Kuidas Salsat parandada, kui muutsite selle liiga kuumaks

Ükskõik, kas unustasite paprikatelt seemned eemaldada või kasutasite teelusika asemel supilusikatäit cayenne’i, on salsa liiga vürtsikas muutmine lihtne viga. Siiski pole vaja oma rooga välja visata, kui selle maitsmisel paiskuvad kõrvadest leegid. Proovige lisada jahutavaid koostisosi, nagu tsitrusviljade mahl, puuviljad või piimatooted. Kui te ei soovi katsetada, tehke lihtsalt uus partii ilma vürtsikate koostisosadeta, seejärel ühendage see algse partiiga. Teil on kaks korda rohkem salsat, kui plaanisite, kuid saate kõik ülejäägid hõlpsalt kasta või külmutada.

1
Lisage punastele salsadele rohkem tomatit. Kui teie salsa on tomatipõhine, lisage lihtsalt veidi rohkem tükeldatud tomatit. Nagu kõigi teiste koostisosade puhul, sõltub vajalik kogus teie partii suurusest ja sellest, kui mahe see peab olema. Proovige alustuseks lisada pool tomatit, seejärel lisage maitse järgi rohkem. Hoidke klaasitäis piima käepärast, et pärast maha jahtuda. teie maitse testid!  Â

2
Võtke tsitruselisi, suhkrut või mett. Happe ja magususe lisamine on hästi tuntud viisid vürtsika roa taltsutamiseks. Pigista sisse veerand laimi ja poole teelusikatäie suhkru või mee mahl. Pidage meeles, et saate alati rohkem lisada, nii et segage vähehaaval lisamaitseid ja maitsestage.

3
Sega hulka koriander ja tsitrusepüree. Koriander ja tsitruselised olid tõenäoliselt teie algses retseptis, nii et veidi rohkemate lisamine aitab teil oma salsat pehmendada, ilma et see liiga dramaatiliselt muudaks. Eemaldage lehed kümnekonnalt koriandrioksalt, tükeldage need jämedalt, seejärel segage need mahla või laimi või apelsiniga. Lisage teelusikatäis korraga, kuni olete saanud oma salsa kontrolli alla. Kui teil on ülejääke, sobib see suurepäraseks maitseaineks tacode, võileibade, munade ja friikartulite jaoks.

4
Proovi tükeldatud kurki või avokaadot. Jahutage oma salsat nagu kurk! Kurgi või avokaado lisamine võib kuumust leevendada, kuid kui need ei olnud algses retseptis, võivad need muuta teie salsa tekstuuri ja maitset. Kui olete avatud väikesele katsetamisele, tükeldage üks või mõlemad salsaga segamiseks.

5
Vähendage kuumust ananassi, virsikute või meloniga. Nagu kurgi või avokaado puhul, muudab magusate puuviljade lisamine teie algse retsepti tõesti paremaks, kuid võite leida midagi maitsvat. Proovige kuubikuteks lõigata värsket või konserveeritud ananassi, küpset virsikut, arbuusi, kantaluupi või meekastet. Voldi puuvilju vähehaaval sisse ja lõpeta, kui oled saavutanud soovitud maitseainetaseme.

6
Serveeri lusikatäis hapukoort. Kui teil on käepärast ainult hapukoor, on teil õnne – piimatooted on võimas vürtside neutraliseerija. Sa võid serveerida oma salsat lihtsalt lusikatäie hapukoorega peal või küljel. Kui olete valmis tegema teistsuguseid dipikastmeid, segage salsa hulka hapukoort, kuni olete põletuse ohjeldanud.

7
Valmistage veel üks salsapartii ilma vürtsideta. Kui soovite oma algse retsepti juurde jääda, on kõige parem teha uus partii ilma jalapeñoste, cayenne’i või muude vürtsikate koostisosadeta. Röstige oma tomatid, tükeldage sibul ja tomatid, tükeldage koriandrit, pigistage tsitruselisi ja tehke muid ettevalmistusi vastavalt oma retseptile. Kui serveerite peol salsat, võib olla parem järgida mõnda tuttavat retsepti. Salsa kohandamine uute koostisosade lisamisega on nagu eksperiment ja te ei pruugi soovida oma külalisi merisigadena kasutada.

8
Jahutage oma salsa külmkapis, kui peate koostisosa jooksma. Tõenäoliselt ostsite ühe partii jaoks vajaliku koguse koostisosi, seega võib osutuda vajalikuks kiire toidupood. Kui teil on vaja poodi minna, katke salsa ja hoidke seda külmikus. Salsas sisalduv hape aitab vältida bakterite kasvu, kuid seda ei tohiks siiski kauemaks kui paariks tunniks välja jätta.

9
Kombineerige oma kaks partiid. Kui olete teise partii koostisosad ostnud ja ette valmistanud, segage need oma ülivürtsika salsaga. Kui täitsite oma suurima segamisnõu algse partiiga, peate võib-olla olema loominguline.  Kui teil on suur roostevabast terasest röstimispann või kastrul, valage pool igast partiist sinna. Seejärel peaks teie segamisnõus olema piisavalt ruumi, et lisada ülejäänud osa teise partii. Vältige alumiiniumtooteid, mis reageerivad salsas sisalduva happega ja jätavad teie roale ebameeldiva metallimaitse. Võite kasutada ka kõige suuremaid sügavkülma kotte. peate oma partiid segama. Â

10
Hauta järelejäänud salsat enne konserveerimist või külmutamist. Peamine probleem partii kahekordistamisel on see, et teile jääb meeletu kogus salsat. Olenemata sellest, kas plaanite oma järelejäänud salsat konserveerida või külmutada, peate veesisalduse vähendamiseks ja mikroobide hävitamiseks seda keema, mis on konserveerimisprotsessi oluline osa. Hauta salsat katmata sügavas kastrulis madalal kuumusel ja sega sageli . Sõltuvalt teie salsa veesisaldusest keetke seda kuni 60 minutit või kuni olete saavutanud paksu konsistentsi.

11
Veenduge, et teie retsept sobib konserveerimiseks. Salsa peab olema ohutuks konserveerimiseks piisavalt happeline, kuid mitte kõik retseptid ei sisalda piisavalt hapet. Teie retseptis tuleks märkida, kas see sobib konserveerimiseks. Kui te pole kindel, külmutage see turvalisuse tagamiseks. Külmutatud salsat saate säilitada kuni kuus kuud. Kui olete sobivas salsa retseptis muud koostisosad peale paprikate täpselt kahekordistanud, peaks teie topeltpartii olema konserveerimiseks piisavalt happeline. Väga oluline on happelisi koostisosi täpselt kahekordistada, ilma mittehappeliste koostisainetega liialdamata. Kui te pole oma täpsuses kindel, külmutage lihtsalt ülejäägid.

12
Sulatage oma salsa külmkapis. Kui saabub aeg oma salsat sulatada, on külmkapp teie parim valik. Aeglaselt külmkapis sulatamine aitab vältida selle liiga vesiseks muutumist. Tõenäoliselt on sellel siiski veidi rohkem vett, kui soovite, kuid võite selle lihtsalt kurnata, et eemaldada liigne vedelik.