Kuidas Salsat külmutada

Salsa on suurepärane dipikaste ja maitseaine, mida saab serveerida nii iseseisvalt kui ka toiduks küpsetatuna. Olenemata sellest, kas see on poest ostetud või omatehtud, saate salsat lihtsalt sügavkülmikus säilitada. Kui olete salsa üles sulatanud, tühjendage liigne vesi ja lisage see oma retseptidesse, et need popiks muuta!

1
Hauta üleliigne vedelik välja paksemaks muutmata maitset muutmata. Valage salsa kastrulisse ja hoidke seda keskmisel-madalal tulel, kuni pool vedelikust on aurustunud, mis peaks võtma umbes 45 minutit. Paksem salsa külmub kõige paremini. See protsess töötab poest ostetud või omatehtud salsaga. Kui ostsite paksu ja rammusa salsa, võite selle sammu vahele jätta või vähendada vedelikku.

2
Lase salsal toatemperatuurini jahtuda. Võtke salsa tulelt ja laske sellel toatemperatuuril jahtuda, enne kui asetate selle sügavkülma, mis peaks võtma umbes 1 tund. Katke pott õhutatava kaanega, et kuumus välja pääseks. Kui külmutate salsa enne selle jahtumist, külmub kondensaat ja anuma ülaossa tekib jää.

3
Salsa kiireks paksendamiseks lisage üks 170 g (6 untsi) purk tomatipastat. Kasutage toatemperatuuril tomatipastat, kui teil pole aega salsat alla keeta või soovite, et see oleks paksema konsistentsiga. Kasutage 1 purki 10 tassi salsa kohta. Veelgi paksema salsa saamiseks lisage salsa hulka veel 6 untsi (170 g) tomatipastat.

4
Pange salsa sügavkülmakindlatesse anumatesse. Hoidke salsat õhukindlates plast- või klaasanumates või külmutuskottides. Pärast salsa jahtumist valage salsa nii, et anuma ülaossa jääks 3–4 tolli (19 mm) ruumi, et sellel oleks külmumisel ruumi laieneda. Ruumi säästmiseks või salsa üksikute portsjonite valmistamiseks kasutage sügavkülmikukindlaid võileivakotte ja asetage need sügavkülmikusse. Enne koti sulgemist eemaldage kindlasti kogu õhk. Kui kavatsete seda sageli kasutada, külmutage oma salsa 1 °C (240 ml) portsjonitena. Nii ei pea te iga kord kogu oma salsat üles sulatama.

5
Hoidke salsat sügavkülmas kuni 4 kuud. Kui paned oma salsa sügavkülma, märkige sellele kuupäev, et teaksite, kui kauaks see sobib. Lisage, kas salsa on mahe või vürtsikas, kui teil on mitu sorti.

6
Lõika 10-15 tomatit 4 neljandikku ja eemalda seemned. Lõika iga tomat terava noaga pooleks ja seejärel pooleks. Asetage üks veeranditest nii, et ümar külg oleks lõikelaual. Lükake tera tomati välimisele viljalihale võimalikult lähedale, et lõigata välja iga tomati seemned ja südamik.

7
Haki tomatid, sibul ja roheline paprika kuubikuteks. Teil on vaja 2 suurt sibulat ja 2 rohelist paprikat. Iga kuubiku paksus sõltub sellest, kui paksu salsat soovite pärast selle valmimist saada.

8
Haki 8 jalapeno paprikat peeneks. Lõika jalapenod väiksemateks kuubikuteks kui ülejäänud koostisosad. Nendel paprikatel on intensiivsem maitse, mis võib suurtes kogustes olla valdav. Jalapeno seemned hoiavad kõige rohkem soojust. Vürtsikama salsa saamiseks jätke seemned sisse või eemaldage need mahedama maitse saamiseks. Ärge puudutage pärast paprikate käsitsemist silmi. Mahedama või vürtsikama maitse saamiseks asendage jalapenode asemel mõni terav pipar.

9
Haki 2 küüslauguküünt. Purusta iga küüslauguküüs noatera all. Hakkimise ajal suunake nelk noa alla. Küüslaugu täielikuks hakkimiseks raputage nuga edasi-tagasi. Kasutage iga küüne jaoks küüslaugupressi, kui soovite vältida küüslaugulõhna sattumist kätele.

10
Sega kõik koostisosad suures potis. Kombineerige tomat, sibul, paprika ja küüslauk. Lisa 1/2 tassi (25 g) hakitud koriandrit, 1/4 tassi (59 ml) laimimahla või äädikat, 3 tl (7,8 g) jahvatatud köömneid, 1 tl (2,6 g) jahvatatud koriandrit, 2 tl (8 g) granuleeritud suhkrut, 2 tl (10 g) soola, 1/2 tl (1,3 g) Cayenne’i pipart ja 1 tl (2,6 g) musta pipart. Segage koostisained puu- või plastlusikaga.

11
Kuumuta salsa keskmisel kuumusel keema ja sega korralikult läbi. Veenduge, et maitseained oleksid täielikult segatud, nii et maitsed küpseksid ühtlaselt koos.

12
Hauta salsat vähemalt 45 minutit. Ärge katke salsat, kui see keeb, kuna soovite, et umbes pool vedelikust aurustuks. Kui soovite, et see oleks paksema konsistentsiga, võite salsat kauem hautada.

13
Laske salsal enne hoiustamist täielikult jahtuda. Tõsta salsa tulelt ja lase jahtuda toatemperatuurini. Saate öelda, et see on jahtunud, kui see lõpetab aurutamise ja see on katsudes jahe. Soe salsa tekitab külmumisel kondensatsiooni ja moodustab anumasse jää.

14
Hoidke salsat 6 kuud sügavkülmakindlates kottides. Täitke kott nii, et selle ülaosas jääks 1–2 tolli (13 mm) tühja ruumi, et sellel oleks ruumi laieneda. Säilitage salsat 1 °C (240 ml) portsjonitena, et te ei peaks kogu salsat iga kord sulatama, kui seda soovite. Asetage kotid sügavkülma. Teise võimalusena hoidke salsat õhukindlas anumas. Peaksite siiski jätma ülaossa ruumi, et salsa külmumisel laieneks. Märgistage anum või kott salsa valmistamise kuupäevaga.

15
Sulatage salsat külmikus 24 tundi enne sellega valmistamist. Ärge jätke oma salsat toatemperatuurile sulamiseks. Tõsta salsa sügavkülmast külmkappi päev enne selle kasutamist.

16
Tühjendage sulatatud salsalt liigne vesi. Pärast salsa sulamist võib tekkida vesi. Kui jah, siis valage liigne vesi ettevaatlikult kraanikaussi, et salsa oleks rammusam.

17
Marineeri praad salsaga. Vala salsa praadiga samasse anumasse. Laske sellel 1 tund toatemperatuuril seista. Alternatiivina marineerige steiki 24 tundi külmikus kaanega kaetud anumas, et maitse imbuks täielikult pihvi. Grillige liha keskmisel ja kõrgel kuumusel, kuni see saavutab soovitud temperatuuri. Ohutu tarbimise tagamiseks peavad praed saavutama sisetemperatuuri 145 °F (63 °C).

18
Segage salsa oma enchiladasse. Kuumuta pannil kana või veiseliha, kuni see on läbi küpsenud. Pane kana tortilladesse 13 x 9 tolli (33 x 23 cm) pannile. Lisage kana mustade ubade, maisi, salsa, enchilada kastme ja juustuga. Küpseta enchiladasid 20 minutit ja vala peale juustu ja kastmega.

19
Kasutage salsat Mehhiko pitsa kastmena. Kasuta põhjana kas eelnevalt valmistatud pitsapõhja või tortillasid. Kasutage lusikat, et määrida salsa koorikule. Kata salsa taco liha, ubade ja juustuga. Küpseta pitsat 15 minutit temperatuuril 350 °F (177 °C). Värske maitse saamiseks määri pitsa peale salatit ja kuubikuteks lõigatud tomateid. Kasutage ülejäänud salsat pitsa dipikastmena.

20
Top tacod salsaga. Pruunista veise- või kanaliha pannil taco maitseainega. Serveeri tacosid juustu, salati ja värskete köögiviljadega. Enne söömist katke tacod salsa ja hapukoorega. Maitse lisamiseks segage salsa küpsemise ajal lihaga.