Kuidas spagetti squashit mikrolaineahjus küpsetada

Keedetud spagetikõrvitsa õhukest pastalaadset viljaliha kasutatakse sageli tervislikuma alternatiivina tegelikele spagettidele. See kõrvits on madala kalorsusega, keskmiselt 42 kalorit ühe tassi (155 g) kohta, ning see sisaldab toitaineid nagu A-vitamiin, kaalium ja beetakaroteen. See on suurepärane alternatiiv kaloririkkamatele pastadele ja mikrolaineahjus küpsetamine on imelihtne!

1
Pese kõrvits. Loputage squash jaheda jooksva vee all. Puhastage seda õrnalt köögiviljaharjaga, et eemaldada mustus ja mustus. Kuivatage spagetikõrvits pärast puhastamist põhjalikult. Kui kõrvits on endiselt märg, võib see lõikamise ajal ümber libiseda, mis võib põhjustada kogemata end lõikama.

2
Lõika kõrvits pooleks. Saagige kõrvits pikuti pooleks, liikudes ülalt alla. Selleks, et kõrvits lõikelaual ei veereks, lõigake esmalt ära ülemine või alumine osa. Asetage kõrvits selle nüüdseks tasasele otsale ja lõigake see nii, nagu see seisab. Kasutage suurt ja rasket kööginuga. Nuga võib olla kas sakiline või sileda teraga, kuid mõlemal juhul peab see olema vastupidav ja terav.

3
Kaevake seemned välja. Kasutage metalllusikaga seemnete ja nöörilise viljaliha eemaldamiseks. Jätkake kraapimist, kuni seest on puhas. Sisemise viljaliha eemaldamiseks võite kasutada ka melonipalli või metallist jäätiselussi.

4
Aseta kõrvits küpsetusnõusse. Asetage lõigatud kõrvits mikrolaineahjukindlasse küpsetusnõusse, lõikeküljed allapoole. Kasutage nõu, mis on piisavalt väike, et see mahuks mikrolaineahju, kuid piisavalt suur, et mahutada mõlemad pooled ühe tasapinnalise kihina ilma igasuguse kattumiseta.

5
Täida anum vähese veega. Valage nõusse ja spagetikõrvitsapoolikute ümber umbes 1 tolli (2,5 cm) leiget vett.

6
Mikrolaineahjus 12 minutit. Küpseta kõrvitsat kõrgel kuumusel, kuni see on valmis.Kui teie mikrolaineahi pöörleb, ei pea te kõrvitsat küpsetamise ajal üldse pöörama. Kui see ei pöörle, peatage mikrolaineahi 6 minuti pärast, keerake roog 180 kraadi ja lõpetage ülejäänud 6 minutit mikrolaineahjus. Suvikõrvits valmistatakse siis, kui väliskülg on piisavalt pehme, et seda kahvliga läbi torgata.

7
Lase 15 minutit jahtuda. Enne serveerimist oodake, kuni kõrvits on katsudes jahe.

8
Asetage kõrvits mikrolaineahjus sobivasse nõusse. Jätke spagetikõrvitsa mõlemad pooled lõikepoolega allapoole. Hoidke pooled lamedana ja ühes kihis. Kui teie roog on liiga väike, et mõlemad pooled ära mahuksid, küpsetage neid ükshaaval mikrolaineahjus, mitte ei kuhja neid üksteise peale.

9
Katke anum kilega. Sulgege ümbris tassi suu ümber. Jätke kile ja nõude ühe külje vahele väike vahe, et osa, kuid mitte kogu aurust saaks välja voolata. Veenduge, et kile on mikrolaineahjus kõlblik. Paljud tüübid ja kaubamärgid on, kuid mitte kõik.

10
Küpseta kõrvitsat 7–10 minutit. Suvikõrvits valmib siis, kui saate kahvliga väljast läbi torgata. Kui teie mikrolaineahi ei pöörle, peatage küpsetamine iga 3 minuti järel ja keerake kõrvitsat iga kord 90 kraadi. Vastasel juhul ei pruugi see ühtlaselt küpseda.

11
Eemaldage kile ja laske sellel istuda. Tõmmake tangidega kileümbris ettevaatlikult tassi küljest lahti, alustades enda vastas olevast küljest, nii et suurem osa kinnijäänud aurust pääseb teie suunast eemale. Kui te ei ole ettevaatlik, võib kogunenud aur teid põletada. Laske kõrvitsal maha tõmmata. istuda 10–15 minutit või kuni see muutub käsitsemiseks piisavalt jahedaks.

12
Lõikamise asemel torgake kõrvits läbi. Kasutage teravat koorimisnoa, et spagetikõrvits 10–15 kohast läbi torgata, asetades lõiked üksteisest ühtlaselt. Väga oluline on kõrvits enne mikrolaineahjus küpsetamist augustada. Vastasel juhul võib see mikrolaineahjus üle kuumeneda ja plahvatada. Suvikõrvitsa augustamine võib olla keeruline ja võib-olla peate kasutama jõulist torkivat liigutust, et nuga välispinnast edukalt läbi lüüa. Töötage siiski ettevaatlikult, et te end selle käigus kogemata ei lõikaks. Ärge järgige kõrvitsa lõikamise ettevalmistamise juhiseid.

13
Küpseta kõrvitsat mikrolaineahjus 10–12 minutit. Suvikõrvits peab olema piisavalt pehme, et seda kahvliga läbi torgata. Kui teie mikrolaineahjus ei ole pöörlevat pöördlauda, ​​pöörake kõrvitsat 5 või 6 minuti pärast 180 kraadi, et tagada selle ühtlane küpsemine.

14
Laske sellel mitu minutit jahtuda. Selleks, et see oleks katsudes jahe, ei pea te seda olema, kuid kui lasete squashil mõne minuti jooksul jahtuda, on sellel aega kuumima auru ja vedeliku eraldamiseks läbi lõikejälgede.

15
Lõika kõrvits lahti. Lõika kõrvits pikuti, ülalt alla, terava noaga. Seda tehes kandke ahjukindaid või hoidke kõrvitsat rätikuga. See on endiselt kuum. Suvikõrvitsa lahti lõikamine peaks olema väga lihtne. Kui see pole nii, peate võib-olla seda veel 2–3 minutit mikrolaineahjus küpsetama.

16
Kaabi seemned välja. Kaevake seemned metalllusikaga välja. Seemnetega ühendatud nööriline viljaliha peaks samuti välja tulema, kuid olge ettevaatlik, et vältida viljaliha väljakraapimist.

17
Kaabi kõrvitsa sisemus välja. Kaapige kahvliga kõrvitsa viljaliha koorest eemale õõnsa keskkoha suunas nii, et liha pool on ülespoole. Liikuge ümber kogu kesta perimeetri, tõmmates viljaliha õrnalt spagetitaoliste kiududena eemale ja “puhuge” neid kiude töötamise ajal keskele. Kui teil on ühe kahvliga raskusi, kasutage kahte. Ühte kahvlit saab kasutada kõrvitsa paigal hoidmiseks, teise kahvli abil aga lihakiude ära kraapida.

18
Tõsta kõrvitsatükid serveerimisnõule. Tõstke ja tõmmake lihakiud kahvliga õrnalt koorest välja ja vaagnale. Kui kest on veel kuum, peate võib-olla hoidma seda ahjukindade või köögirätikuga.

19
Kastke sulavõi, soola ja jahvatatud musta pipraga. Lisage need koostisosad vaagnale ja visake need kahe kahvliga õrnalt spagetikõrvitsa sisse. Saate spagetikõrvitsat serveerida ka mitmel muul viisil. Näiteks kui kasutate seda tegelike spagettide asendajana, võite lisada tomatipõhist kastet ja parmesani juustu. Teise võimalusena võite seda raputada ka 2–4 ​​spl (30–60 ml) värskete hakitud ürtidega, näiteks basiilik, petersell või murulauk.

20
Valmis.