Kuidas aurutada pähklikõrvitsat

Butternut squash on populaarne viis roogadele värvi, maitse ja toitainete lisamiseks. Kui teie retsept nõuab aurutatud squashit, otsustage, kuidas soovite seda valmistada. Kuubikuteks lõigatud suvikõrvitsat saate hõlpsalt aurutada pliidil olevas aurutamiskorvis. Või lõigake kõrvits ja määrige see lehtpannile. Enne ahjus aurutamist maitsesta kõrvits ja kata see tihedalt fooliumiga. Suvikõrvitsapoolikuid saab aurutada ka mikrolaineahjus. Valage lihtsalt mikrolaineahjus kasutatavasse nõusse veidi vett ja kuumutage kõrvitsat pehmeks.

1
Seadke oma auruti korv potti. Asetage pliidile keskmine pott ja asetage sinna tavaline auruti korv. Valage nii palju vett, et see ulatuks panni külgedest umbes 1 tolli (2,5 cm).

2
Lisa kõrvits ja keera kuumus keskmisele kõrgele. Asetage auruti korvi 1 nael (453 g) kuubikuteks lõigatud kõrvitsat. Pange potile tihedalt suletav kaas ja keerake kuumus keskmisele kõrgele. Aja potis olev vesi keema.

3
Alandage kuumust ja aurutage kõrvitsat 10–12 minutit. Keera kuumus keskmisele tasemele, et vesi mullitaks pidevalt. Aurutage kõrvitsat, kuni see on pehme ja kuumenenud. Selleks peaks kuluma umbes 10–12 minutit.

4
Eemaldage aurutatud squash ja serveerige seda. Lülitage kuumus välja ja tõstke auruti korv ettevaatlikult üles ja potist välja. Tõenäoliselt soovite korvi käsitsedes kanda ahjukindaid. Vala poti põhja vedelik välja ja maitsesta aurutatud kõrvits oma maitse järgi. Serveerige kõrvitsat, kuni see on veel kuum. Jahutage kõik aurutatud kõrvitsajäägid õhukindlas anumas külmkapis kolm kuni viis päeva.

5
Valmistage ahi ette. Lülitage ahi sisse temperatuurini 500 kraadi F (260 kraadi C). Liigutage ahju rest keskele.

6
Pese ja tükelda kõrvits. Loputage üks 2–3 naelane (907 g kuni 1,36 kg) kõrvits ja lõigake kõrvitsa alumisest otsast terava kokanoaga maha. See annab teile squashi kinnitamiseks tugeva aluse. Lõika kõrvits pikuti pooleks. Kui teil on raskusi kõrvitsa läbilõikamisega, proovige see sakilise noaga pooleks lõigata.

7
Koorige kõrvits ja eemaldage seemned. Kasutage koore eemaldamiseks köögiviljakoorijat. Võtke terav lusikas ja kühvliga kõrvitsa keskelt välja seemned ja kõik nöörilised kiud.

8
Lõika kõrvits kuubikuteks. Asetage kõrvitsapoolikud lõikelauale tasaseks. Lõika kõrvitsast pikad umbes 1 tolli (2,5 cm) laiused ribad. Pöörake ribasid 90 kraadi ja lõigake need 1-tollisteks (2,5 cm) kuubikuteks. Peaksite saama umbes viis või kuus tassi (1–1,2 kg) squashikuubikuid.

9
Maitsesta kõrvits. Asetage kõrvitsakuubikud suurde segamisnõusse ja valage neile 2 supilusikatäit (30 ml) taimeõli. Puista kõrvitsatele soola ja pipart ning viska kuubikud katteks. Laota maitsestatud kõrvits ühe kihina ääristatud küpsetusplaadile.

10
Kata leht fooliumiga ja auruta kõrvitsat 27–30 minutit. Rebi suur alumiiniumfooliumileht ära ja kata küpsetusplaat tihedalt kinni. Pange pann eelsoojendatud ahju ja küpsetage kõrvitsat 27–30 minutit. Suvikõrvits peaks aurutamise lõppedes muutuma pehmeks. Foolium peab olema tihedalt suletud, vastasel juhul kuivab kõrvits auru asemel ära.

11
Serveeri aurutatud kõrvitsat. Pakkige alumiiniumfoolium ettevaatlikult lahti, nii et aur oleks teist eemale suunatud. Puista kõrvitsakuubikutele täiendavalt soola ja pipra või enda valitud ürtidega ning serveeri kohe. Aurutatud kõrvitsa ülejääke võid hoida õhukindlas anumas külmkapis kolm kuni viis päeva.

12
Pese ja lõika kõrvits pooleks. Loputage üks kõrvits puhta vee all. Võtke terav kokanuga ja lõigake kõrvits ettevaatlikult pikuti pooleks. Kasutage lusikaga seemnete ja kiudude eemaldamiseks kõrvitsa keskelt. Seemned võite ära visata või ahjus röstimiseks säilitada.

13
Valage nõusse vesi ja laotage kõrvitsapoolikud sinna. Valage umbes 1-tolline (2,5 cm) vett mikrolaineahjus kasutatavasse nõusse. Valige roog, mis on madal, lame ja piisavalt suur, et mahutada mõlemad kõrvitsapooled. Aseta pooled lõikepool allapoole vette.

14
Küpseta kõrvitsat mikrolaineahjus 20 minutit. Asetage kõrvitsaroog mikrolaineahju ja keerake see asendisse HIGH. Küpseta kõrvitsat mikrolaineahjus, kuni viljaliha muutub pehmeks. Selleks peaks kuluma umbes 20 minutit. Ärge muretsege, kui kõrvitsa nahk muutub mikrolaineahjus heledamaks.

15
Eemaldage kõrvits ja eemaldage aurutatud viljaliha. Nõu mikrolaineahjust välja võtmiseks kandke ahjukindaid. Tõsta kõrvits ettevaatlikult veest välja ja tõsta taldrikule. Kasutage suure lusikaga kõrvitsa viljaliha väljavõtmiseks ja pange see serveerimisnõusse.

16
Maitsesta ja serveeri aurutatud kõrvitsat. Võite kasutada aurutatud kõrvitsat teistes retseptides või purustada. Püreesta kõrvits ühtlaseks pudruks kartulipressiga. Maitsesta kõrvits soola, pipra, või või koorega ja serveeri kuumalt. Aurutatud kõrvitsajääke saad hoida õhukindlas anumas külmkapis kolm kuni viis päeva.