks läheb. Teie spinat säilib külmkapis umbes 3–5 päeva. Kindlasti lõpetage selle söömine selle aja jooksul. Kui te ei söö spinatit õigel ajal, visake see 3–5 päeva möödudes välja. Kui see on halvaks läinud, muutub spinati värv tumedamaks. Halb spinat muutub tumeroheliseks või isegi mustaks.