Kuidas Schisandra marju kasutada

Kui otsite täiuslikku supertoitu, võivad Schisandra marjad olla teie uus lemmik! Need väikesed punased marjad sisaldavad antioksüdante, flavonoide ja lignaane, mis võivad kaitsta maksa tervist ja parandada vaimset keskendumist. Kui teile ei meeldi kuivatatud marjade hapu, magus, mõru, soe ja soolane maitse üksi süüa, võtke neid maitsetu tinktuuri või toidulisandina. Samuti saate maitset reguleerida, kui keedate Schisandra marja teed.

1
Kuumutage väike pott vett temperatuurini 190 °F (88 °C). Valage potti või veekeetjasse 2 tassi (470  ml) vett ja keerake põleti kõrgele. Vee soojendamiseks temperatuurini 190 °F (88 °C) hoidke seda tulel, kuni see hakkab podisema ja tekitab paar pärlisuurust mulli. Kui kasutate veekeetjat, pöörake tähelepanu helile. Veekeetja teeb väga vaikset susisevat häält ja te märkate, et välja tuleb auruvihnu.

2
Pane kuivatatud Schisandra marjad teetõmmisesse. Võtke välja teekasutuspall või suur teefilter. Mõõtke 1 kuni 2 supilusikatäit (7 kuni 14 g) kuivatatud Schisandra marju infusiooniseadmesse või filtrisse. Kui teil pole teetõmmist või -filtrit, võite kuivatatud marjad otse teekannu panna, kuid peate kurna need enne tee tassi valamist välja.

3
Lisa Schisandra marjad vette ja hauta teed 15–20 minutit. Kui vesi hakkab podisema, lisage veele infusiooniseade või filter ja pange potile kaas. Selleks, et vesi ei keeks üle, peate lülitama põleti keskmisele tasemele. Marjad muudavad vee järsult roosakaks.

4
Eemaldage infusioon ja valage tee tassi. Lülitage põleti välja ja võtke teetõmmis või filter ettevaatlikult potist või veekeetjast välja. Valage aeglaselt tassi osa Schisandra marjateest. Kuigi võite marjad uuesti keetmiseks salvestada, ei ole teine ​​leotus nii tugev.

5
Jooge Schisandra marja teed 3 või 4 korda päevas, et keskenduda või parandada maksa tervist. Kuna Schisandra mari on tehniliselt tisaan või infusioon, ei sisalda see kofeiini ja saate seda nautida mitu korda päevas, muretsemata, et see teid hiljem ärkvel hoiab. Kui soovite otsida rohkem Schisandra marjade retsepte, otsige selle asemel teed. tisaane või infusioone, et saada rohkem tulemusi.

6
Võtke Schisandra marjade toidulisandit 2 korda päevas, et kaitsta oma maksa. Ostke kvaliteetne kapsellisand, mis sisaldab umbes 580 mg kapsli kohta. Marjad sisaldavad lignaane ja flavonoide, mis võivad parandada maksafunktsiooni ja ravida maksakahjustusi. Järgige tootja konkreetseid annustamisjuhiseid ja võtke kapsel koos vee või mahlaga. Näiteks võib tekkida vajadus võtta 1 kapsel 2 korda päevas, eelistatavalt koos toiduga või veega. Kui olete rase või toidate last rinnaga, vältige Schisandra marjade kasutamist, sest rohkem on vaja uuringuid, et teha kindlaks, kas see on ohutu.

7
Jooge lahjendatud Schisandra marja tinktuuri, et püüda parandada oma keskendumisvõimet. Kui teil on raskusi tähelepanu pööramisega, võivad Schisandra marjad suurendada teie erksust ja hõlbustada keskendumist. Ostke pudel tinktuuri ja lugege tootja annustamissoovitust. Enamik soovitab teil lisada 1–2 tilgutitäit 1–4 tassi (59 ml) veele või mahlale. Lahjendatud tinktuuri võite juua 2–3 korda päevas. Tinktuuri saate osta toidulisandite poest või toidupoest. Mõned ettevõtted soovitavad võtta tinktuuri söögikordade vahel.

8
Sööge mõned kuivatatud Schisandra marjad, et aidata hepatiidiga toime tulla. Kui teil on diagnoositud krooniline hepatiit, küsige oma arstilt, kas Schisandra marjade lisamine oma raviplaani on ohutu. Alustuseks võite süüa 1–2 kuivatatud marja eraldi. Seejärel sööge järk-järgult 2 teelusikatäit (4,5 g) kuivatatud marju iga päev. Kuna marjaekstrakt võib häirida mõningate maksaravimite toimet, on väga oluline rääkida oma arstiga enne Schisandra marjade lisamist oma dieeti.

9
Lõpetage Schisandra marjade kasutamine, kui teil tekib kõhuvalu või muud kõrvaltoimed. Kuigi enamikul inimestel ei ole Schisandra marjade võtmisega probleeme, võivad kerged kõrvaltoimed hõlmata järgmist: kõrvetised, maoärritus; söögiisu vähenemine, kõhuvalu, nahalööve või sügelus.

10
Kasutage Schisandra marja ekstraktiga nahahooldustooteid, kui otsite vananemisvastast toimet. Schisandra marjad sisaldavad antioksüdante, nii et leiate ekstrakti paljudest vananemisvastastest toodetest, näiteks niisutajatest ja toonikutest. Lugege toote etikettidel koostisaine Schisandra chinensis, mis on marja teaduslik nimetus.